Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 18, 2024 11:24

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Motnja - šum
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2010 10:24 
Lep pozdrav!

Morda kdo od vas ve od kje bi nastal šum, ki se kot je na sliki razvidno pojavi do 40 dB! Antena Chn. master: 180 cm, LNB: SMW Type E, satelit 16 E.
Problem je v tem, ker je sprejem določenih transponderjev na HL nizek in je S/N previsok za sprejem, kaj šele za kvaliteten sprejem.

V bližini (50 m) je Mobitelov repetitor in nekaj linkov.

hvala in LP

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2010 11:10 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Skoraj verjetno je da prihajajo motnje od bližnjega repetitorja.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 17, 2010 12:52 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Zelo majhna verjetnost!
Na veliko lokacij RTV/mobilni operaterji, je tudi satelitski sprejem. Torej govorim o zgoščenosti anten, kjer je morda le nekaj metrov razdalje med njima........ in vse deluje.
Da bi bil nek vpliv preko santene, bi morala biti zelo velika bližina, pa še parabola bi morala biti obrnjena točno v GSM/UMTS antene. Le tako bi namreč bilo dovolj signala da nekako prekrmili LNB.

Obstoja sicer zelo minimalna možnost, da se zaradi medsebojnega vpliva več oddajnikov tvorijo intermodulacijski produkti, ki bi leteli točno v satelitski band. Ampak kot pravim neskončno majhna možnost ....... ob usmerjenosti antene točno proti GSM, 50m pa se mi zdi mnogo predaleč .....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 20, 2010 8:26 
Verjetno HI pass filtri ne pridejo v postev, glede ne to, da bi "zbilo" poleg suma tudi frekvenco ki jo potrebujem? Ali se morda motim...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 20, 2010 9:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne motiš se.
Bi rekel, da tu glede šuma ni nobene logike v smislu motenj od drugod, na vsaki sliki se šum kanča pri drugi frekvenci - tudi če jo preračunaš na pravo satelitsko frekvenco. Vse kaže, da gre samo za nelinearno ojačanje LNB-ja, saj signal po amplitudi na vseh slikah sledi šumu, razen na spodnji, pa še tu le do frekvence 1500, naprej je spet vse po starem.
Skratka gre za znižanje signalov na HL bandu in to samo pod 1500MHz. Je morda to kak drug satelit, ki je premaknjen (v orbiti) in če je antena že sicer malo zamaknjena, je morda to to.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 20, 2010 11:22 
Antena je bila na novo nastavljenas pomočjo KWS a (merilni instrument), tko da to odpade...sem pa opazil zanimivo dejstvo...ce snamem LNB in prosto po Prešernu vrtim levo desno, gor dol šum ostaja isti...prav tako ce prekrijem feedhorn...dobil sem namig da bi znali biti krivci mikro linki, ki se nahajajo prav tako v oddaljenosti cca. 50 m.
Še vedno pa mi ostaja neznanka, zakaj imam na drugi lokaciji z identično anteno in identičnim LNB jem, seveda isti satelit, boljši sprejem in to do 10 dB...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 20, 2010 15:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja saj, na omenjeni polarizaciji imaš za skoraj 10dB nižje signale.

Sem ti mislil predlagati, da LNB obrneš v nebo, pa ni bilo potrebno, saj se že tako vidi kaj boš dobil. Torej šum je bil enak kot na anteni in sploh ni problem. Kdo ti ap signal poje je pa res čudno - so vsi sateliti na tej lokaciji dovolj skupaj, da jih 180cm ne loči?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 20, 2010 20:38 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 21, 2010 12:43 
Da, probal sem z dvema drugima SMW jema oba type E, tako da definitivno ni problem v LNB ju...ne vem kako skupaj so na tej lokaciji sateliti, vendar kot sem ze omenil na drugi lokaciji z isto konfiguracijo zadeva deluje povsem zadovoljivo...gre za lokacijo Ljubljana (OK), lokacija Koper (Not OK)...probal bom se LNB drugega proizvajalca, verjetno ta teden, najkasneje drug teden, ce ne, obesim gor anteno 240, da ojacam signal...upam da bo delovalo :)

hvala za vaso pomoc in predloge


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 22, 2010 0:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zakaj ne probaš s kako 80 ali 100cm.

Enkrat sem od enega izkušenega montažerja slišal, da signal motijo trafoji ali daljnovodi - se ne spomnim, rekel je, da je doživel, da signala v bližini trafoja oz. daljnovoda ni bilo kolikor bi ga moralo biti.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited