Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Maj 05, 2024 21:21

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 19:55 
Pa da boš dal lnb na pravo stran, obratno kot sta satelita na nebu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 20:19 
Heja, hvala za predloge. Mislim da sem bom moral še malo na streho...
No, naj pojasnim, da seveda nisem delal na 16 cm, toliko je samo največja razdalja, ki mi jo dopušča drsnik držala. No, mojster iz domžal je kar pravi in mi ni želel ničesar prodati, šlo je bolj za to, da sem ga spraševal po monoblocku, pa mi je namignil, da mi na tastari SATEX anteni najbrž ne bo delalo, in da naj raje poizkusim z dvema LNB. Kar sem v bistvu tudi nameraval.
Sedaj pa vprašanja: oba LNB sta standardne širine in skoraj prepričan sem, da astra in hotbird oz. tistih 6,2˚ne more biti tako malo, da je že sam premer sprejemnikov na LNB preveč. No nekje na prejšni strani ste mi svetovali razdaljo središč nekje okrog 8 cm. Vsekakor pa sedaj vidim da sem naredil napako, ker sem preizkušal prek DiSeQCja.
Pa še nekaj, tole boste pa gotovo vedeli: zaradi določenih razlogov sem moral anteno postaviti malenkost postrani, ampak res malenkost. LNB, glavni namreč je sedaj nekoliko nagnjen, za nekaj stopinj je torej postavljen poševno - takole: \ , saj v takem položaju lovi najbolje. Naj povem, da mi sicer hotbrda lovi zelo v redu, neke reči celo skoraj 100%.
Ker sem bil veeeelik bedak, sem kupil držalo v trgovini ki sicer ni specializirana za satelitsko opremo in seveda v originalu ni funkcioniralo nikakor, sledila je improvizacija in sedaj mi oba NLB uspe spraviti v isti nivo samo tako, da je drugi NLB postavljen na glavo. Saj si predstavljate: originalnemu gre žica dol, temu drugemu pa v luft. E, kar me zanima je: kako mora biti nagnjen ta drugi NLB?
Še bolj natančno:
Gledamo v krožnik.
Prvi LNB (hotbird) ima rep navzdol in je nagnjen takole : \
Drugi NLB je levo od prvega, lovil naj bi Astro in ima repek v luftu, kako naj bo nagnjen (glede na držalo).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 20:38 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 20:49 
Skoraj vsak dan grem mimo hiše, katera ima sivo parabolo in na njej z rdečo SATEX in dva lnb in tako na oko se skoraj dotikata.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 22:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
ja saj smo to že rekli, LNB-ji so bili včasih široki cca 7, 8cm in to je to.
Za prvo silo vzameš elastiko ali štrumpandel in povežeš oba LNB-ja in dela.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited