Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 08, 2024 10:09

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kratice in njihov pomen
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 16:10 
Jst sm čist zgubljena. Sam navaden dvd predvajalnik, no pa mogoče da bi bil še snemlanik zraven bi rada kupila pol je pa tolk kratic pa nepoznanih besed in izrazov, prodajalci pa vsi navdušeni nad svojim znanjem :roll: strokovno razlagajo kaj je kaj, meni pa nič jasno. :pomagajte:

A bi se tukaj mogoče našel kakšen strokovnjak oziroma poznavalec, ki bi mi napol strokovno, napol kmečko (poljudno) razložil vse mogoče kratice, da bom vedela kaj je kaj in kako se uporablja, ...

Skratka kaj pomenijo kratice DVD (ok to vem, se mi zdi), SVCD, VCD, audio CD, MP3, DivX, AC3 dekoder, sub in .srt podnapisi, PAL/NTSC, DVR,

Na kaj moram bit pozorna pri nakupu dvdja - rada bi da mi vrti original dvdje pa filme na cdju pa muzko pa da se da tut slikce s cdja pogledat na dvdju, kakšnega nej pol kupim.

Res bom hvaležna za vsak podatek. Mam že polno glavo, sploh ne vem kam nej se obrnem. :hvala:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 16:21 
Ne glede na kode ,ki jih omenjaš kot prvo ne kupi DVD v Mercatoriju zraven kruha in Pogrej in zadeni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 16:29 
:D :D :D
Sj vem sm res brez občutka zdj pa brskam po netu in si ogledujem tele dvd predvajalnike in meni čudne kratice namesto, da bi dans k je praznik pa frej gledala kakšen film na novem dvdju ueueue kaj čem če pa tud za ceno ne vem če je primerna, če je 15k se mi di premal, če je 30k preveč, ja se bom že znajdla, upam še vedno da mi bo kakšen poznavalec ponudil pomoč na kmečki način :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 16:52 
Dva v objemu kmečkega senika zažrta na kmečki način drug v drugega za tren poreče kmečki kratkolasi kmečki dolgolasi :"si zasčitena, zavarovana ?
Nakar kmečka dolgolasa :sem ne skrbi , kmečko po očet.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 17:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Lepo prosim Skabier, tvoje pripombe velikokrat popestrijo forum ampak ne pri takihle začetniških vprašanjih, ko človek izgubi voljo še predno kaj izve.

Torej, če kupiš nekaj za 15000 bo špilal praktično vse in to dobro.
Praktično vsi ta poceni DVX plejerji imajo digitalni izhod za na HiFi, kjer dobiš prostorski zvok. Torej z zvokom in raznimi DTS-i, Dolbiji ipd se ukvarja ojačevalec (Hi-Fi) in je to sr... v predvajalniku povsem odveč.
Pozoren je treba biti, da imajo našim črkam prirejen softver za podnapise pri DivX filmih. Torej zahtevaj da ti demonstrirajo DivX s čšž-ji v podnapisih. Celo Gorenje ima eno tako stvarco, pa zastonj ti mislimda softver zamenjajo, drugod imaš potem probleme z garancijo, če moraš naknadna dodajati čšž-je.
Ko to imaš, imaš praktično vse in res nima smisla dajat 30 jurjev za firmo, ki ne bo imela podnapisov, kaj šele čšž-je, slika je pa isti šmorn.
Ko bo pa cena padla pa kupiš nekaj s čemer boš snemala DVD-je in jih boš lahko gledala tudi na tej poceni škatli.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 17:59 
To je bilo vse kar sem lahko razložil na kmečki način v tem turobnem vremenu .To je bilo za intermeco da se mal začetnica ogreje in ne pobegne preden se ostali zbudite in postrežete s svežimi informacijami okrog dividija,kjer sem mrzel. Mene pa še zraven zanima če ima DVD VPS.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 18:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Kupi Yamado DVx 6700, ki jo dobiš tudi tule http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/ ... _id=412531
Predvaja vse divx filme, dvd-je, mp3, mpeg in tudi slikce lahko gledaš.
Podpira tudi ščćĂ°ž samo nekdo ti mora nadgraditi softver :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 19:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Mojega Bellagia so pa v Acordu 92 kar sami nadgradili.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 19:27 
TNX za vso pomoč, sm kr naročila yamado, zdj pa kdo mi bo pa nadgradil softver mislim kak pa to nardim, če ni prezakomplicirano, nisn glih :D blondinka tko da mogoče bom pa še razumela :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 15, 2005 19:30 
@ sadjevc, a ti mogoče bere podnapise .sub :?:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited