Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 16:07

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: nekaj vprašanj
OdgovorObjavljeno: To Dec 30, 2008 13:45 
1.Na kabelski imamo Astra hd program, uporabljam računalnik z lcdjem widescreen 20inch in cablestar hd kartico in sem zadnjič opazil ene take male pikice ki se pojavljajo na sliki, kot pri analogni televiziji, nekakšen šum, ki so še manjše kot pri analogni televizije. Nekako tako zgleda po celem enkranu:
http://www.shrani.si/?q/Ci/1sWx0bel/12- ... tra-hd.png
Sicer če gledaš na razdalji 3x diagonale ne opaziš, definitivno pa je ena čudna motnja.
2. Na digitalni televiziji imamo še nekaj drugh navadnih programov recimo Sport klub, ampak moram reči da je slika dosti bolj slabša kot pri analogni televiziji, recimo pri nogometu. Kar se tega tiče je analogna zakon. Bi rekel tudi to, da je tudi dosti bolj naravna in tudi lepša. V čem je problem? Je to normalno?
3. Imamo tudi program Info Tv, ki ga baje info predvaja v Hd.. Zanima me čisto tehnično, kaj vse je potrebno da bi moj operater sprejemal ta signal v Hd in posledično da bi ga imel tudi jaz. Kako operater dobi tak signal potem? Preko oddajnika recimo če sprejema iz Krvavca in potem on dalje po kablu svojim naročnikom? Kako recimo info tv oddaja svoj signal, da ga lahko kabelski operater dobi? Kakšne investiciji rabi potem moj operater da bi dobil info tv v hd in tudi potem jaz da ga dobim? Bolj v tem smislu me zanima, ker si nič ne predstavljam. Recimo tudi nevem v čem je problem, da bi moj kabelski operater dobil kakšne boljše hd programe, poleg verjetno problema pri financah. A recimo telemach lahko predvaja info tv v hd, ker pač dobi signal od šanc ali kako drugače? nič jasno.
LP Hvala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 30, 2008 13:53 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Kaj več o tem ti bo povedal tale gospod. Vsi kabelski operaterji pa dobivajo signal preko najete optike pri Telekomu ali kom drugim. Ko pa signal dobijo, ga zmodulirajo na določen kanal in ga dobavijo gledalcu. Tisti programi, ki so pa na satelitu in preko zemeljskih oddajnikov, pa jih dobijo tam.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 30, 2008 14:59 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
a to maš EVJ operaterja?
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 30, 2008 16:01 
[quote="OldSkul"]a to maš EVJ operaterja?
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 30, 2008 16:05 
bbenci2 hvala za zgornji link.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: nekaj vprašanj
OdgovorObjavljeno: To Dec 30, 2008 23:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
1.Na kabelski imamo Astra hd program, uporabljam računalnik z lcdjem widescreen 20inch in cablestar hd kartico in sem zadnjič opazil ene take male pikice
Tole je pa res čudno. Malo bolj opiši, ali so pikice pri statični sliki pri miru oziroma gre za nek pretežno statični vzorec.
Edino, kar mi pride je, da imaš kaj narobe s kodeki in DirectX-om v PC-ju, ali pa da pri prenosu iz satelita v kabel zmanjšujejo bitno hitrost in to na zelo nesrečen način.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 02, 2009 13:34 
Na hd astri so imeli prednovoletni program, koncerti in podobno v hd, je bilo vse super. Brez motenj. Sem pa opazil bolj pri kakšnih filmih te drobne pikice razstresene zelo na gosto po celi sliki, pri vseh slikah gibljivih ali statičnih. Mislim, da je bila stvar bolj v zvezi z satelitom.
Je pa tisti link višje, kjer g. Kramberger omenil kabelsko digitalno ali analogno se res izkazalo da ja analogna super. če je signal dober. Drugo je Hd.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited