Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 15:47

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 10:11 
Se pravi, si mi prisparal 30€ :)
Kaj mislis, kako se naj lotim moje zacasn postavitve, da bom prisel do badra4 in astre 1n - bo sploh slo brez fiksnega zasraufanja in vrtanja v balkon?
Zaradi "sesutega" kroznika in lnb se mi zdi, da tudi s fiksno postavitvijo ne bom nic izboljsal,
fiksna postavitev pa zarad premalega kroznika 80cm tudi ne, kajne?
Bo treba kar vse menjat? kater lnb naj vzamem?

Daj nam povej prosim nekaj mocnih frekvenc na ostalih satelitih?
(da bom iskal po njih)

In pa: koliko signala dobite na posameznem satelitu ter kako veliko anteno imate, da si zacetniki lahko malo ocenimo kako mimo imamo postavljeno vse skupaj - ker ce vidimo da imamo en satelit take % kot vi, na drugih pa ne = pomeni, da imamo slabo postavljeno (in moramo montersko blefirat).

Hvala!
[/b]


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 13:52 
Senna sej sem ti za jaz vse razlozil, pa kdo drug tudi :?: si kaj potestiral tisto kar sva se pogovarjala vec ur skupaj, ker sobota je mimo :idea:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 14:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Najboljš da si omisliš dodatni krožnik, pri meni dobiš malo rabljenega 100 x 105.
Sicer pa fotkaj svojo skrivljeno anteno - predvsem detajle od zadaj in ti kdo sporoči pravo razdaljo LNB-ja od recimo zgornjega robu. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 17:22 
Citiram:
Senna sej sem ti za jaz vse razlozil, pa kdo drug tudi :?: si kaj potestiral tisto kar sva se pogovarjala vec ur skupaj, ker sobota je mimo :idea:
Nejc,
Glej dva posta visje. Sem testiral, o badru4, 1n, ne duha ne sluha. Verjetno zato, ker imam vse skupaj prevc labavo, in dobim le tamocne satelite, ki bi jih tudi s "piskrom".
Najina debata je bila prevec konkretno ravno o badru in 1n, zelo dobro pa bi bilo imeti najmocnejse frekvence VSEH satelitiv od 30W do 45E, in VASE MOCI % SIGNALA, ravno zato, da si taki dripci kot sem jaz, z labavo opremo, v bodoce nastimamo vse v nulo.

Tehnicni, dobra ideja. Hvala. posljem sliko cez kako urco, zdajle se ne morem odtrgat izpred ekrana - angleska liga:)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 20:11 
Odsoten

Pridružen: Sr Dec 08, 2004 16:11
Prispevkov: 54
http://alsatforum.com/showthread.php?19 ... uide/page2
;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 20:44 
[quote="Tehnicni"]Sicer pa fotkaj svojo skrivljeno anteno - predvsem detajle od zadaj in ti kdo sporoči pravo razdaljo LNB-ja od recimo zgornjega robu. Ă


Zadnjič spremenil SennaForever, dne To Jun 12, 2012 19:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 14, 2012 7:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Obvladati mora pošiljanje ukazov ta stikalo in za motor naenkrat, takih pa ni veliko, nisem pa na tekočem.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 14, 2012 23:44 
ja fantje, s pravimi frekvencami je pa res čist enostavno lovit satelite :)
Ne pa prej, ko sem taval v temi !!!

http://alsatforum.com/showthread.php?19 ... uide/page2 (po katerih frekvencah sploh iskat kak satelit)

Eurobird 9A, ki se mi je prej vedno izmuznil (ker sem imel napačne frekvence v reciverju) zdaj kar pade v reciver.
(btw. zanj imajo v zgornjem linku napačen podatek -- max.signal REAL MADRID TV je na frekvenci 12054H :) Vamos Madridistas :)

hehehe, zdaj pa grem z mojo zavezano in zaselotejpano anteno lahko še malo bolj na vzhod in zahod ta močne satelite obiskat... morda jutri res probam kar s pokrovko od tavečjega piskra v kuhinji, kot pravi Tehnični :)
Astra1N, Badr4, Eutelsat7W bodo pa morali počakat na večji taler :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 8:51 
// tole sporocilo tudi paše v tale post za totalno abervezne začetnike, kot sem (bil) jaz - da se ne bodo predolgo lovili //

Mojstri! saj vem da je že dolgo, od kar ste bili sami začetniki, in da se vam nekatere stvari zdijo zdaj že samoumevne:) A kako hudiča me niste spomnili, da ne samo da moram iskati satelit po pravi max.močni frekvenci, tudi v spisek transponderjev za ta satelit (ki so vpisane v reciver) moraš preverit ali so sploh vse (in prave) frekvence vpisane?! Ker reciver bo pri skeniranju iskal in si avtomatsko zapomnil le programe iz teh frekvecn, kajne ? kar (mi zdaj) je logično, drugače bi skeniranje čisto predolgo trajalo....

No in tako sem pri kolegu brez internet dostopa z 100cm anteno in monoblockom (6 stopinj razlike, ki mu lepo lovi Hotbird13 in Astro19) z enako jakostjo (85%/70%) ulovil Badr4, a žal brez MBCjevih programov. Torej le Badrov4 BSS beam, in njegov FSS beam. MBC snopa pa ne. Začetniki, te beame=snope vidite v lygnsat.com razpredelnici satelita v predzadnji koloni (če kliknete nanj boste celo videli narisano kam različni snopi istega satelita na Zemljo sevajo).

Po ugotovitvi, da reciver niti nima vpisane frekvence od MBC beam programov (11919H), sem mislil: aha ! samo to moram še dodati (Add TP = dodaj transponder), pa bo poskeniral tudi tega, a se to žal ni zgodilo.
Aja še to.. pri ročnem dodajanju transponderja v satelit morate vpisati še eno frekvenco (zvok ? PID ? kodiranje ?), ki je zapisana v lyngsat.com 6.koloni navrhu transponderja = ponavadi 27500.

Na 26E mi (seveda) ni ulovil Badr5 in Badr6, je pa poleg Badr4 se na programih zlistal tudi bližnji Eutelsat 25.5E. To je normalno kajne, ali kaže na to, da imam malenkost narobe nastavljeno anteno, in BI MORAL dobiti le Badr4 brez Eutesat25A ?

Ko sem začel malo pimplat nagib antene, sem na tej frekvenci 11919H ulovil zelo dobro jakost signala, a kaj ko sem po skeniranju ugotovil, da sem s tem samo padel na drug satelit (Astro 23.5E) !!
Ko sem še enkrat preverjal frekvence sem videl, da na tem "spimplanem" položaju 11919H ima ful signala, da je pa Badrov4 12092V padel na 0% !! Ja, vidiš, (ne)signal od 12092V bi že pred auto-skeniranjem lahko preveril in videl, da nekaj ne bo vredu !!

Zdaj imam 4 vprašanja za vas stručkoti:
- verjetno sem z zelo malim premikom naklona (ne smeri!) padel na Astro23.5. zaradi Monoblock LNBja, kajne ?
- Me 2 leti star monoblock onemogoča, da bi lovil MBC beam ? so Monoblocki ponavadi toliko slabši kot navadni enojni LNBji ?
- Nejc0 mi je svetoval, da LNB obrnem za 90 stopinj, ker da ti arabci ravno obratno sevajo, in da bi potem morda ulovil MBC beam (ali si mislil itak celoten Badr4, torej mi pri beamih to ne bi pomagalo?). Včeraj žal tega nisem mogel (več) preizkusit - bom naslednjič, a za primer da tudi ta zasuk za 90 stopinj ne bo deloval -- imate še kak "monterski" namig zame že zdaj, da vse finte sprobam takrat naenkrat ?
- Kako bi lahko hkrati opazoval jakost dveh frekvenc: npr. Badr4 "BSS beam" 12092V in Badr4 "MBC beam" 11919H ? Da torej še ravno ne bi padel iz BSS beama, in hkrati ulovil še MBC beam od Badr4 ?


Na 28.2E sem imel enak problem: z zelo dobrim signalom sem ulovil Eutesat28A, Astro 2A in Astro 2B, a Astre 1N žal ne. Isti problem kot zgoraj za Badr4 ? monoblock ? skew ? naklon ? kakšni namigi, kako se naj lotim zadeve (ne bom imel interneta) ?

aja, še to... začetniki... fino je imeti tudi kak spisek "unikatnih programov". To mislim, takih programov, ki se nahajajo samo na enem satelitu. Torej če se ti na spisku poskeniranih programov pojavi tak program, točno že takoj vidiš kateri satelit si v resnici ulovil, brez da preverjaš kingofsat.com search spisek, ker na lokaciji nimaš interneta, kot ga nisem imel jaz - si jih prej sprintaš:
Brava 3D = Astra 3B = 23.5.E = 11778V (100/101)
S4C = Astra 2A = 28.2E = 12129V (2305/2308) = 12051V (2350/2352)
BID = Astra 2B = 28.2E = 12032H (2313/2314)
CBS action = Eutelsat28A = 28.2E = 11222H (2340/2341)
... nadaljujte prosim spisek (lahko meni na ZS:, da jih poeditiram tule noter)
Tisto v oklepajih so PID stevilke, ki ti v primeru, da se isti program na raličnih satelitih slučajno bi na isti frekvecni pojavil, bi ga ločil, kateri satelit si res ulovil, po tem kateri PID za video in PID za zvok ima tukaj, ki si ga nasel (6. in 7.kolona v lyngsat.com -- obe sta direktno pred beamom)

Komentarji starih mačkov so na vse delčke tegale replya zelo dobrodošli !!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 9:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Pred nekaj dnevi si objavil sliko neke antene na motorju. Je to še vedno ta, ki jo uporabljaš?
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited