Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 6:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: sateliti-antena
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 12:08 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
Zdravo
Spet se oglašam, saj me zanima katere satelite res spremljate, razen astre in HB, pa še to-kaj se ulovi z 80cm anteno in koliko bi pridobil z večjo,(100,120cm) ali je boljše imeti motor ali več lnb-jev. Sedaj imam analogno z ročnim motorjem,lovi mi pa 4 satelite, a se odločam za digitalno sat. in do spomladi imam čas (da bom lahko plezal po strehi) da si postopoma nabavim nekaj robe. Kaj mi priporočate? Kupujem tudi ss2 kartico in premišljujem če bi analogno pustil kjer je(na steni) in na strehi montiral drug sistem s katerim bi anteno lahko tudi obračal ali imel več lnb-jev-kaj mi svetujete. Še eno začetniško; antena se vrti le levo desno kot gor dol pa je fiksen?

HVALA IN LEP DAN


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 12:28 
Jaz ti zavoljo udobnega gledanja (saj veš, to je takrat ko kao uživaš :D ), priporočam več LNB-jski sistem. Hitro preklaplja. To da je sedaj odlična prilika za nakup frontierke niti omenjal ne bom. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 12:33 
Med temi dvemi sateliti ,ki si jih omenil je zanimiv thor,hispasat in še marsikateri drug.Vse je odvisno od tebe kaj rad gledaš.Poglej si na www.lyngsat.com kateri programi so na katerih satelitih.Večji krožnik ti bo dal boljši signal s satelitov ,ki ne pokrivajo ravno najbolje našega območja.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 13:11 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
kar se tiče antene levo desno gor dol, sem imel 99% prav, na forumu visim se učim da me ma že žena poln kufr, otroc pravjo a oči je že spet na računalniku, pa sem iz ljubega miru 3 sestavil. Ko prideš do tv-ja ne prideš do dalinca, .....zato sem si dejal :lol: omisli si ss2; bi pa rad tako kot vsak čimveč za čim manj denarja, tako da vidim da je zaenkrat najcenejša varianta ss2, pa tudi če bolj pri dnu začneš (spet povezano z $) to ceniš in naj mi oprostijo monterji, je vseeno drugače če vse skupaj sam zmontiraš, in si dokažeš da to zmoreš, pa še v užitek ti je sploh ko vidiš da zadeva deluje!!
Videl sem da kupujete anteno skupno in da je zadeva zares ugodna in če bi bil malce bolj pri $ bi bil takoj zraven ali pa če bi se to dogajalo čez kaka dva meseca. pa morda res preko trajnika, saj tako slovenci kupujemo(vsaj večji del)
Dovolj besedičenja.


lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 16:14 
stari motorji za analogno so šli levo desno....novi pa levo desno gor in dol....jaz sem pristaš fiksnega sistema z več lnb-ji....ss2 je vredna svojega denarja, meni lovi isto kot sprejemnik....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 16:40 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
in koliko lnb-jev uporabljaš? Za katere sat.-astra, hb,eutelsat,sirius?..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 16:49 
19e, 16e, 13e, 5e, 1w, 4w, 30w.....v pripravi 42e, 39e, 28e....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 16:57 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
z 1anteno? kolk je 120cm


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 17:02 
se vec je mozno ce mas motorcek ..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 17:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tole pa ni samo ena antena.
Teoretično bi šlo na eno 19e, 16e, 13e, 5e, 1w, 4w, če bi bila recimo 120 cm
na drugo 30w in na tretjo 42e, 39e, 28e.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited