Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 9:11

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: ne vem več kaj
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 18:33 
Živjo,

živim na taki lokaciji, da lovim le 5 kanalov (te lepo) z staro klasično anteno.
(slo1, slo2, a, pop, tv3)
Ker sem na to stanje prišel pred kratkim zelo pogrešam kabelsko, ki sem jo imel prej. Računalništvo mi ni tuje. Vem pa da se stvari in razni standardi spreminjajo zelo hitro.

Kaj bi rad je, da bi imel bolj kot ne te programe, ki jih imam zdaj +
NUJNO DISCOVERA, National geographic, super bi bilo kak BBC, sky one, MTV (samo ne adria) potem mi je pa že skoraj vseeno.
Ne bi bilo slabo, če bi lahko kaj od tega tudi kdaj posnel.

Zato ne vem, kaj naj. Ali naj grem:

1. v nakup boljše opreme >= 140 cm krožnik in boljši sprejemnik (clarctech ali humax ali dreambox) in da probam potem sam kaj.
Tukaj je potem vprašanje, kaj dejansko bi dobil od zaklenjenih programov. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 19:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Na Sky One lahko pozabiš. Vse ostalo pa je v Total paketu, razen da je Mtv Adria namesto drugih MTVjev. Ta je pač namenjena nam. Discovery, NGC, Animal..., vsi ti programi imajo slovenske podnapise. In nekateri drugi tud.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 19:47 
Hvala za odgovor.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 19:54 
pa da vseeno še vprašam.

glede na to, da se ti kodirni sistemi vedno bolj izboljšujejo a je prihodnost nekim linux boxom sploh pisana na kožo al ne? A je v primeru, da greš na neko svojo konfiguracijo, zaradi tega stalno nekaj za "prčkat" okoli teh stvari, da ti kanali delajo?

A bi jaz lahko prišel do Discovery-ja in NGC tu v Sloveniji? A lahko kupiš to preko "neta"... po uradni poti? A obstaja kdo, ki ti to pomaga kupit oz. da kupiš za manjšo provizijo preko njega? (ti manjši dealerji oz. ponudniki SAT rešitev)
Da recimo rečem, da ostanem na zemeljski anteni za naše kanale, in da kupim eno budget varianto digitalnega sprejemnika in LNB-ja, saj že imam krožnik velikosti cca 90-95cm? V kolikor je odgovor na prejšnje vprašanje pozitiven. Da lahko pridem do kartice oz. dostopa do Discovery. kanala?

Že naprej hvala za odgovore.

Lp,
Tomaž


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 20:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tale Total TV je edini paket, ki ga lahko uradno kupiš pri nas, tako da lahko omenjena programa povsem legalno gledaš pri nas. Meni se zdi čisto OK. Oče ga namreč ima. Vse ostalo je bolj pod roko, da pa se tudi dobiti. Jaz sem mojo Premiere kartico kupil direktno pri prodajalcu, v Nemčiji. Imel sem sicer precej težav..., o tem sem se itak že razpisal v eni drugi temi.
Prihodnost linux mašin? Nimam pojma. Pusti se presenetiti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: ne vem več kaj
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 22:08 
Citiram:
Ker sem na to stanje prišel pred kratkim zelo pogrešam kabelsko, ki sem jo imel prej. Računalništvo mi ni tuje. Vem pa da se stvari in razni standardi spreminjajo zelo hitro.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 22:19 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Zasledil sem za sky paket tole stran mal poglejsky europe in sky slovenija vendar so cene lepo zasoljene. :evil:

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 22:22 
živjo,

mi lahko daš par primerov... kaj vse lahko narediš s to kartico.
Imaš mogoče izkušnje kako je s tem pod linuxom?

lp, Tomaž


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 05, 2007 22:51 
Pod linuxom dela vse, samo pot do tja je dolga.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 0:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
S Sky Star kartico lahko gledaš vse nekodirane kanale in tudi kanale, ki jih nekateri ponudniki plačljivih kanalov, dajo občasno "na ogled v eksperimentalne namene"...trenutno sta ta hip najbolj popularna nemški Premiere in španski Digital+...oba dva lahko gledaš na Astri 19,2° vzhodno...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited