Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Apr 23, 2024 17:02

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: DVB-S kako?
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 16:27 
Stari starši imajo satelitsko televizijo, in sedaj so nehali oddajati analogni signal in prešli na digitalnega. Sprejemali so Astra 19,2. Ker gre za več deset let star sprejemnik in anteno, me zanima če je dovolj če kupim samo nov DVB-S sprejemnik in pustim staro anteno ali je potrebno kupiti posebno anteno?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 17:57 
vrjetno bos potreboval nov nlb in pa ja kot si ze povedal sprejemnik


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 18:16 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
mislim, da bi moral LNB še biti OK. Sicer pa je to majhen strošek...

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 18:28 
Kateri sprejemnik je najcenejši in da ima velik daljinec (gre za starejše uporabnike)?
Našel sem tega: http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ts_id/1135


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: DVB-S kako?
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 19:34 
Citiram:
me zanima če je dovolj če kupim samo nov DVB-S sprejemnik in pustim staro anteno ali je potrebno kupiti posebno anteno?
verjemi mi.. stari starši ne potrebujejo satelitske... priklopi jih na zemeljski digitalni signal DVB-T in bo SLO1, SLO2, SLO3, AKANAL, POPTV in regijski čisto dovolj :)

ko že načenjate sprejemnike:
mene pa zanima kateri je z vaše strani preizkusen najcenejsi in soliden HD & mpeg4 & DVB-S2 receiver, ki ima vsaj 1 CI slot, 3D ready, ter USB izhod za programrjivo snemanje na zunnaji disk prek DiseqC protokola, da ko program reče da hočeš snemat kanal na drugem satelitu, bo reciver v standbyu zavertel rotor in posnel program.
(a sem prav gledal zadnjič, da ima HotBord 13E zelo slab EPG, Astra 19E pa na vseh kanalih -- potrebno da sploh lahko sprogramirs snemanje na zunanji disk), razen če receiver ima lepo "starinsko" programiranje - kanal&satelit, ura od-do, ende.
-- Upam, da mi ne boste na koncu kar DreamBoxa priporocali :)

aja, btw. kateri je najcenejsi uporaben Dreambox s HD & mpeg4 & CI ?
kak link s specifikacijami bi bil zelo vesel.. thanx!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 7:11 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Poglej kakšen od Edision.si saj to kar si naštel vse zmorejo, pa še cena je ugodna.

Drugače pa če že omenjaš Dreambox bi to bil 500HD, samo CI luknje nima, vse ostalo pa dela za 5!


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: DVB-S kako?
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 8:04 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Citiram:
Citiram:
me zanima če je dovolj če kupim samo nov DVB-S sprejemnik in pustim staro anteno ali je potrebno kupiti posebno anteno?
verjemi mi.. stari starši ne potrebujejo satelitske... priklopi jih na zemeljski digitalni signal DVB-T in bo SLO1, SLO2, SLO3, AKANAL, POPTV in regijski čisto dovolj :)

ko že načenjate sprejemnike:
mene pa zanima kateri je z vaše strani preizkusen najcenejsi in soliden HD & mpeg4 & DVB-S2 receiver, ki ima vsaj 1 CI slot, 3D ready, ter USB izhod za programrjivo snemanje na zunnaji disk prek DiseqC protokola, da ko program reče da hočeš snemat kanal na drugem satelitu, bo reciver v standbyu zavertel rotor in posnel program.
(a sem prav gledal zadnjič, da ima HotBord 13E zelo slab EPG, Astra 19E pa na vseh kanalih -- potrebno da sploh lahko sprogramirs snemanje na zunanji disk), razen če receiver ima lepo "starinsko" programiranje - kanal&satelit, ura od-do, ende.
-- Upam, da mi ne boste na koncu kar DreamBoxa priporocali :)

aja, btw. kateri je najcenejsi uporaben Dreambox s HD & mpeg4 & CI ?
kak link s specifikacijami bi bil zelo vesel.. thanx!
Ferguson Ariva 100


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 23:23 
Koliko stanejo taki, da znajo že tudi "moje" .MKVje predvajat iz zunanjega diska ?
(celo s podnapisi?)

A drugače je pa standard snemanja & timeshifta na zunanji disk .TS ? in tu si omejen na 1GB velike fajle, kajne ?

Že kak reciver snema v .avi ali celo v .mkv ?

Kako je s programiranjem ? delajo vsi po "starinskem" načinu : program/dan/ura, ker kolikor gledam je EPG na satelitih zelo omejeno podprt - le naslednji dve oddaji.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 13:48 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Najboljši sprejemnik z CI in vsemi temi zadevami, je VU+ UNO, vendar je 300EUR. Dreambox nima pravega odgovora za to ceno.

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited