Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 3:47

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: So Mar 03, 2007 4:50 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Na antenskem kompletu (poreklo Baumax) v naslednji sestavi:
-sprejemnik Strong 6010
-antena 80cm
-monoblok
mi ne uspe nastaviti satelita Hotbird. Vse transponderje imam vpisane pravilno, antena je usmerjena na Astro in nastavljena s Satfinderjem. HB s satfinderjem menda nimožno iskati, zto sem anteno nastavil na Astro. Po skeniranju sprejemnik zazna le Astro, HB pa nikakor ne. Monoblok je postavljen pravilno - Astra v centru, HB levo(vzhodno), gledano od antene proti LNB. Izčrpal sm že vse ideje, nastavil Diseqc Astra na LNB1, HB na LNB-2 in vmes vse možne kombinacije od LNB 1-4 in OFF, tudi oba LNB Diseqc na OFF. 22kHz tone je nastavljen na "auto", tip LNB je "universal".
Zakaj recimo sprejemnik vse programe zmeče skupaj na spisek, na primer astro od 1do xxx, ko pa sem zaradi testa zamenjal monoblok z singlom in skeniral HB je programe našel in spisek nadaljeval kar od xxx dalje, ne glede na to, da sta oba satelita s svojimi transponderji vpisana vsak zase. Je v okvari monoblok? Skratka - ima kdo idejo, kam mi je pobegnil HB?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 03, 2007 20:44 
Nisem čisto prepričan če si pravilno postavil monoblock, se mogoče motim? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 03, 2007 22:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako pa veš kateri LNB sploh uporabljaš oziroma na katerega nastavljaš anteno.
Skratka če dobiš samo Astro, bi jaz anteno obrnil proti zahodu do prvega maximumu, to bi moral biti HB.

PS: HB se pa definitivno da nastaviti s SatFinderjem, enako kot Astro.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 03, 2007 23:34 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
POvsem enostavno probaj, kateri LNB je vklopljen. Pokri z roko vsakega posebej in ugotovi, kateri lovi Astro, takrat ti signal zgine. Ă

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 04, 2007 22:19 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Torej, glede na nasvete sva si s sosedom danes zadevi prišla do dna in deluje, za morda še kakšnega, ki bi ga zanimalo, pa opišem postopek:

Omenjeni satelitski sprejemnik ima možnost v nastavitvah nastaviti LNB-je od OFF do 1-4. Logično se mi je zdelo, da bo LNB v centru LNB 1, izven njega pa LNB 2, vendar temu ni tako. Po povrnitvi tovarniških nastavitev sprejemnik vedno vzame Astro za LNB1 in Hotbird za LNB2, tako ima kot sem (kasneje) našel tudi navedeno v dokumentaciji. Kljub temu sem se odločil, da postavim Astro izven centra antene, torej zahodno, gledano od antene proti LNB ker je pač Astra močnejši satelit in lažje prenese izgubo signala, Hotbird pa v center antene, ker naj bi bil šibkejši. TV sprejemnik sem nastavil na enega izmed znanih programov Astre in počasi po milimetrih obračal anteno, dokler se na TV sprejemniku ni pojavila slika. S satfinderjem in s pomočjo "info" tipke na daljincu , ki pokaže prejeti signal v % sem anteno nastavil še na fino. Astra je imela 65%, glede na to, da je izven centra se mi zdi kar v redu nastavljeno. Po tej logiki bi sedaj moral imeti na centralnem LNB, ki je zaradi 6° monobloka avtomatsko zamaknjen tudi brez nastavljanja sprejem s Hotbirda in res je bilo tako. Poskeniral sem še Hotbird in oba satelita sta delovala. Kateri LNB je za kateri satelit sem sedaj preveril še s pomočjo mokre krpe, gre pa tudi z roko. S suho krp ne gre, prav tako ne s papirjem.

Še to, ko sem iskal Hotbird s satfinderjem, ga nisem takoj našel. Slovenski transponder sem našel, pa zopet izgubil in znova našel..., kjub temu, da je bil dan jasen in sončen, torej idealni pogoji.

Težava teh cenenih sprejemnikov je v tem, da vse zaznane TV postaje daje v spomin enega za drugim, torej, ko poskeniraš Astro (recimo 1 - 200) in greš nato na Hotbird, jih razvršča kar naprej (od 200 dalje). Ko pa kasneje poskeniraš kakšen nov ali pozabljen transponder ga sprejemnik enostavno doda na spisek, tako da na koncu ne veš kaj je s katerega satelita.Še posebej, če satelit ni tisti, kar misliš da je in si našel in poskeniral nekaj sosednjega... To te, če si začetnik lahko kar dobro zmede.

Torej, pri sosedu sva zadevo rešila. Moje mnenje pa je, da razne tovrstne "all in one" konfiguracije niso dober nakup, čeprav so poceni. Pri meni imam na anteni enakega premera 85cm brez težav tri Alpse, 13°, 16° in 19,2° z Disecq stikalom 4/1, poleg pa še na isto stikalo kot četrti vhod Amos z druge antene, vsa montaža pa mi je bila lažja, bolj logična in enostavnejša kot zgoraj navedene muke, tako da-cenejše je lahko včasih dražje.

Za pomoč pa vsem hvala!
LP Aleš


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited