Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 26, 2024 1:09

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 18 9 10 11 12 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 8:40 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Tehnični, tu se strinjam s tabo. Večkrat stranke čudno gledajo, kaj delam s totalovimi antenami, jih kar boli pri srcu. Rezultat je pa vedno dober. Je pa pogoj, da stvar spremljaš na instrumentu, drugače se hitro zgodi to, kar piše Gabre.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 11:18 
[quote]Sicer je pa možno, da ko anteno zviješ nazaj, se ji boka zbližata in se s tem spremeni smerni diagram v vodoravni smeri in s tem bolj eliminira signal iz HB in Astre. Skratka lahko da je antena čist OK. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 13:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Sem iz Primorske, mislim pa da bi z večjo anteno dobil boljši signal. Oziroma drugače, večja antena ti dopušča več odstopanj za normalen sprejem. Ja pa verjetno res brez merilca signala nekoliko težje, saj jaz imam samo "piskača" pa je že lažje nastavljat anteno.

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 14:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@Pinosat, lepo da se moja teorija in tvoja praksa pokrivata, sam se s temi rečmi že dolgo ne ukvarjam, edini vrtljivi sistem z mislimda iskrino 80cm anteno, ki sem ga postavil, je pa na 16E deloval vrhunsko.


S piskačem oz. satfinderjem se lahko samo slikaš oziroma nastaviš minimum med Astro in HB. Sosednja satelita imata tako močan signal in toliko kanalov, da se 16E včasih povsem izgubi in ga satfinder sploh ne zazna.
Glede velikosti antene bi bila pa na eni strani najboljša taka, ki ima minimum točno na Astri in HB, anteno pa obrneš točno v sredo med njima, na drugi strani pa dovolj velika, da Astra in HB ne prideta več v poštev kot motnji. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 15:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Tehnični, piskača uprabljam samo na enem slabših transporderjev na nultem satelitu in vsa druga ročna dela odpadejo, saj se nebi niti primerjal z Primožem, ki ima že vse v malem mezincu vendar po cca 25 montiranih motorjih pri mojih prijateljih sem prišel do spoznanja, da ročno premikanje pri enem satelitu poruši razmerje pri drugem. Nulti satelit ( za mojo pozicijo ) po navodilih, ki so opisana v bljižnici, ki sem jo postavil nekaj postov nazaj je HB in če je on dobro naciljan in vsi ostali koti vredu se da nastavit brez da bi se izživljal nad anteno in ji "lomil kosti", kar sem pa prepričan da tudi Primož ne dela.

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 02, 2011 7:25 
Eno vprašanje

http://www.shrani.si/f/3D/12G/3vc4ih3p/antene.jpg

Tole bi rad sestavil nekak skupaj. Sat in navadna antena sta nekak 20m narazen, združil pa bi rad oba signala in jih po enem kablu spravil do tvja.

Zadeva je bolj za testne namene, da bi se malo poigral. Naenkrat ne bi uporabljal 3tvjev, rad bi samo imel možnost, da na vsaki od lokacij kaj testiram.

Zanima me, če bi to šlo in kakšne artikle potrebujem. In če bi hotel pred tvjem priključit dve različni napravi (dvb-t in sat) ali rabim spet kakšen razcepnik?

upam, da sem dovolj jasen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 04, 2011 8:13 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Za združevanje in razdruževanje sat in zemeljskega signala uporabi tole . Ta prepušča napajanje za satelitsko, za DVB-T pa ne tako da moraš napajalnik za ojačevalec DVB-T namontirari v pri ojačevalniku DVB-T in ne pri televizorju. Pri delilniku na tri veje preveri da prepušča enosmerno napetost ( z navadnim ohm metrom)oz. vprašaj pred nakupom.

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 04, 2011 12:22 
Hvala za nasvet. Za združilnik sem že gledal, samo nisem bil prepričan če je pravi.

Za razdelilnik pa nisem povsem prepričan da prepušča enosmerni tok - ga nimam pri sebi, vse kar se spomnim je frekvenčni razpon 5-2400 MHz.

Bom preveril.

Hvala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 06, 2011 22:06 
Sat mi ne da miru :lol:

http://www.dvbshop.net/product_info.php ... ofile.html - kartica

http://www.dvbshop.net/product_info.php ... cator.html - motor

Bi se s tem nakupom (cca 100€) s poštnino lahko igral po mili volji z obstoječim skymaster 80cm krožnikom in kdo ve kakšnim LNBjem?

Pri tem mislim na vse možne na forumu "prepovedane" in neprepovedane teme?

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 06, 2011 22:14 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Bi se s tem nakupom (cca 100€) s poštnino lahko igral po mili volji z obstoječim skymaster 80cm krožnikom in kdo ve kakšnim LNBjem?
80cm parabola bo premajhna za tiste malo bolj eksotične satelite, če že hočeš imeti motor.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 18 9 10 11 12 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited