Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 3:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 18, 2007 18:32 
Citiram:
Sem prekopiral vse .ini datoteke iz progDVBja ki dela normalno pa ne pomaga!
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 18, 2007 22:23 
Imam obrnjeno na astro ampak imam dve glave z distančnikom tako da je ena glava 2lovi" astro, druga pa HotBird.
Sej imam nastavljeno isto. No malo je spremenjena nastavitev ampak ima, isto. ne vem pa zakaj mi v tem novem progDVbju HotBird nima in nima signala, oziroma signal pokaže samo pri teh zgoraj navedenih programih!
Probal sem več nastavitev, nastavit da imam diseq ter izbrat kot v drugem ki dela oba satelita pa dela samo Astra.
Ne vem sem obupal. ne morem razumet zakaj Hb ne dela in zakaj ko dam poskenirat sploh ni signala se pokaže par krat samo ko najde tiste zgoraj kanale drugo pa je mrtvo. Ă


Zadnjič spremenil prepucij, dne Sr Dec 19, 2007 0:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 18, 2007 22:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Vsekakor so na tisti sliki, ki si jo prilepil v prejšnjem postu, programi, ki oddajajo na Hot Birdu in ne tisti iz Astre. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 18, 2007 23:01 
Ne ne sej sem napisal da sem poskeniral HB in mi najde samo tiste programe, v drugem prodvbju pa delajo vsi programi normalno. Tudi če prebesel chanell listo v ta nov progdvb lahko gledam samo te ki jih sam najde na HBju, torej teh par! Pri drugih pa ni signala!

Evo tako je nastavljeno v starem, sem dal lastnost HBja, pač take enake so pri Astri le da je ime satelita pač od astre.
Slika

EDIT:
Vse bolj sumim in je edino logično da ima ta nov progDVB problem pri preklapljanju na drugi satelit oziroma da sploh ne preklopi..druge možnosti ne vidim!
No bom pač uporabljam starejšo verzijo, sej ni nekih razlik da bi bilo pomembno. Samo, ker meni grejo take stvari na živce in ne popustim dokler ne ugotovim razloga ali rešim problem! ZAto imam gor še naprej oba in ko sem od volje se igram z novejšim.
BI PA rad probal tudi kakšen drug program. Kot mi je antonov gor predlagal DVB Dream ali ALT Dvb. Zanima me če se z obemi da uporabljat iste plugine za rdeče programe. In če je treba kaj posebnega vedet pri nastavitvah. proDVB je glih tukaj enostaven, saj ga instaliraš, nastaviš satelite in že lahko osbonve programe gledaš. (No razen če te zadnja verzija ne zajebava:)). Ali so pri teh programih dobre zadnje verzije, ali boljše kakšne starejše...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 19, 2007 9:31 
DVB Dream uporablja za "rdeče" programe iste plugine kot Prog, ALT, My Theatre....
razlika je le v tem, da jih moraš namesto v root, vtaknit v Plugins mapo, oziroma v
PiP 00(oboje deluje)
Kar ima Prog in nima DVB Dream, sta predvsem dve stvari......slednji v osnovi nima
teleteksta in podpore za DVB podnapise.Teletekst dll lahko potegneš z neta, za
podnapise(DVB) pa zaenkrat še ni podpore.Ima pa ta program številne druge prednosti
v primerjavi s Prog-om.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 19, 2007 22:08 
Ne razume mglede teh podnapisov..kdaj jih sploh lahko uporabljaš?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 9:32 
Ko jih kakšen tv program "predvaja".......pa saj za Astro in Hotbird to ni aktualno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 21:24 
Nič mi nič več jasno. Da na kratko ponovim.
Vse mi je delalo Ok na progDVBju ki ga imam vedno tudi če reinstaliram windowse ga samo prekopiram nazaj in vse dela. Probam novo verzijo 5 in mi pro skeniranju cel teden ko probavam najde vse kanale od astre od HB samo par določenih. probam tudi CreamDVB pa isto, medtem ko stari pro dela bp!
No danes spet probam poskenirat z dreamom in glej ga zlomka kar naenkrat najde vse kanale tudi na hbju?!?!?! probam še novo verzijo proga in tudi tukaj kar naenkrat najde! Ok, ni mi bilo jasno že prej zakaj stari dela v dveh na novo instaliranih programih prog in dream pa ne najde Hbjevih kanalov??
Zdaj se sprašuje, kaj je možno da je vplivalo ker smo na obali imeli cel teden ubitačno burjo?? Je možno da je med skeniranjem ko se antena pomika kar precej levo in desno bilo to krivo??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 22:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kako pa imaš vse skupaj zvezano, SS2 in Dreama, oba hkrati? Twin LNBji, sviči?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 22:43 
Imam dve glave v switch in v SS2. No zdaj mi je začelo kar naenkrat delat kot vedno.
Vprašal bi glede dreama..v FAQ na home pageu sem bral da je treba plugine dat v pip00 in pol zagnat copy_all.bat da prekopira v vse te pipxx mape? Je tako ok?
Kaj čisto vse plugine se skopira tam tudi soft.....
Bom se probal malo ukvarjat z tem programom da vidim če je res razlika kot t progom kot sem tukaj večkrat videl omenjeno? Za podnapise pa pravite da na Astri in Hbju itak ne pridejo v poštev. Aja kako uredim teletekst ?

In me moti ker ikonce v orodni vrstici in spodaj ne pokažejo svoje funkcije ko se naslonim na njih:(

Pa če mi lahko poveste zakaj v progu vidim rdeče kanale z plugini... če pa te iste prekopiram v Dream teh istih kanalov ne morem gledat?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited