Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 9:35

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SAT ANT OUT (LOOP OUT)
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 13:08 
Pozdrav!

Zanima me, če recimo priključiš en sat sprejemnik na Sat ant out oz. na loop out drugega sprejemnika, kateri je povezan z diseq motorjem, če potem lahko gledaš programe in prav tako obračaš motor na sprejemniku, ki je vezan preko loop out-a na onega, ki je vezan na motor?
Upam, da se razumemo! :D

Hvala in Lp!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 13:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Drugi sprejemnik lahko povsem enako upravlja z motorjem kot prvi, so pa različne kombinacije kateri sprejemnik napaja motor in kateri je kdaj glavni - mislim kdaj lahko drugi prevzame oblast, le ko je prvi v SB ali tudi ko deluje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 13:28 
Jaz želim, da mi drug deluje, ko je prvi ugasnjen!
Prej sem imel na motorju narejen razdelilec; na motor sem dal kr navaden tv razdelilec in nanj priključil 2 sprejemnika, pa se mi je pol po 10 dneh zgodilo, da je en sprejemnik crkno, pa se ga več ni dalo popravit in sem dobil novega. To se je zgodilo kar 2x, pa nimam pojma zakaj. (Mogoče, ko sta bila hkrati oba prižgana). Ampak on drug sprejemnik pa deluje normalno.
Se bojim, da če bom priključil na loop out, bo tut crkno, če se bo pa to zgodilo že tretjič, pa mi ga sigurno več ne bojo hoteli zamenjat!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 17:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno ti je napajanja iz enega sprejemnika šlo preko delilnika v drugega in se je zato pokvaril. Pravi SAT delilnik ima namreč diode, ki preprečujejo prehod napetosti iz enega sprejemnika v drugega.
Pri priklopu na loop izhod se pa nimaš česa bati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 17:30 
Ja pa se da prav kupit tak delilnik, ki bi ga lahko dal direkt na motor in kolko košta taka zadevca?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 17:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To mora imeti vsakdo, ki se s tem ukvarja, paziti moraš le da sta diodi narisani. Cena mora pa biti mal čez jurja, kvečjemu 2.
Obstaja pa celo takšen s pametjo. Tu bo vedno en sprejemnik gazda, drugi bo pa le dobival isti pas frekvenc na isti polarizaciji, če pa se gazda ugasne, postane glavni ta drugi sprejemnik. To je Priority switch.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 27, 2005 18:27 
Najlepša ti hvala, bom vrjetno raje nabavil nek tak switch, kot pa vezal na loop out!

Lp!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 30, 2005 20:32 
Eto, preiskal sem celi MB, pa tega ni nikjer za dobit!
V OBI-ju sem edino našel nekaj takega (niso bile diode gor narisene, pač pa je pisalo DC PASS iz vsakega OUT-a proti IN), samo je zmanjkalo, pa dobijo novo robo nič prej kot čez kak mesec!
Mogoče ve kdo, kje bi še lahko to v MB imeli?

Lp!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 30, 2005 20:37 
Citiram:
Eto, preiskal sem celi MB, pa tega ni nikjer za dobit!
V OBI-ju sem edino našel nekaj takega (niso bile diode gor narisene, pač pa je pisalo DC PASS iz vsakega OUT-a proti IN), samo je zmanjkalo, pa dobijo novo robo nič prej kot čez kak mesec!
Mogoče ve kdo, kje bi še lahko to v MB imeli?

Lp!
Ali ne misliš,da bi bilo praktičneje z twin lnb?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 30, 2005 20:37 
A ni Pinosat iz onega konca, on bi to moral imeti.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited