Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 22:07

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 812 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 29, 2010 12:42 
mam skymaster anteno (se mi zdi da 80cm), arhivska varianta. Sploh ne vem kakšni lnbji pašejo gor.

a je potem boljš rešitev samo 2 LNBja (astra+HB)?

ne bi ravn velik investiral.. :oops:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 29, 2010 16:31 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Najprej si poglej, če bi rad gledal tudi programe na 16° vzhodno.

Spisek programov imaš tu.

Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 30, 2010 7:41 
Ni slaba ideja ja., hvala. Me ne zanimajo ravno ti kanali vmes, tako da bo to OK.

Ne vem edino, kako naj spravim tale LNB na anteno? obstoječ LNB je nekako nataknjen na palico in ni pritrjen z objemko.

Rabim še kakšno objemko ali kaj podobnega?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 30, 2010 8:15 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Slika

Potreboval boš nosilec za LNB, mogoče takšen kot na sliki, drugače pa katerega od teh.

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 30, 2010 23:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za tega moraš imeti ustrezno "palico" za LNB. Obstaja pa rešitev v obliki dvojne objemke, pri aktere eno objemko daš okrog vratu obstoječega LNB-ja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2010 21:09 
Hehe, končna montaža omenjenega sistema se še kar vleče... Matr je težko v "bližini" najt resnega, profi monterja sredi dopustov.

Začasna rešitev: menjava LNBja. Satelitski signal trenutno brez problemov lahko spremljajo 3 reciverji, zaenkrat pač le posamičen satelit, ki je nastavljen na reciverju povezanim preko rotorja. Za nekaj časa dovolj dobro!

Na 85 cm (mislim, da je, bom mogu preverit; nič ne piše, zihr je pa vsaj 80 cm) anteno z SG2100 A H-H rotorjem sem namestil Quad Lnb (Invacom) in brez problema na Dreamboxu spremljam Astro1, Astro2, HotBird... SNR je med 70-80 %, slika ok! Zatakne se pri W2 16°E, kjer SNR pade pod 20% (kanal A, Pop Tv nekje variacije 3-15%), v sat finderju in fine tuningu pa pri finem nastavljanju 16°E ne pridem nad 30-40% (poskusil sem tudi z ročnim iskanjem po frekvencah transponderjev na 16°E). Bi problem lahko bila premajhna antena (tudi glede na lokacijo: S. Primorska - gore na obzorju)?

Ne me spraševat, če je v dogledni razdalji pred anteno (na 16°E) kakšna ovira (hiša, drevo) ker že logika znese, da bi imel podobne probleme potem tudi s signalom obeh skrajinih satelitov (kljub močnejšemu signalu), seveda pa so daljne ovire, prva že čez 200 m (hiša), kasneje pa še gore...

Ima kdo prakso z nastavljanjem Total Tv in W2 v teh koncih? Sicer dvomim, ampak je možno, da antena še vedno ni pravilno nastavljena in je problem zgolj v tem? Kolikor berem po raznh forumih, naj bi 80-85 cm antena zadostovala za sprejem Total Tv, drugje spet trdijo da pod 90 cm ne, tretji pa ga lovijo že z 60 cm, kaj torej?

Na kaj je treba biti pozoren? Mogče je problem v LNBju? :? In katero anteno priporočate? Zgleda, da bo potrebna kompletna pre-montaža...
:roll:
Citiram:
Na meterski anteni gre z tremi Alps LNBji in štiriportnim DiSEqC svičem.
Na manjši anteni je bolj komplicirano.
:roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2010 22:48 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Vse preveč se vrtite v teh debatah okrog teh cm. Še gospe vedo, da ni ves čar samo ali zgolj v centimetrih. Na stotine 80 cm in sploh 85 cm anten sprejema v Sloveniji Total. In to brez vsakih problemov, po drugi strani pa 95 cm, tudi originalne, cmokljajo ob vsakem oblačku. Znani in izkušeni monterji so imeli s temi s tesarolom barvanimi frisbiji precejšnje težave. Preizkušeno dobro se obnesejo Emme esse, Triax, Gibertini, PENTA ...No kakšen centimeter več pa tudi ne škodi, če sta že tehnika in strelec slaba.


Zadnjič spremenil Matjaž, dne Sr Avg 04, 2010 22:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 04, 2010 22:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kar se citata tiče: Zato ker so LNBji tako skupaj, da ne moreš tretjega stlačiti vmes med zunanja dva.

Na 80 cm anteni bi 16V pozicija morala delati, vsaj večino transponderjev, pri meni delajo, tako da imaš verjetno slabo nastavljen nagib antene.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2010 11:07 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Tudi jaz lahko potrdim, da sem znancu nastavil 80-ko s tremi Alpsi in večina TP-jev deluje (sicer ne z največjo močjo signala) razen pač tistih nekaj TP-jev, ki so "porblematični". Je pa res, da se za takšno konfiguracijo priporoča vsaj 85cm ali več.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2010 16:09 
Citiram:
Ne me spraševat, če je v dogledni razdalji pred anteno (na 16°E) kakšna ovira (hiša, drevo) ker že logika znese, da bi imel podobne probleme potem tudi s signalom obeh skrajinih satelitov (kljub močnejšemu signalu), seveda pa so daljne ovire, prva že čez 200 m (hiša), kasneje pa še gore...
Jaz dobim vse satelite od 19.2E pa do 5W, izjema je 16E, na katerem mi uspe dobit celo dva programa, sosednja satelita Astra in Hotbird mi delujeta brez problema....torej, mogoče ti pa logika ne znese....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 120 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 812 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited