Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 13:22

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 27, 2010 7:57 
Mene pa zanima, kako motorčku pripelješ štrom ? pride iz satelitskega sprejemnika po coax kablu, ali moraš še posebej vlečt kablažo za napajanje do krožnika ?
Ima kdo kak sliko kam se montira motorček, da bi si znal bolje predstavljati ali potrebujem zdaj ko imam samo LNB in krožnik še kaj drugega vmes - kako se prišraufa - razstavi obstoječi nosilec za krožnik. Thanx!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 27, 2010 8:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kaj če bi šel najprej nekam pogledat en zmontiran motor?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 27, 2010 10:14 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
... Ima kdo kak sliko kam se montira motorček, da bi si znal bolje predstavljati ali potrebujem zdaj ko imam samo LNB in krožnik še kaj drugega vmes - kako se prišraufa - razstavi obstoječi nosilec za krožnik ...
"A i u zadnjim uputama za Victory FTA v3.0 - "nadugačko i naširoko" je obraĂ°ena ta problematika!", Bambi

link: Upute Victory FTA by Bambi v3.00 - 2.dio.zip (SATELITSKI MOTOR - ROTOR, str.163, HR.pdf)

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 27, 2010 11:51 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Takole sem na svojem forumu 5 let nazaj pisal in slikal. Da ne bo zavajanja Tekst nespremenjen iz poletja 2005[quote="ANTENE"]Na zalogi imam vse modele STAB rotorjev HH 90, HH100 in HH120.
V naslednjem tednu začnem s prodajo. Danes sem se lotil najmanjšega to je HH90 . Odločil sem se da ga zložim , nanj obesim 60 cm anteno in pa enega najboljših LNB , katerega nekateri ste tudi kupili pri meni to je INVERTO pro z 0,3 dB in katerega ne dam za nobenega ...., ki so v zadnjih mesecih preplavili slo trg .
Zelo dober izdelek je tale motor , narejen čvrsto iz kvalitetnih materialov(predvsem vijakov in objemk). Je zelo majhen evo za primerjavo sličica z LNB
Slika.
.....in sem se lotil montaže, ki ni trajala niti urico od razpakiranja pa do vseh slik s satelitov. Enostavno z nazornimi navodili, kjer ne manjkajo niti geografske karte naših dežel.Prvenstveno me je vsa stvar zanimala kaj mi nudi 60 cm antena v kombinaciji s tem LNB in preciznim rotorjem. Ko sem stvar s svojim profi UNAOHMOM naciljal sem se poigral še s DIGISAT PRO merilcem Poglejte rezultat in pa po konektorjih in kablu lahko vidite da gre res za miniaturne zadeve...
Slika

Montaža motorizirane satelitske vrtljivke vsekakor in edino uspe pri teh motorjih , če je predmontaža z vsemi nakloni opravljena pravilno že "na mizi" .Nikakršnih friziranj ali -jaz temu pravim monterski blef-po posameznih legah ni več potreben.Vse opravita rotor in sprejemnik. Še enkrat opozarjam , da gre za 60 cm anteno z dosti kabla preko združilnikov in vtičnic in lastniki večjih anten z motorji , vse to morate brezkompromisno imeti , če so izpolnjeni ostali pogoji kot so odprto mesto namestitve ,zdravi kabli, sprejemniki solidni in seveda montaža.
Da s SLO ni vse tako kot bi moralo biti vidimo lahko tudi iz spodnjih sličic , kjer je dejansko dajala najslabše rezultate še slabša kot PRVA TV na AMOSU
...Hotbird je torej delal v celoti
Slika

Tudi srbski Požarevac ni delal težav, sukanje med 13 in 16 ter 19 s to malo antenico in STABom je hitro in vsi ti podatki, ki sem jih danes ugotovil, znajo biti zelo uporabni pri reševanju teh treh leg z manjšimi antenami saj za troLNBejevsko inačico s posebnimi nosilci rabimo vsajmetrsko anteno.
Slika

PRVA TV je sploh blestela v tej kombinaciji

Slika

Telecomi, Atlantici in ostali ter Hispasat vse je delalo.Celo na 43 zahodno kjer je pa že rotorski limit .
Evo 43 W s 60 cm

Slika

Tudi PIKA in Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 09, 2010 21:22 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
YouTube - Motorized FTA satellite Dish Set Up 1-4

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 09, 2010 21:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Usmerjenost motorja v smeri jug je narejena precej po domače, s kompasom, obstaja veliko boljši način.
Je pa omenjena tudi neresnica, da je fajn, da je antena že avtomatsko usmerjena an jug, kar ni pomembno, razen za USALC, pa še tu lahko enostavno nastavimo zamik.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 08, 2012 20:23 
da ne odpiram nove teme...

A prav razbiram da monoblock pomeni, da sta dva LNBja gor ?
A sta vedno za 6 stopinj razlike ?
A je vedno tako narejeno da je eden od njiju ful centriran, drugi pa zamaknjen (torej glede na krožnik malrnkost slabše lovi, kot ta prvi) ?

A je tale dvojni LNB zelo dober? pise da ima samo 0.1dB:
http://shop.wlan-sat.com/tv-in-video/tv ... gory_id=61

Obstajajo še kakšni boljši ?

Kaj bi rabil, da bi dva satelitska krožnika (vsak 1 LNB) zvezal skupaj na en receiver, in spremljal programe iz dveh zelo oddaljenih zemljepisnih dolzin, npr. 28E in 7W ? delilnik/stikalo ?
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 08, 2012 22:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Monoblock je narejen za en fiksni razmak, ponavadi za Astro1 in HB in to seveda na enem premeru, bolje rečeno goriščni razdalji antene. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 09, 2012 22:02 
Citiram:
Usmerjenost motorja v smeri jug je narejena precej po domače, s kompasom, obstaja veliko boljši način.
Kako ? prek http://www.dishpointer.com/ ?
Citiram:
Je pa omenjena tudi neresnica, da je fajn, da je antena že avtomatsko usmerjena an jug, kar ni pomembno, razen za USALC, pa še tu lahko enostavno nastavimo zamik.
daj malo bolj nam prosim tole razloži.. zakaj ni fajn, da bi bila (avtomatsko ? kaj misliš s tem?) antena usmerjena na jug ? a te ne zafrkne skew, če postavljaš rotor npr. na 30E, ti bo potem ja drugače skewal, kot če jo nastaljas na "slovenskih" 15E.
Ali si mislil nekaj drugega ?

======
Gledam Matjaževa navodila in fotke iz leta 2005 kako je rotor montiral na male krožnike 37/60cm. A ta tip slučajno z 60cm antenami dosega tisto, kar mi z 90cm ne :) ?? se brez kockanja connecta na BADR4, Astra 1N in Eutelsat 7W :) !??!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 5:32 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ta tip ne dela čudežev. Pač nacilja točno in lovi tisto kar v danem trenutku je tako močno, da lahko sprejemamo v naših krajih z določeno velikostjo antene in kvaliteto LNB. In ne gre tu samo za razlike med posameznimi sateliti ampak že med samimi posameznimi transponderji na istem satelitu. Primer je že naš aktualni EUTELSAT 16A, ki je dejansko na našem točnem navideznem jugu. Ne vem če obstaja dosti monterjev, ki bi jim uspelo s 60 cm anteno sprejemati 11221 H (Kanal A in ostali naši). Po drugi strani pa imamo na isti legi romunski 11132 V 14815 5/6, ki oddaja kot najboljši s HB ali Astre ali še močneje. Marsikdo se še spomni, kako smo nekateri poleg montaže Toroidalne antene dodali še eno 60 cm offset anteno za sprejem s Hispasata.Popolnoma je zadoščala za takrat normalen sprejem tega satelita na 30 zahodno.
Bistvo motorske montaže je v razumevanju tega načina in montaža je popolnoma enostavna
- vse skupaj sestaviti že na mizi (dokončen nagib rotorja glede na našo geo širino, parabola pravokotna na rotor ko je ta v legi 0 in ji nastaviti elevacijki kot po tabeli iz rotorskih navodil in, ki ni enak kotu kot ga ima antena če stoji brez rotorja in po teh korakih zapeljati rotor še na satelitsko lego s katere bomo kasneje lovili signal pri montaži na konzoli)
-ko je enkrat antena z rotorjem na konzoli (seveda se pričakuje , da je slednja natančno montirana) se potem suka samo rotor (v smeri vzhod -zahod) na katerem je fiksno in dokončno že nameščena parabola (o elevaciji antene pa smo že zgoraj nekaj risali) in ko se dobi slika s satelita na katerega smo že predhodno zapeljali rotor je konec montaže, če odmislimo še priklapljanje in pedantno zvijanje in odmikanje kablov. V kolikor je kaj narobe s konzolo ali fasaderji niso imeli srečne roke je morda potrebne malo korigirati le elevacijski kot na anteni, nikakor pa ne na rotorju.
In če je tako narejeno ni potrebno nobenih korekcij (jaz temu pravim monterski blef) po posameznih satelitskih legah. Ă

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited