Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 21:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 912 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2010 17:10 
Matjaž, ravno to človeka še bolj zbega! Verjamem, da je marsikak mojster že sit teh ponavljajočih se debat! In v tem fohu je na žalost nekaj amaterjev, ki to izkoriščajo in ti "za par sto eurov zelo radi hitro prodajo in na streho s selotejpom tudi namestijo že malo večji vok"... In zadeva brez problema deluje kak teden ali dva! Raje kot to, vprašam in začasno opravim sam (pa še mojstru lahko bolj pogledam pod prste, ko se vrne z dopusta)...

Ok, hvala, bom poskusil še z nagibom rotorja (ki je sicer nespremenjen, kot ob prvi "ciciban" montaži, s strani mojstra), in kot sem preverjal glede na tabele in geog. širino naj bi bil še kar blizu...
Citiram:
Kar se citata tiče: Zato ker so LNBji tako skupaj, da ne moreš tretjega stlačiti vmes med zunanja dva.
Se mi je zdel. Le zihr nisem bil, da ni še kak trik v ozadju...
Citiram:
Jaz dobim vse satelite od 19.2E pa do 5W, izjema je 16E, na katerem mi uspe dobit celo dva programa, sosednja satelita Astra in Hotbird mi delujeta brez problema....torej, mogoče ti pa logika ne znese....
Mogoče, zato pa so forumi in takrat, ko ne znese več vprašam! Prosim, malce razvij misel... Nisi omenil niti koliko % imaš signala na Astri in Hb... Niti s kje si? Niti velikost antene? Oz. niti zakaj misliš, da je 16E izjema? Upam, da ne namiguješ, da ti hiša (ovira) pred anteno slabi le signal na 16E? :wink:

Sj najbrž možno, ampak to po moji logiki opaziš tudi na sosednjih skrajnih legah! Žal je okoli 80-90% signala na Astri in Hb v naših koncih nekako običajno in v mojem primeru bi se najbrž ovira pred anteno kljub uklonu poznala tudi na teh dveh. Sepravi, po moji logiki, če 16E sploh ne lovim, Astro in HB pa lovim v mejah normale, je problem v usmerjenosti antene ali v velikosti "sprejemnika" oz. kjerkoli vmes med TV in LNB...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2010 20:52 
Citiram:
Citiram:
Jaz dobim vse satelite od 19.2E pa do 5W, izjema je 16E, na katerem mi uspe dobit celo dva programa, sosednja satelita Astra in Hotbird mi delujeta brez problema....torej, mogoče ti pa logika ne znese....
Mogoče, zato pa so forumi in takrat, ko ne znese več vprašam! Prosim, malce razvij misel... Nisi omenil niti koliko % imaš signala na Astri in Hb... Niti s kje si? Niti velikost antene? Oz. niti zakaj misliš, da je 16E izjema? Upam, da ne namiguješ, da ti hiša (ovira) pred anteno slabi le signal na 16E? :wink:
Hm, mogoče sem se mal čudno "izrazil", nisem mislu pametovat.....v mojem primeru je kriva fizična ovira, namreč, na južni strani imam relativno blizu hrib poraščen s smrekami in tam v "sredini" je pač ena višja, kot ostale. Tudi levo od Astre in desno od 5W ne dobim nič, vse zaradi drevja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2010 22:18 
Motorko v roke! :twisted:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 06, 2010 7:00 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
No, včeraj popoldne, vsaj po 17. uri, je imela 16-ka res slab dan.Bodo najbrž mogli scukat k trem kadavrom v vesolju še ćetrtega. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 06, 2010 8:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Sej je najavljen za jeseni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 06, 2010 10:28 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Je bil tudi lani. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 06, 2010 12:40 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Mislim, da bo tokrat vse ok, ker so malo bolj resno vzeli vse skupaj. Tudi nosilna raketa bo Ariane 5.
15 septembra bo predvidoma izstrelitev.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 06, 2010 13:31 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Veš,... tudi Ariane 5 lahko... zataji :lol:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 06, 2010 13:35 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
boljš kot kitajska


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 08, 2010 18:55 
Možno, da je moj problem ("tuner fail" in ne dovolj signala na 16°E) predvsem v koaksialcu? Na cca 10-15 m dolgem koaksialcu bi mi signal moralo torej oslabiti vsaj 15-35%, da bi se to poznalo pri slabšem sprejemu (oz. ne-sprejemu) W2 satelita in oslabitvi signala Astre na povprečno 70% (SNR)?

Je že kdo opazil podobne probleme?

Sprašujem predvsem zato, ker sem se igral z dolžino kabla in pri 30-35 m koaksialca naletim na isti problem (kot pri 10-15 m kabla le na W2 16°E), message: "tuner fail" in nič signala, nič slike ("ni signala"/"tuner fail" - mrk na vseh satelitih)...

Koaksialec je najbrž neki no name 0.5 cm debeline, s plastmi (bakrena žica, izolacija, folija, mreža, izolacija)... Kak predlog koaksialca? I guess čim debelejši? Ali mogoče ojačevalec za primer 35 m?...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 912 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited