Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 16, 2024 20:32

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Sep 15, 2005 14:34 
Že pred časom sem kupil DM-500S in krožnik, vendar mi zaradi pomanjkanja časa in predvsem znanja iz stvari še ni uspelo iztisniti kakšnega uporabnega kanala. No sedaj mi je končno presedlo, ker bi rad pogledal kakšen Discovery.

Torej k stvari...

Vabim kakšnega znalca iz Ljubljane k meni domov, da mi skonfigurira krožnik in DM. Postavljeno/zvezano je vse in tudi dela, le krožnik je treba pravilno obrniti in nastaviti satelite/kanale.

Seveda gre stvar proti plačilu, lahko tudi pici in pivu. :D

Torej, če ima kdo veselje s tem, naj mi pošlje PM.

Aleksander


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 15, 2005 21:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Za začetek poglej sem. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 15, 2005 23:36 
Sadjevc, hvala. Ampak ta priročnik sem že prebral. In še tudi kakšnega drugega. Na internetu sem opletel ničkoliko forumov in strani s satelistko tematiko.

Problem je v tem, da sem človek, ki tehničnih prijemov ne zna prav dobro prenesti iz teksta v prakso. Veliko bolje mi gre, ko vidim nekoga, ki stvar obvlada - potem se takoj naučim in nikoli ne pozabim.

Saj mogoče sem res premalo napisal... Opremo sem kupil že prejšnjo jesen. Po navodilih, ki sem jih našel na internetu, sem postavil stacionarni krožnik, pripravil koaksialni kabel, zmontiral dva LNB-ja z dajsek switchem in namestil najnovejši Gemini image na box. Do tukaj vse lepo in prav. Zapletlo se je pri zadnji fazi - satelitih in kanalih.

Tako sedaj mineva že skoraj celo leto odkar imam DM, pa ne ulovim nobenega pametnega kanala. Sploh mi ne uspe, da bi ujel dva satelita vsaj približno dobro. In zato potem niti ne gledam, kar je res bedarija, če sem že vložil 100k za opremo.

Skratka - rabim nekoga, da mi pokaže na licu mesta, kako obrnit krožnik, kako upoštevat vse tiste kote in da mi nastavi/razloži frekvence za željenih ~10 kanalov.

Ok, ker vem, da DM ponuja še kaj več, bi človeka seveda prosil, da mi pokaže še tisto, ampak o tem tukaj ne bomo.

To je to. Enostavno bi rad opazoval znalca pri delu, ker se bom tako največ naučil. Tako je z mano pri vseh tehničnih stvareh. Tudi osnov vodoinštalaterstva in električarstva se nisem znal naučiti iz člankov in knjig - sem moral videti strokovnjaka in ga še par stvari vprašati.

Res lepo prosim za kakšno urico ali dve časa. Dam za pivo+pico pri Kratochwillu ali v gostilni po želji. Pridem tudi iskat na dom in pripeljem nazaj, če bo treba. :)

Aleksander


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 8:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Samo nekaj me zanima, problem je pri lovljenju satelitov (nastavitev antebne) in ne na Dreamovem SW oziroma njegovih nastavitvah?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 10:37 
Po mojem pri obojem.

- ne znam prav obrniti krožnika
- frekvence transponderjev mi niso jasne

Aleksander


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 11:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Frekvence transponderjev najdeš na www.lyngsat.com
Za nastavitev antene pa bi skoraj rabil satfinder. Drugače se boš precej namatral. Razen če iz mesta kjer je antena lahko vidiš TV. Tisto bi še nekako šlo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 14:29 
To stran že nekako poznam. Problem je, ker se mi ne sanja, kaj naj z vsemi temi podatki počnem.

Glede antene je pa tako, da tv-ja ne morem videti. Sem probal koordinirati s punco prek telefona (jaz na balkonu, ona v sobi, potem še obratno), ampak se ni obneslo.

Kakorkoli - res se mi zdi, da sem že dovolj poskušal (kar nekajkrat v obdobju zadnjih 10 mesecev). Zdaj je čas za strokovno pomoč. Res nihče nima 2. uric časa? Saj tisto pivo ni treba, da je samo eno, no... :)

Aleksander


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 16:02 
Me se zdi da bi ti res rabil en satfinder, glede na to da te je sosed zazidal. Tega pa nima vsak doma.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 17:00 
No evo. Torej vabim prijaznega pivopivca, lastnika satfinderja. :)

Aleksander


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 16, 2005 19:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Pingvin, greš na pivo? :roll:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited