Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 20, 2024 6:47

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 16:34 
Pozdravljeni.
Rad bi od nekoga slišal, da se da s satelitsko anteno sprejemat italijanske kanale: italia1, rete4, canale5.
Se bolj slabo spoznam na satelitsko anteno: kar sem pregledal teme na forumu, sem zasledil, da se da na astra oziroma hotbirdu sprejemati te kanale, vendar nisem siguren.
Zanima me, če bi se dalo s kompletom http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/599
to sprejemati oziroma če mi lahko kdo svetuje komplet. Zanimajo me seveda nekodirani kanali, predvsem omenjeni.
Hvala in lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 16:46 
Omenjene kanale lahko spremljaš na HB-ju. Frekvenco poišči na lyngsatu ali kateri podobni strani.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 16:49 
Vendar ne pozabi, da so mediasetovi programi, tako kot tudi RAI, občasno kodirani - ponavadi takrat, ko je na sporedu kaj zanimivega :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 17:19 
Hvala za odgovor. Še par stvari bi rad vedel.
Kaj vse potrebujem za sprejem: torej satelitsko anteno, digitalni sprejemnik (ali analogni ???)....to mislim, da je vse???
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 17:24 
Glede na zastavljena vprašanja potrebuješ anteno, digitalni sprejemnik in nekoga, ki ti bo stvar montiral. če mu boš pošteno gledal pod prste, boš kasneje kaj sam eksperimentiral.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 18:48 
Še enkrat hvala.
Mislim,da bom stvar znal že sam zmontirati. Koaksialen kabel pa res ni nobena umetnost povezati.... Bolj me je zanimalo, če bi stvar delovala. Za smer satelita, pa mislim, da ni tak problem. Vseeno bi blo lepo, če mi bi kdo na kratko povedal, kje se nahaja satelit hotbird.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 19:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Največji problem je prav smer satelita.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 19:42 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Astro in HB boš hitro našel, ker so signali kar močni. Tudi jaz sem se pred tremi leti prvič srečal s temi stvarmi in sem Astro in HB našel že po par minutah eksperimentiranja. Vedeti moraš le strani neba, nastaviti vertikalni kot približno 37° in anteno obraćati proti JV in signal Astre in HB-ja bo tu. Brez panike!!

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 14, 2008 11:11 
Anteno naciljaj na jug, kot nastavi nekako tako kot je bbenci napisal, ali pa stopinjo manj, potem pa za Hotbird zasukaj cca 3 stopinje desno, za Astro pa cca 3 levo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 14, 2008 11:16 
....pa tisti nosilec, na katerega boš našraufal anteno, mora biti navpično v vaservago :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited