Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:12

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 24, 2009 15:41 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Ojej, jaz bedak. Seveda deluje, scart deluje v obe smeri. Jaz sem pa vedno mislil, da morata biti dve scart vtičnici, da potem lahko koristiš vhod in izhod.
Hvala za nasvet. Po tolikih letih tega nisem vedel. Ja, še vedno bo v uporabi tale škatla. Oče rekel, da je bila zelo draga, pred kakimi 20 leti 8) . Joj, prejoj, tega do zdaj nisem vedel :oops: :roll: Kakšen stroj je tale video. :roll:

Hvala :!: :idea:

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 24, 2009 19:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Kar pomnim še iz začetkov 90ih, ko smo dobil prvi VCR (pa tud žlahta in sosedje), je bil zadi zmeri en skart zadi (dva še nism vidu), ponekod pa še činč izhodi... In tist skart je bil zmeri "izhod" signala iz VCR-ja, al video kasete (filma), al pa tv programov prek tunerja v sami škatli... vse to je blo vidno prek tipke AV na tv-ju.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 24, 2009 20:08 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Že od nekdaj, odkar imamo VCR smo imeli priklopljeno na RF input kabelsko, na RF input pa TV. Tako da scart priključka sploh nismo uporabljali. Ne vem zakaj. Jaz sem bil takrat še v plenicah in mojster je takoj ob nakupu Gorenjevega TV-ja vgradil TTX in verjetno zraven na tak način priključil še VCR. Scart na VCR-ju sem prvič začel uporabljat pred nekaj leti, ko sem na PC tuner priključil DVB-S sprejemnik. Pa še takrat sem opazil, da lahko priključim na PC tuner prek činčev. Vsak še tako star CRT TV ima činč vhode, tako da se le redko uporablja RF priključek na VCR-ju. Res kak prvi barvni TV, ki nima činčev. Le mi smo pa vedno uporabljali RF izhod za priključitev na TV 8)

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 24, 2009 21:10 
No, glavno da si rešil zadevo! Drugače pa sam še vedno uporabljam RF, ker je prek scarta slabša slika (? :shock: ?) , pa sem vsaj 5 kablov probal. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 24, 2009 21:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem imel tak TV, ki se je enako obnašal in sčasoma sem ugotovil, da na RF vhodu umetno ostri sliko, na video vhodu pa ne. Skratka neostra slika je bila na RF vhodu veliko boljša in VHS je definitivno neostra slika. Ko so prišle pa dobre ostre slike, je bil pa video seveda boljši.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 24, 2009 23:37 
Citiram:
Kar pomnim še iz začetkov 90ih, ko smo dobil prvi VCR (pa tud žlahta in sosedje), je bil zadi zmeri en skart zadi (dva še nism vidu), ponekod pa še činč izhodi...
Boljši videorekorderji imajo po dva SCART-a. Imam sam enega takšnega. Enega od SCART-ov se z mehanskim stikalom da preklopiti celo v komponentni vhod ali izhod (se sedaj na pamet ne spomnim, v kateri smeri deluje ta komponentna reč). Poleg teh dveh SCART-ov ima ta videorekorder še dva S-video/kompozitna vhoda in en tak izhod.

Na koncu sem ga uporabljal predvsem za medsebojno povezavo televizorja z enim samim SCART-om, dveh računalnikov in glasbenega stolpa. S televizorjem in enim od računalnikov je bila celo dvosmerna povezava. Potem pa je ob nekem izpadu elektrike crknil in ga še nisem dal popraviti.
Citiram:
Vsak še tako star CRT TV ima činč vhode, tako da se le redko uporablja RF priključek na VCR-ju. Res kak prvi barvni TV, ki nima činčev. Le mi smo pa vedno uporabljali RF izhod za priključitev na TV 8)
Oh, nekoč so dolga leta delali televizorje, brez vsakih vhodov (razen RF). Video vhodi so se po mojih spominih začeli pojavljati šele nekje sredi 80-ih. Pa še potem je vsaj v naših krajih bil bolj popularen SCART, (dodatne) vhode s činči pa so imeli le boljši in kasnejši modeli. No, vsaj zdi se mi tako glede slednjega.

Naša prva dva televizorja zagotovo nista imela nobenih vhodov. Ampak dandanes ju nimamo več. Prvi je po 23+ letih uporabe in nekajletnem nabiranju prahu romal v smeti, drugega smo pa po 16 letih uporabe zamenjali za košaro kostanjev.

Od trenutnih televizorjev je najstareši že polnoleten in ima samo en SCART. Pa tudi pri najmlajšem, ki ima sicer tudi svojih 12 let, je na zadnji strani samo en SCART. Je pa res, da ima le-ta na sprednji strani S-Video/kompozitni vhod.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 25, 2009 8:37 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz sem pa letos komaj prepričal domače, da naš prvi barvni gorenjev TV nismo vrgli na odpad. Res nima nobenega AV vhoda, le RF. Leseno ohišje, težak je pa, da ga en komaj nese. Še dela kar v redu. Oče pa je za njega moral najeti posojilo, da si ga je sploh lahko privoščil pred kakimi 25 leti (predvidevam). Moram pa pogledati letnico izdelave, če kje gor piše.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited