Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 15:58

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 11 12 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2010 22:02 
Še mal pa mi ne bo nič več jasno. :oops: :roll: :lol:
Citiram:
Važno je samo kako je obrnjen sam motor, torej ohišje. To določa os vrtenja, ki mora biti kao vzporedna z zemeljsko (- deklinacija). Kam kaže kazalec je pa odvisno kako je antena pritrjena na akso motorja in oboje ni nič važno. Vsak, ki trdi drugače pojma nima.
Gre za tole skalo, na strani 1:
http://www.dmsiusa.com/documents/Manual ... 20New1.pdf

Ne vem no po user manualih se razlaga, da je potrebno anteno poravnati z motorjem in 0 usmeriti proti jugu, pol se v USALS nacilja najbližji južni satelit (recimo 13ka) v reciverju in ročno na anteni opravljaš zgolj še manjše popravke "levo-desno". Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 8:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Jaz sem pred par leti nastavil po navodilu iz spodnjega linka in mi še danes vse dela odlično tudi 16 E, da o 30 W in 42 E spoloh ne govorimo.

http://www.scaistar.com/guide/motore/motore.htm

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 10:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja diploma ti ne uide :)
To kar sem pisal je bilo mišljeno glede sledenja "tirnice" satelitov, če je pa motor že sprogramiran in ker se USALC referira na neko nulto lego, je treba zadeti vse kote, tudi lego antene na osi motorja. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 16:06 
No ja, za silo bo že :wink: Poročam, da sem pozicije satelitov ročno nastavil (z novim problemom usalsa se bom igral ob priliki) in po ročnem nastavljanju W2 na 16°E lovim sliko (če le ne bo padal dež :lol: ) nekje na meji 30-35% SNR na šibkih transponderjih (TV3, PopTv, MtvAdria...), na drugih pa tudi okoli 40-55%, več kakorkoli z nastavljanjem deklinacije in elevacije (glede na najboljši signal okoli deklariranih vrednosti motorja) zaenkrat nikakor... Zanimivo pa je, da z zvijanjem spodnjega in zgornjega roba antene signal iz 30% poskoči tudi na 45%+, pri nastavljanju omenjenih kotov pa neuspešno... Jebe... :twisted: Antena pa je 85 cm! Anyway, hvala za vso pomoč!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 21:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Si probal cel drog z motorjem nagibati? in ali si spreminjal elevacijo antene in gledal signal. Ker če z elevacijo ne dobiš več, z zvijanjem antena pa, potem je problem v anteni. Probaj jo zakriviti v smer v kateri se signal izboljša - tako da jo pač fejst skriviš in da si zapomni krivljenje :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 22:36 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 0:46 
Hehe, mi je padlo na misel, ja! Jo zvijem v "multifocus"! :twisted:

Poskusu sem spremijat deklinacijo antene, elevacijo motorja, oboje hkrati, vse troje... :lol: Drog sm rukal naprej pa nazaj... :lol: Drog pa je sicer v levelu, in v tem pogledu mora vse štimat, anteni na pogled nič ne manjka, motor pa tudi normalno obrne (se mi zdi)... Sj slika je, sam k. ko je SNR smešno nizek 33%... :lol: Verjamem, da se jo da še za kakih 10% - 15% SNR+ bolje naciljat (če malenkost bolje naciljam oba kota itd mogoče...)! Se strinjaš? Nekje 45% - 60% SNR je pomojem optimalen sprejem W2 z 85 cm? :?:

Kakorkoli, tko na oko se trenutno ne bom več zaj... ker to niti niso več milimetri! Mogoče spet čez kak teden! :P :lol:


Ko anteno primem zgoraj in spodaj (z večjo silo bolj zgoraj no) in jo zvijem nazaj, kot da bi jo hotu "zravnat", se slika izboljša... Istočasno se tudi roka (nosilca LNBja) malenkost dvigne in nisem zihr kaj vpliva na izboljšanje, to oz. njbrž bolj to, da se malenkost spremenijo koti... Trik pa je v tem, da ko spreminjam le nagib antene na nosilcu (dek.) ali nagib motorja (ele.) ali malenkost oboje brez zvijanja tega izboljšanja nisem uspel zaslediti... Ok, nisem preizkušal vseh kombinacij (elevacija je okoli 44, deklinacija okoli 23...kar menda je OK celo po user manualu za SG2100 motor glede na mojo geo. š in d. ...), pa zadeva je potekala na način, da je bila v igri še ena oseba, za kaj drugega bi rabu merilec signala ali TV zraven antene, sixpack in "cel dan" časa...

Hvala! :wink: :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 7:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne moreš spremeniti kota za 1°in pogledati rezultat, moraš imeti pogled na merilnik in z upogibanjem droga ali antene opazovati dogajanje. Sicer pa verjetno delaš tako - sodeč po upogibanju antene. Mimogrede sprememba deklinacije ali elevacije ali nagib droga je za en satelit povsem ista reč in nima smisla probavati vse troje.

Sicer je pa možno, da ko anteno zviješ nazaj, se ji boka zbližata in se s tem spremeni smerni diagram v vodoravni smeri in s tem bolj eliminira signal iz HB in Astre. Skratka lahko da je antena čist OK. Ă


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Če Avg 19, 2010 7:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 7:52 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Tako na silo ne boš nič naredil razen tega, da bo nosilec LNB-ja podlegel tvojemu zvijanju se bo focus premaknil, polj pa bo antena samo še za na odpad. V teh primerih je potrebno postopek ponovit od začetka, vse razmontirat, probat vse v nulo nastavit in tako naprej. Jaz imam z 85 cm anteno na 16 E signal med 55 in 75 %.

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 7:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot sem že napisal, za en satelit imaš motor lahko na fižolovki ali naslonjen na steno, vrlo važno, zato nima smisla podirati in na novo nastavljati. Ti lepo stisni anteno in se čudi :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 11 12 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited