Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:16

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Lastovka - 5.1 ton ?
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 23:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Pozdravljeni!
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 0:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot vem Lastovka oddaja 5.1, nisem pa siguren, ker nimam kam priključiti. Pravkar sem pogledal na ORF1 kjer je en film in je AC3 PID prisoten, na HBO ga pa ni, ker verjetno ni tak film. Glede Kaona pa mora AC3 delovati, čemu bi ga potem pošiljali v eter.
SIOL bo pa to prej ali slej imel, ko bo zamenjal Aminote (Set-Top-Boxe). Planirajo namreč prehod na sprejemnike z diskom in tam bo AC3 100% na voljo. Kdaj to bo pa je vprašanje, verjetno bodo pri Lastovki hitrejši.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 9:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Še nikjer nisem zasledil, niti preko Amosa, kjer naši operaterji dobivajo HBO, da bi ta oddajal v AC3, tako da si težko predstavljam, da bi ga naši operaterji lahkjo kjerkoli ponujali. Tudi pri HBO-jih namenjenih za druga tržišča ne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 12:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Jaz sem postal pozoren na znak za DD (D in narobe obrnjen D) ali običajen stereo (dva krogca), ki ga HBO navaja v sporedu:

http://www.hbo.si/Program.aspx

Brez veze ga gotovo nebi dajali zraven...
Baje pa oddajajo v AC3 tudi kakšni nemški kanali in kot pravi Tehnični je tudi na ORF opazil AC3 PID. (btw, kaj je to PID in kje si ga opazil?)

LP, Frenk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 12:21 
Pazi malo, ker je v ac3 stream lahko zakodiran tudi navaden stereo. Znak DD sicer je ampak fršterkar pokaže, da sta notri samo dva kanala, spredaj desno in levo včasih mogoče še subwoofer posebej, ampak to je že redkost. Na satelitih imaš pa kar veliko polnokrvnih AC3jev, sam to spet stane..kartice.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 13:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Nemci imajo AC3 na večino programih. ORF tudi. In še precej drugih tujih programov, predvsem filmskih. Ampak na HBO pa tega nisem zasledil. Na linku, ki si ga objavil pa je res oznaka za AC3 pri veliko filmih. Morda je pa samo film posnet v AC3, oddajajo pa ga ne.
:? :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 15:21 
Ne moreš vedeti dokler sam ne preizkusiš :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 20:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
PID je neke vrsta oznaka paketov z digitalnimi podatki in ko oddajajo AC3 se pač pod AC3 zasledi ta anslov, ko pa ne oddajajo, je pa ničla. Vsaj pri progDVB-ju je tako.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 26, 2006 22:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
PID = Packet Identification Data
Uporablja se za ločevanje različnih podatkovnih tokov med seboj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 27, 2006 16:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Hvala vsem za trud. Včeraj sem bil tudi sam v BigBengu LJ (tam imajo demo Lastovke) a tudi nisem dobil odgovora. Mimogrede, na en video izhod iz KAONA imajo priključenih ene 6 LCDjev in plazem, tako da si v bistvu delajo slabo reklamo, saj tudi slika ni navdušujoča. Celo moja boljša polovica je rekla da so slabe slike - tako da bomo počakal še kakšno generacijo (LCD-jev namreč :wink: ) preden preidemo iz starega dobrega CRT-ja na kaj novejšega. Tudi dvomov okrog tona v BigBengu nismo razčistili - prodajalec se je opravičeval da nimajo paketa HBO. Izgleda da sem preveč "picajzlast" kar se tiče tona - a meni to res nekaj pomeni. Ko sem prvič slišal razliko med Stereo oz. ProLogic in 5.1 DD me je to impresioniralo, pa imam čisto povprečen Audio sistem. Tako kot takrat ko smo prešli iz kaset na CD-je.
Izgleda da bo res najbolje da kar sam probam. Saj v reklami piše, da po enem mesecu lahko zadevo vrnem - odštejejo le stroške montaže ...

LP, Frenk


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited