Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 21:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: kako updatam programe
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2007 16:15 
Mene zanima kako z nul modem kablom updatam satelitske programe. Na kakšno internetno stran moram it in kako to naredim?

Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2007 17:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kaj bi rad naredil?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2007 17:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Kaj bi rad naredil?
najbrž to kar pred 7 meseci.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 20:39 
Kaj bi rad? Programe ki izginjajo ponovno naložil oz. obnovil preko interneta in vem, da se to da.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 20:56 
Odsoten

Pridružen: Sr Apr 14, 2004 22:03
Prispevkov: 161
Ce nullmodem kabel ze imas, moras najti samo primeren loader program za tvoj sprejemnik, programsko listo ce obstaja, najnovejsi firmware in softcam.key. Za to obstajajo razlicni forumi kjer lahko to dobis, tuji in slovenski. :lol:

Ce pa programske liste ni, pa enostavno pogledas na www.kingofsat.net pa vneses program rocno, se bolje pa je ce imas sprejemnik z blind scan funkcijo (to so Clarke Tech, Octagon, Vantage) 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 21:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Kaj bi rad? Programe ki izginjajo ponovno naložil oz. obnovil preko interneta in vem, da se to da.
Oprosti če bom spet mal ciničen ampak mislim, da si pomešal en kup informacij med sabo in sedaj se ti zdi, da nekaj veš. Preden si sploh kaj vedel, si vedel več kot sedaj. Zakaj bi obnavljal setinge prek interneta, ko jih lahko direktno (lokalno) doma naložiš. Povežeš računalnik in satelitsko in naložiš nove setinge v sprejemnik in tudi jaz vem, da se to da. Je pa precej važno kateri satelitski sprejemnik imaš. Ta podatek je precej važen. Podatek v kateri satelitski sprejemnik misliš naložit programe je pri tej raboti zelo pomemben. Od tega je odvisno kateri program boš uporabljal, pa kakšen kabel, pa tud sam postopek bo odvisen od tega.
Pri dreamboxu bi stvar šla tud prek interneta( ni potrebno fizično do lastnika dreama); to pomeni, da bi ti lahko nekdo drug prek interneta zamenjal setinge. To se v praksi tudi izvaja. Lahko pa si setinge (programsko listo) zamenjaš tudi z (gemini) blue panelom kjer greš na Addons.. download and instal in si tam izbereš setinge ki ti ustrezajo.
.........
torej sedaj ti je jasno in le veselo na delo in si zamenjaj programsko listo.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 21:30 
a je kdo zasledu ker sprejemnik ma ??? a sem kej spregledal ???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 06, 2007 22:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Nazadnje je imel Neotion box 501. Kaj ima zdaj, ne ve nihče.

Setingse si jaz ponavadi urejam sam. Najprej preskeniram satelite, s sprejemnika jih preko mreže (na Humaxu sem to delal preko rs232) potem spravim na računalnik, z ustreznim toolom uredim in pošljem nazaj. Ne rabim nobenega interneta za to.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 07, 2007 16:08 
Zdaj imam sprejemnik Enery. Lahko kaj več pomagate. Pojma nimam o tem, je pa reku un ko mi je satelitsko štimal, da je to še lažje kot program z neta povleč.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 07, 2007 16:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Potem vprašaj njega.

Tega sprejemnika ne poznam in dvomim, da ga sploh kdo tu. Nikoli slišal za to firmo.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited