Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 18:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 12, 2010 7:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Takšne delilnike uporabljajo kabelski tehniki za delitev signala po blokih. Delitev na 8 vej brez izgub zahteva slabitev 9dB in dodaten dB je minimum, tako da imaš dober delilnik. -20dB je namenjen kabelskemu tehniku, da preveri jakost signala na vhodu v delilnik. Tebi pa lahko koristi tako, da enega od TV priklopiš nanj in če opaziš minimalno šuma, digitalni kanali pa še delajo, potem imaš na sedmih izhodih odličen signal.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: 10db je preveč
OdgovorObjavljeno: To Jan 12, 2010 21:50 
Ja slika je že zdaj slaba, zato bom verjetno res moral poseči po ojačevalcu.
Kabelskega tehnika sem že nahecal, da je zmanjšal slabljenje v njihovi omarici, a ker se linija že pri tastu razdeli na njegove TVje in moje, vmes pa je še 70m kabla, je itak čudež da tako dobro dela.
Vtičnice pri meni sem zamenjal in so zdaj super... ker direkt signal na mojo 1 vtičnico je super slika, teh dodatnih 10db pa ravno naredi moteče pikice na sliki mojih 8ih TVjev.

Ker razdelilna omarica ni globoka in je zaprta, me zanima, če obstaja tak z zunanjim napajanjem (da bo ojačevalec v omarici) vtič in napajalnik ki se greje pa zunaj.

Druga stvar, ki se jo pri aktivnem razdelilcu bojim, pa je da bi mi strela začela kurit TVje.
Zdaj mi jih ne, ko je pasivni. Mi pa kuri mrežne kartice v pritličju, switch za PCje je v isti omarici v mansardi kot bi bil za TV, switch je z zunanjim napajalnikom. Ne, ne pomaga niti APC / Belkin zaščita pred PCjem: mrežna kartica crkne, zgoraj pri omarici elektro vtič počrni,
switch umre.
Bi bilo dobro vtiče pri omarici drugače zaključiti ozemljiti ? A se bojim, da bo štrom potem iskal druge (zame še dražje) poti do tal. Trenutno mi ni škoda 2 mrežni kartici na leto menjat :)
Zato se tudi vtič bojim varovat, da ne bi udarilo na kak drug vtič (npr. pralni stroj), in raje požrem mrtev switch. Router imam preventivno v drugi mansardni sobi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 12, 2010 22:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kakšen internet dostop pa imaš in kako velik razvod je?

Ojačevalec pred delilnikom naj ne bi poslabšal razmer glede strele, moraš pa paziti, da dobiš dobrega, saj napajanje 10 TV-jev za navadne ojačevalce namenjene individualnemu sprejemu niso mačje solze.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 12, 2010 22:29 
Citiram:
Ojačevalec pred delilnikom naj ne bi poslabšal razmer glede strele, moraš pa paziti, da dobiš dobrega, saj napajanje 10 TV-jev za navadne ojačevalce namenjene individualnemu sprejemu niso mačje solze.


In vsak bo "prebavil" tudi DVB-C signal (če enkrat bo v mojem kablu) ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 12, 2010 22:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja seveda, DVB-C je manj zahteven kot kakovosten analogni signal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 13, 2010 6:52 
Citiram:
Ojačevalec pred delilnikom naj ne bi poslabšal razmer glede strele, moraš pa paziti, da dobiš dobrega, saj napajanje 10 TV-jev za navadne ojačevalce namenjene individualnemu sprejemu niso mačje solze.
bfr91 gre do 15db, pomeni da teh 10db slabljenja nadomesti doma narejen ojačevalec na neki bakreni plošcici, ki pokuri 15-20mA/12v.
Za bolj zanesljiv ojačevalec pa bi bila kombinacija bfr91 in bft65 z vhodnim dušenjem. Skupaj manj, kot 50mA na 12v.
Se motim?
Ă


Zadnjič spremenil gerr, dne Sr Jan 13, 2010 19:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 13, 2010 7:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 13, 2010 7:50 
Ne vem. Fraccarotu je z bfr91, bf92 in bft65 uspelo izvleči 36db pri 55mA porabe.
Dobil sem občutek, da je ta ojačevalec max, kar se da izvleči.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 14, 2010 11:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Objave v zvezi s strelo sem premaknil semle


Na vrh
   
 Naslov prispevka: 10db ojačevalec ?
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 05, 2010 22:57 
Citiram:
Ojačevalec pred delilnikom naj ne bi poslabšal razmer glede strele, moraš pa paziti, da dobiš dobrega, saj napajanje 10 TV-jev za navadne ojačevalce namenjene individualnemu sprejemu niso mačje solze.
Evo, stvar je zdaj aktualna. Začuda mi digitalni za 10db razdelilnikom ne potegnejo, čeprav so analogni skorajok, le malo pikic. Pred razdelilnikom dobim vse digitalne ok.

Kateri ojačevalec priporočate ? imate kak link ?

V trgovini je tako težko kaj uporabnega izvedet.. Gledeal sem enega ?EL-RADGONA? za 13€, ki pa ni imel nič napisano za koliko db ojača.

Imate stari mački že občutek po ceni, kako dober ojačevalec je ? Se pravi jaz rabim ojačanje za max. 10db, pa 8 TVjev se bo futral iz njega.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited