Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 15:03

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Zračni trojček Made in Slo
OdgovorObjavljeno: So Apr 15, 2006 20:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za tole vem že več mesecev, a je bil na začetku embargo, nato pa so bile informacije za moj tehnični okus mal mimo (DVB-T v mikrovalovnem bandu), zato se nisem odločil za odprtje teme.
Stvari se kar dogajajo, zgodila se je predstavitev na C-Bitu, še vedno pa mi ni jasno čemu tlačijo DVB-T na 10 in več GHz področje. Morda pa je nekdo pomešal DVB-T in DVB-C, kar bi še zlasti sodil iz stavka vzetega od tule:
Citiram:
Standards used in the Air system are the same as in bidirectional digital cable TV network – DVB-T for TV broadcast and EURODOCSISS for IP traffic (including VoIP).
Docsis namreč uporablja za downstream standard DVB-C (QAM modulacijo), ki bi bil za mikrovalove neprimerno bolj uporaben kot pa OFDM od DVB-T - ja. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 16, 2006 11:20 
Ima tukaj tudi nekaj Amis umes? Kolikor sem enkrat v enih novicah slišal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 24, 2006 21:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A to res nikogar ne zanima?, meni se pa zdi dobra zamisel. Na blok ali hišo eno anteno in po vsej hišni antenski inštalaciji lahko priklapljaš DOCSIS modeme in nanje telefone, računalnike, da o set-top-boxih za TV ne govorimo. Morda kje kak element napeljave zamenjat, da bo bolje povratni pas prepuščal in to je vse. Sploh za večstanovanjske objekte kjer bi šlo s staro inštalacijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 24, 2006 21:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Bojim se, da je tukaj le malo takih, ki lahko iz tvojih podatkov kaj izluščijo. Kaj je to QAM, OFDM, zakaj je prvi bolj primeren od drugega za mikrovalove, kaj sta DVB-T in DVB-C sploh, v katerem f.p. sploh delata, kaj je tako čudnega če je DVB-T v 10GHz, in kaj sploh je ta Docsis. Malo razloži, mogoče boš tako lažje dobil sogovornika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 24, 2006 21:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Objavil sem 2 linka kjer vse piše.
DVB-T je, kot veš, zemeljska distribucija digitalne TV namenjena zapletenim sprejemnim pogojem,
DVB-C pa veliko bolj enostavna modulacija namenjena kabelskemu sprejemu.
DOCSIS je pa standard za kabelske modeme.

Torej v enem stavku: Kabelski signal po zraku pripeljejo v naš dom, torej prava brezžična kabelska.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 25, 2006 0:46 
Mene to zelo zanima, samo kaj da ne vem kako bi vprašal, da bi kaj več zvedel. :?
Sem pogledal tisti link enih 10krat, pa mi ni nič jasno. :?

Že to deluje? Kje je vse to možno spremljati, kaj vse rabiš, kolko stane, kolko je programov,...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 25, 2006 7:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zaenkrat testirajo v Mariboru in še ni kake uradne ponudbe. Cena naj bi bila za trojčka okrog 8000. Glede na ceno T2-ja jo bodo morali verjetno znižati.
Oddajniki naj bi bili tudi na največjih RTV oddajniških točkah, kar je malo čudno, saj omenjajo omejitev na 15 do 25km.
Najlepša je novica, da se jim bo repetitor finančno obnesel že pri 10 koristnikih, se pravi v skoraj vsaki vasi ki nima ADSL-a.
Seveda je potrebna vidljivost med obema antenama.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Strehe
OdgovorObjavljeno: To Apr 25, 2006 8:59 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Tako kot pravi tehnični, upam, da boo začetek obratovanja malo kasnil, saj bo šlo kar lepo število potencialnih kupcev antenskih sistemov k njim. Ravno zaradi tega, ker bo potrebna vidljivost , se bo večinoma montiralo na strehe in ker se sam izogibam stiku z azbestom iz salonitnih streh ( ga ni denarja za moje zdravje in zdravje mojih otrok ), takšne variante montaž zame ne pridejo v poštev.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 25, 2006 9:08 
Omejitev na 15-25km?
Spet ne bo nič z tem pri nas, če bo repetitor na pohorju ali celo boču. :evil:
Pa bo mogoče vzeti samo televizijo?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 25, 2006 12:28 
Zakaj pa taksna omejitev? Men se zdi mal premalo...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited