Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 13:52

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 10:46 
Glede 90° obrata lnbja? nisem rekel 90° ampak cca 11° v levo ce stojis za kroznikom? malo si pomesal? Glede nagiba sem ti rekel enako kot sadjevec, ce lovis astro pusti tako kot je, sem ti pa rekel, da za test odstrani motor pa probaj brez .... hehe cisto vse si pomesal, pa sej bo...si na dobri poti ker vedno nekaj vec najdes :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 11:47 
Citiram:
Pred nekaj dnevi si objavil sliko neke antene na motorju. Je to še vedno ta, ki jo uporabljaš?
Tu imam še vedno 80cm anteno+rotor, in sploh ne ulovim Badra4.

Zadnji moj danasnji reply je bil narejen od testa pri kolegu, ki ima 100cm anteno, monoblock in nima rotorja.
Citiram:
Motor ti sam uravnava nagib in zasuk LNB-ja tako kot je za dotično pozicijo najbolj primerno. Menda ja opaziš, da ti v skrajnih legah antena kaže bistveno nižje kot v smeri proti jugu. Nacentriraj jo na to Astro 23.5, ki jo loviš trenutno in bo tudi na 25.5 delalo ok. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 11:49 
A nisi reku, da ma tvoja mama 100 cm anteno :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 11:58 
Citiram:
Glede 90° obrata lnbja? nisem rekel 90° ampak cca 11° v levo ce stojis za kroznikom? malo si pomesal? Glede nagiba sem ti rekel enako kot sadjevec, ce lovis astro pusti tako kot je, sem ti pa rekel, da za test odstrani motor pa probaj brez .... hehe cisto vse si pomesal, pa sej bo...si na dobri poti ker vedno nekaj vec najdes :D
Ne, vi ne berete dovolj pazljivo vseh stavkov v vseh replyjih tega posta.

Rotorja (zaenkrat) ne bom dajal dol, ker mi lepo suče in ujame vse močne satelite.
Z mojim 80cm itak ne bom ujel ne Badra4, ne Astre 1N, torej ne vem zakaj bi dajal motor dol, če ju tudi s "pimplanjem" ne bom ujel (še sploh ker niti ne vem v kako dobrem stanju krožnik in LNB sploh sta)
Zato sem pisal (4 replyje visje), da bom najprej poskusil pri nekom ki ima večji krožnik (in sem včeraj pri 100cm monoblock fix.antena), če sploh znam ujeti Badr4 in Astro 1N, kar mi je le delno uspelo, in vas naprošam (3 replye visje) za nadaljne napotke.

Ja 11° že, a omenil si tudi da nekateri celo zasučejo za 90° za primer, da imajo slabši LNB, ki lovi bolje v eno polarizacijo kot drugo. Jaz ne vem kakšni so ti moji LNBji, zato bi torej morda bilo pametno vseeno sprobat ga za 90° obrnat ? še kaj drugega priporocate ?
Ker Tehnični pravi da do 15° skewa itak ni panike, teh 11° sploh nisem omenjal in sem se osredotočil na različno kakovosten LNBje po V in H -- ergo 90°.

Torej: če lovim BSS in FSS beam od Badr4. Vi ne bi poskušali naklona malo spimplati, da bi ujeli tudi MBC naklon ? to ni potrebno ?
Ker če ni, mene LNB zaza, kajne ?
Imate možnost dve frekvenci hkrati spremljat kako se jakost spreminja, medtem ko "pimplate" krožnik ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 12:06 
za obracanje 90¡ lnbja nism nikol reku, ker nima smisla, sem pa rekel, da so na badru vecinoma vertikalne frekvence pri meni ble mocnejse, kot horizontalne, nisem pa govoril o nobenih obratih 90° ampak samo o mocnejsih transponderjih.

Sem ti pa ze na chatu tocno povedal, kako pricni z iskanjem in sprasujen eno in isto in ne samo mene :? in se enkrat ponovim, z 80 cm kroznikom v LJ lovim komplet 1 N (zdej od kar so odprl se dobi tud BBC, FILM4, ITV ...) , ceprav v mocnem dezju kje zacne kockat zadeva ampak ok, se da gledat in tudi ulovit ni noben problem, ce gres po postopku, ki sem ti ga povedal, enako velja za badr ...

Seena zdej pa ne vec tolk racunat ampak na balkon in obracat, pa bos vse najdu, ker ce bos prevec racunal ne bo nic!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 18:35 
Citiram:
Sem ti pa ze na chatu tocno povedal, kako pricni z iskanjem in sprasujen eno in isto in ne samo mene :? in se enkrat ponovim, z 80 cm kroznikom v LJ lovim komplet 1 N (zdej od kar so odprl se dobi tud BBC, FILM4, ITV ...) , ceprav v mocnem dezju kje zacne kockat zadeva ampak ok, se da gledat in tudi ulovit ni noben problem, ce gres po postopku, ki sem ti ga povedal, enako velja za badr ...

Seena zdej pa ne vec tolk racunat ampak na balkon in obracat, pa bos vse najdu, ker ce bos prevec racunal ne bo nic!
Še enkrat.. preberite bolj pazljivo vse skupaj za nazaj, ker se vi ponavljate po nepotrebnem... dajmo tale post poskušat držat uporaben za začetnike enkrat v prihodnje, nezaspaman, samo z relevantnimi informacijami.

Zakaj se mi še ne zdi umestno dat rotorja dol iz moje 80cm, sem že pisal nekaj postov višje - se ne bom ponavljal - le prebrati je treba :)

Zanimajo me še tale vprašanja za 100cm krožnik brez rotorja (ne, nisem jih predebatiral še z nikomer !):

1.) Verjetno sem z zelo malim premikom naklona (ne smeri !) iz Badr4 padel na Astro23.5. zaradi Monoblock LNBja, kajne ?
2.) Me 2 leti star monoblock onemogoča, da bi lovil MBC beam ? so Monoblocki ponavadi toliko slabši kot navadni enojni LNBji ?
3.) Kaj naj naredim, da bom poleg BSS in FSS beama (ki ju lovim 75%) ulovil še MBC beam od Badr4 ? skew ? drug LNB ? naklon ?
4.) Kako bi lahko na 26E hkrati opazoval jakost dveh frekvenc: npr. Badr4 "BSS beam" 12092V in Badr4 "MBC beam" 11919H ? Da torej še ravno ne bi padel iz BSS beama, in hkrati ulovil še MBC beam od Badr4 ?
5.) Na 28.2E sem imel enak problem: z zelo dobrim signalom % sem ulovil Eutesat28A, Astro 2A in Astro 2B, a Astre 1N žal sploh nisem ulovil. Je isti problem kot zgoraj za Badr4 ? monoblock ? skew ? naklon ? kakšni namigi, kako se naj lotim zadeve (ne bom imel interneta) ?

Thanx!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 19:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Vsi tile tvoji beami izhajajo iz iste točke, tako da je za vse od njih nastavitev enaka. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 20:24 
[quote="Sadjevc"]Vsi tile tvoji beami izhajajo iz iste točke, tako da je za vse od njih nastavitev enaka. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: končno !!
OdgovorObjavljeno: Če Maj 31, 2012 23:17 
hehehehe..... se nič ne sprašujete, kam sem izginil... hahahahha.... kako se meni rit smeji :))
Montiral na svoj rotor 120cm anteno + drug LNB... in.... hehhehe... špila vse 100 na uro!!!

Fiksiranje niti ni tako pomembno, sem ugotovil, saj mi vsa zadeva ves čas malo niha levo/desno... najbolj važno je, da si čim večji krožnik nabavte, ker z velikostjo kompenziraš vse svoje napake, in seveda nastaviš pravi naklon, saj se pri naklonu pozna vsaka destinka.
Ă


Zadnjič spremenil SennaForever, dne So Jun 02, 2012 20:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 9:34 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Ni ga čez rotor ja, ko moraš čakat, da prideš od 7W do 39E ;)

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited