Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 16:58

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 512 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nov domač satelitski sistem
OdgovorObjavljeno: So Mar 27, 2010 22:41 
Upam, da sem izbral pravo temo.

Torej sem popoln laik kar se satelitskih sistemov tiče. Uporabljam sicer IPTV, me pa vseeno zanima, kaj se skriva na satelitih :D

Skratka, talar imam na strehi, ampak je zadeva premaknjena in ne deluje že kakšnih 5 let. zadeva je itak fuč, vse kar je v uporabi je lahko štanga na katero se obesi nova stvar.

Rad bi konkretne predloge, kako se lotit projekta. Rad bi sprva spremljal FTA kanale in sicer na 3 različnih tvjih. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 27, 2010 23:59 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Ă

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 28, 2010 14:30 
uf, hvala za hiter odgovor.

Ok, se pravi če se odločim za takšno, cenejšo (kakšna je sploh razlika v ceni) varianto (2 satelita, 2 tvja), potem rabim LNB twin monoblock, motorja po zdravi pameti itak ne morem imet. Kakšne receiverje se priporoča (če sploh so FTA) za HD kanale? Nimam pojma če je to sploh možno.

Še, koliko so lahko kabli največ dolgi in kakšne se priporoča. Sam bi razpeljal kable do recimo 4 uporabnikov in se potem odločal kje bi sploh imel receiverja (oziroma za kasnejšo drugačno razporeditev po želji).

In še, koga priporočate za montažo v Domžalah in kakšen bi bil približen strošek?

Hvala še enkrat.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 28, 2010 22:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kabli so lahko tudi do 100m, 50 pa ziher.
Drugače pa obstajajo prioriti stikala, ko lahko na en izhod iz antene daš 2 sprejemnika in je eden prioritetni, torej ta ima vedno to kar hoče, drugi pa prevzame signal in komando nad anteno, če je prvi sprejemnik ugasnjen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 28, 2010 23:11 
super, spet mal več vem. Počasi bom že na pravi poti.

Zdaj, če bi želel čim več HD kanalov sem zasledil na drugem forumu - "jst mam recimo 7LNBjev in imam preko vu+ duo sprejemnika dostop do vseh najboljši HD kanalov na satelitih in to zastonj".

Ok, antena in 7LNBjev razumem, koliko pa je resnice v tem, da so HD kanali zastonj? nimam pojma o dekodiranju ipd, se to da in kako (če ni tabu tema)? Kolk potem pride tak sistem - samo antena z LNBji?

Kater je potem najcenejši receiver s HDMI 1080p (vem da še ne pride v poštev ampak če ni bistvene razlike....).

Upam, da ne sprašujem preveč...

hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 29, 2010 12:11 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 29, 2010 12:28 
Na marsikaterem forumu iz EXYU šteje tudi kaj drugega. Originalka sploh ni potrebna. Sicer pa, kdo sploh ima težave, če želi kartico za RTV SLO programe ( nacionalne, da ne bo pomote )?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 29, 2010 12:34 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Dobr, obstajajo tudi plačljivi strežniki, ki pa kradejo kartice drugih in jih uporabljajo za svojo pridobitno dejavnost. S tem pa tudi povzročajo težave v CS omrežju (preobremenjenost kartic itd.).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 29, 2010 13:04 
Tudi vse to mi je znano, vendar me posebej res ne zanima. Najbrž so taki tudi na tem forumu, čeprav se tu o tem ne sme govoriti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 29, 2010 13:40 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
No jaz imam originalno RTV SLO kartico.
Pred par leti nisem imel možnosti gledati RTV SLO, ker nisem imel signala sploh. Poklical sem na RTV SLO, prišli so fantje z kombijem in velikim talarjem na njem, izmerili in ugotovili, da nima možnosti sprejema signala RTV SLO.
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 512 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited