Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 23:49

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 1000 in eno vprasanje
OdgovorObjavljeno: Če Mar 03, 2011 20:51 
Ok, prebiram malo ali pa kar veliko o satelitski na splosno in moram reci, da bolj, ko beres te stvari, vec novih stvari se odpira. Vse skupaj je res ze prava znanost in mogoce bi bilo dobro uvesti kaksno srednjo satelitsko solo, saj triletno, da bi clovek vedel, kaj kupit. Mal se hecam. Sam vprasal bi, ce se kateremu da odgovarjat na 1000 in eno vprasanje, ki se mi trenutno poraja v glavi. Sej ne, da ne bi ze prebral, ampak se zmeraj so stvari, ki jih ne najdem z googlom oziroma jih ne razumem. Za zacetek dve vprasanji.

1. Ali obstaja kaksna zakonodaja v Sloveniji, ki zahteva, kaksna je lahko najvecja antena, ki jo imas lahko na vrtu. Nekje sem prebral, da moras nekje za velike antene zaprosit za dovoljenje, mislim da v GBR.

2. Ok, kot vemo so ti razni bandi: S,L,C,X,Ku,Ka. Recimo pri prodelin antenah pise: ta antena je za C band, ta za Ku, ta za Ka, ta za C in Ku band itd. Ampak recimo, ce ti kupis samo kroznik, je ta kroznik sposoben sprejet kateri koli band, odvisno od vrste lnb-ja. Torej teoreticno bi lahko kupil kar eno anteno in namontiral gor lnb za vse bande in bi lahko vse sprejemal. Drzi ali se motim?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2011 9:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Obstajajo univerzalni C+KU band LNBji, torej to bi šlo. Da bi imel pa še KA band zraven, pa ne vem primera. Sploh pa ne vem, kaj ti bo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2011 12:08 
No, vem da v ka bandu ni veliko stvari ce sploh kaj. Vprasal sem tako teoreticno. Ko berem o teh lnb-jih sem nekako prisel do zakljucka, kaksen lnb bi si nastimal,sam ne vem ce obstaja. Torej moj idelani lnb bi bil:

Univerzalni Quad pll lnb dual band(c in Ku) za vse 4 polaritete(v,h ,l, r). A sploh je mozna vsa ta kombacija?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2011 12:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kaj pa cirkularna polarizacija?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2011 22:10 
No saj cirkularna polarizacija je l- left in r-right. Ta plus linearna (v in h) Torej za vse 4 polarizacije.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2011 23:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
koliko veliko anteno pa nameravaš kupiti, majn kot 1,8m se verjetno ne splača ...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2011 9:50 
2.4m


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2011 10:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Ă

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 06, 2011 1:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Uf koliko vprašanj.
Kot prvo 2,4m antena za Ku abnd je draga da res ni, zato se ponavadi kupujejo take antene za C band, ki so poleg vsega še segmentne in jo lahko pripelješ z osebnim avtom. Poleg tega kombiniran sprejem pomeni kompromise, zato je vpraašnje, če boš alhko gledal Sky na 28E.

Jaz bi ti svetoval, da vse skupaj dobro premisliš, obiščeš ene 2 ki imata tako anteno in potem se odločiš.
Kako velik proračun pa imaš, ker to niso mačje solze.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 06, 2011 8:03 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ravno to sem hotel povedati, pa me je Tehnicni prehitel .....
Za dovolj natančno 2.4m parabolo, ki bi bila primrna za Ku band, boš moral dobro plačati
Da ne govorimo o tem, da ti bo prvi hujši veter (če ni primerno ojačana, kar je pa spet denar) parabolo deformiral. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited