Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 23:23

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ni signala?
OdgovorObjavljeno: To Jul 14, 2009 10:00 
Ker sem se naveličal SS2 in ker so mi dovolj FTA programi sem kartico prodal in kupil Opticuma 4100.

Zdaj pa imam problem, da kakorkoli premaknem krožnik mi sprejemnik pri astri kaže 51% signal in 5% kakovost.
Zgleda da satelita ne najdem... :?

Kje sem ga polomil?

Motor DM2400 je nastavljen na 46 stopinj, krožnik na 36 stopinj, motor zasukan za pribl. 4 stopinje proti vzhodu, v nuli pa je naravnano vse skupaj proti jugu.

Je možno, da je kaj narobe z kablom?

Razmišljam, da bi poklical kr enega monterja in da mi on porihta to vse skupaj, ampak do sedaj sem že 5-6x montiral krožnike in nikoli ni bilo problemov....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 14, 2009 10:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 14, 2009 10:55 
Noben satelit ne dela. To je ravno to, ker sem hotel najprej nastaviti astro in potem preveriti ostale.

Astra mi je pač najbolj pomembna, ker je tam večina programov, ki jih spremljam.


Ovir ni, saj imam prost pogled.....sem tudi na hribu od koder je samo še nebo :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 14, 2009 11:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na SS2 ti je pa ista antena z motorjem delala brez problema?

Probaj, kako ti kaže signal, če antenski kabel izključiš iz sprejemnika.

Ali se ti ob obračanju motorja s pomočjo sprejemnika kaj spreminja nivo signala.

Imaš možnost odnesti sprejemnik nekomu z delujočo anteno. Da mu ne boš kaj skuril, najprej vtakneš skart, nato antenski kabel in na koncu v 230V. Najprej se pa razelektriš, kar pa v taki vlagi kot je sedaj skorajda nima smisla (držiš sprejemnik za antenski kabel in se s prstom dotakneš ozemljitvenega kontakta šuko vtičnice), da ne bi s statiko skuril TV scart. To je res trotl ziher varianta.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 14, 2009 12:19 
če izključim anteno potem mi na sprejemniku kaže 31% signal in 5% kvalitete.

Že skystar mi je nagajal in mi ni hotel dati ven slike,...in sem potem ga zato tudi prodal, ker nikakor ni delalo in ni niti vrtelo motorja.

Po tem sem kupil nov LNB in zdaj še čisto nov sprejemnik, da bi lahko spet gledal SAT TV.

pri obračanju motorja se signal spremeni le delno...mogoče kak % in nič več.

Glede na to, da pri obračanju,...ni sprememb, ki bi bil omembe vredne je velika verjetnost, da je kriv kabel,ne?

bom poizkusil, če bom našel koga, da bi lahko šel sprejemnik stestirat do koga, ki ima krožnik, da bi lahko preveril delovanje.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 14, 2009 14:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Normalno je, da, ko natakneš kabel na LNB, signal naraste. In če naarste pomeni, da je kabel okvirno dober, enako pa tudi LNB nekako deluje. Drugi test je, da daješ roko (dlan) na vhod (troblo) LNB-ja in signal se naj bi vsaj malo spremenil.

Kot pa kaže imaš narobe nastavljeno anteno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 21, 2009 11:02 
a mi lahko kdo svetuje kako naj nastavim naklon na motorju in anteni in v katero smer naj obrnem, da bo zadeva "štimala"?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 21, 2009 11:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kar pusti ga na 46, če imaš nosilec točno v vertikali in se raje igraj s krožnikom. Pa nekje si izposodi satfinder, brez boš zelo težko kaj naredil.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 21, 2009 11:18 
kam približno naj obrnem krožnik, da bom najhitreje našel astro 19,2? proti jugu?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 21, 2009 11:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Skoraj proti jugu. Za tiste 4 stopinje, ki si jih zgoraj omenjal proti vzhodu.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited