Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 9:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 08, 2009 21:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za ekvivalent 70cm z nedeformirano sliko potrebuješ več kot 82, recimo 91cm.
Je pa res veliko ceneje in enako efektno približati se omari s TV. Vidiš povsem enako kot da bi imel dvojno diagonalo na dvojni razdalji, samo efekt je malo drugačen, razen za sosede, tam je efekt bolj opazen - za 160cm so ti fouš, za 82 pa ne.
V realnosti se pa LCD da bolj nazaj in je še dlje.

Glede smart retvorbe 4:3 slike res včasih dela čudeže, samo ko pa se preko ekrana sprehodi manekenka je pa groza, najprej je kot tridelna omara, nato kost in koža in nato spet kot tridelna omara. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 08, 2009 21:58 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Glede na to, da bo elektrika čedalje dražja, pa bomo mogoče kdaj razmišljali tudi o manjših diagonalah. 170W porabe in prižgan televizor vsak dan od 17h do 22h, pa še kako uro ali dve dopoldne, je lahko tuid kaj denarja na koncu meseca/leta :roll: Res pa je, da proizvajalci gredo v smeri varčevanja energije.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 08, 2009 23:35 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Mislim, da 82 diagonala še najbolj deluje kot "flajšter" slika. Dolga, pa ne dovolj visoka. Zato bi jaz izbral vsaj 94 diagonalo. Tam je že slika bolj podobna razmerju 4:3, vsaj po občutku. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 16:07 
a kdo primerja 16:9 sliko recimo sedaj ko so športni dogodki(biatlon, smučanje) na slo2 s sliko na orf, in je opazna razlika v kvaliteti slike? meni dvb-c operater v digitalni shemi ponuja slo kanale tudi v mpeg4, očitno jih vzame preko dvb-t ampak slika če primerjam orf in slo2 16:9 je na orf vsekakor boljša. Tudi digitalni kanali dsf, vox, ki so večina 16:9 so solidne kvalitete naprem sliki slo, ko se predvajajo tuji športni dogodki.

Zakaj je tako? Recimo tisti, ki mate dvb-t in jo primerjate z orf?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 18:35 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
no to s približevanje pohištva sprejemniku, ga pa malo svirate. Dnevno sobo ali karkoli že pač ne moreš prilagajat oddaljenosti do TV.
Najbrž ne boš kavč dal na sredo dnevne sobe, zato da boš 2m od TV

Omejevanje razdalje, češ da slika itak ni HD tudi ne vzdrži prav dobro presojo. Bolj je odvisno od kvalitete vsebine in kako je prekodirano v studiju, kakor od same ločljivosti. "Živi" dokaz je ORF, ki je bistveno boljši kot naši programi, pa ni HD.

Očitno se tudi Sony strinja z menoj glede velikosti in daje taka priporočila:
http://www.sony.si/hub/lcd-televizorji-bravia/13/1


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 19:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Po tem kar tu piše, bi moral imeti doma 60 colski televizor...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 20:15 
46" na 3.5 metra je glih za kvalitetno standardno ločljivost ..npr ORF. :P


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 20:21 
Citiram:
a kdo primerja 16:9 sliko recimo sedaj ko so športni dogodki(biatlon, smučanje) na slo2 s sliko na orf, in je opazna razlika v kvaliteti slike? meni dvb-c operater v digitalni shemi ponuja slo kanale tudi v mpeg4, očitno jih vzame preko dvb-t ampak slika če primerjam orf in slo2 16:9 je na orf vsekakor boljša. Tudi digitalni kanali dsf, vox, ki so večina 16:9 so solidne kvalitete naprem sliki slo, ko se predvajajo tuji športni dogodki.

Zakaj je tako? Recimo tisti, ki mate dvb-t in jo primerjate z orf?
Jaz sem primerjal biatlon na SLO2 z ARD prek satelita in lahko rečem da je na slednjem mogoče malo bolj čista slikana slednjem. Vseeno pa pohvale TVSLO.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 23:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Očitno se tudi Sony strinja z menoj glede velikosti in daje taka priporočila:
http://www.sony.si/hub/lcd-televizorji-bravia/13/1
Moje priporočilo je največ 1,5 diagonale, Sonijeva priporočena razdalja pa 1,59. Bo pa seveda kdaj to daleč preblizu, saj režiserji ne upoštevajo tako majhne razdalje gledanja. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 11, 2009 23:54 
Citiram:
no to s približevanje pohištva sprejemniku, ga pa malo svirate. Dnevno sobo ali karkoli že pač ne moreš prilagajat oddaljenosti do TV.
Najbrž ne boš kavč dal na sredo dnevne sobe, zato da boš 2m od TV
Zakaj ne, jaz bi, da bi prišparal recimo 500€, tudi pohištvo premaknil za kakšen meter, će bi me tista razdalja že tako motila.....saj, kdor si lahko brez problema privošči, naj da zaradi mene 1500€ ali več za 50" TV, smilijo se mi pa tisti reveži, ki dajo dve svoji plači za aparat, misleč, kakšno sliko jim bo prikazal, pa dostikrat niti HD programov nimajo. Moje mnenje je pač, da je za povprečno dnevno sobo, dost velika 32" tv, vse ostalo je bolj razmetavanje denarja, še posebej sem to enkrat ugotavljal v Big Bangu, ko so na eni Panasonic 50" plazmi vrteli en HD posnetek, iz treh metrov razdalje je bila samo še lepa slika, ne pa tudi "presežek".


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited