Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 12:55

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 19, 2013 20:59 
Mojstri, takole na prvo žogo in iskušnje, dajte mi predlagat s kakim hitrim nasvetom kje ga lomim,
preden popizd* in začnem pimplat krožnik, in si sesuvat vse ostale satelite, ki mi zdaj špilajo. Rad bi (bolj zarad firbca, zakaj mi ne dela) dobil 9E "Real Madrid TV" in Hellas 39E (muzički kanal)... kot rečeno, iz firbca, proof of concept, da bi razumel celo stvar, ker mi kravža živčke misterij.

Sem na lepi slovenski 16E poziciji, brez ovir proti jugu.
Z isto opremo (preden sem začel pimplat, in montirat rotor) sem že dobil na tej isti lokaciji RealTV 9E in TheVoice 39E.
Zdaj ju ne dobim, niti teh dveh satelitov, niti 3% signala nobenga transponderja iz teh satelitov.
Dobim pa odlično 75% vse transpodnerje iz 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 26E (Badr), 28E (Astra 1N, 2A, Eutelsat28), 31.5E.

Vse kar se tiče zahodneje (10E, 9E) ali vzhodneje (33E, 36E, 39E) pa tema. Še bolj stran niti nisem šel, ker bohve, kok bi rotor falil.
Ja, rotor mi lepo vrti (po občutku) na prave lokacije (9E, 39E), in četudi potem še na roke levo/desno premikam, ništa. Nisem ziher ali imam rotor/anteno v nulti poziciji točno 100% proti jugu, a to itak nima veze, kajne, četudi bi bil 20 stopinj mimo ?

Zakaj sem sploh montiral rotor in popravljal naklone, od takrat ko sem dobil 9E in 39E ? Ker sem hotel dobit Bard in Astra 1N. No, in ko sem vse popedenal (waservaga), pa grem probat RealTV, pa ništa.

Kje naj pričnem iskat vzrok ?

Ful mi je čudn, razumel bi, da če slučajno nimam vse v waserwago, da bi mi
enakomerno vzhod/zahod nehal sprejemat, ne pa da je -3W in 15E na mojo lokacijo tema ?
** Ne mi rečt, da iz zgornjega podatka (-3W, 15E) sledi naj rotor zasukam 9 stopinj bolj zahodno, ker toliko pa tudi nisem falil juga :) ? ali pač ? ali ne bi tudi v tem primeru krajni sateliti počasi izgubljali %, ne pa da so enako kvalitetni kot tisti na "moji" sredini ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 19, 2013 21:32 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ko je motor na nuli, mora biti antena usmerjena proti navideznemu satelitu, ki naj bi bil na poziciji, enaki tvoji geografski dolžini (longituda). Ă

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 27, 2013 18:47 
Ja, rotor/krožnik sta bila v jugu za 9 stopinj zamaknjena, in to mi je povzročalo to težavo. Je pa ful hecno, ker nisem moel verjet, da kar nekej odreže in je še na sosednjem satelitu super 75% signal, potem pa 0%. Sem mislil, da bi če bi bil to vzrok počasi jemalo signal... se pravi bodoči začetniki: če se vam isto zgodi, vzamite sredino satelitov, ki jih ulovite, in dobili boste napačen kot zamika vaše roke glede na jug :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 27, 2013 20:16 
Citiram:
Ja, rotor/krožnik sta bila v jugu za 9 stopinj zamaknjena, in to mi je povzročalo to težavo. Je pa ful hecno, ker nisem moel verjet, da kar nekej odreže in je še na sosednjem satelitu super 75% signal, potem pa 0%. Sem mislil, da bi če bi bil to vzrok počasi jemalo signal... se pravi bodoči začetniki: če se vam isto zgodi, vzamite sredino satelitov, ki jih ulovite, in dobili boste napačen kot zamika vaše roke glede na jug :)

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 27, 2013 20:44 
[quote="lolek&bolek"]
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 27, 2013 20:50 
Nč ne kontam. Sm routar.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 27, 2013 22:18 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
[quote="lolek&bolek"]


Ă

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 28, 2013 7:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
če se vam isto zgodi, vzamite sredino satelitov, ki jih ulovite, in dobili boste napačen kot zamika vaše roke glede na jug :)
Glih tolk simpel pa le ni, je bolj točno če na osnovi sprejemanih satelitov ugotoviš kot zasuka motorja, torej ko je antena najbližje smeri v katero je obrnjen motor na drogu. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited