Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 20:06

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 22:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
HD menda že nekaj testirajo, samo brez drugega sprejemnika seveda ne bo nič.
Kar se pa dežja tiče je pa pri meni mrk samo ob hudih poletnih nevihtah, ko itak vse izklopim.
Probaj kakšen sprejem imaš, pokrij 3/4 antene z neko pločevino in mora še vedno delovati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 21, 2007 7:00 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
..imam nekaj znancev kateri imajo lastovko s Krvavca in lahko potrdim da ni kakih večjih ispadov in so v glavnem kar zadovoljni, le obljube o internetu preko lastovke še vedno (zaman) čakajo :cry:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 21, 2007 22:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 22, 2007 6:52 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
...se mi zdi da se ni za bat, da so bile to le reklamne obljube na začetku, bi pa res lahko upošteval tvoj predlog :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 22, 2007 10:56 
Citiram:
Rok1

Iz katerega konca si?Ob majhnem dežju izpad?Vsi odajniki imajo dobro kvaliteto odajanja da ne bi smelo biti problema v zmerno močnem dežju.Seveda je to pogojeno od odaljenosti od odajnika ter velikosti sprejemne antene.Drugače je v poletnih nevihtah.

lp Bojan
Sem cca 32km JZ od Krvavca. Tamala antena ni lovila, pa so dali večjo (mislim da je 60cm). Zadnjič sem bil brez od popoldan, ko je začelo snežiti (cca16h) do zvečera, ko je nehalo (cca22h). Za dež pa ni potrebe, da je nevihta. Nimam pojma, kako bi opisal jakost dežja ko neha delovati :x , vem pa da to naliv še ni, ampak je dež, ki utegne padati tudi dlje časa. Pomoje je to odvisno od količine vode med oddajnikom in anteno, tako da je teoretično lahko pri meni in na Krvavcu sončno, nekje vmes nevihta/dež, meni pa ne dela. Lahko je pa po vseh 32km rahel dežek in tudi ne dela. Je tako?
S/Q sta nekje 75/91 (nevem natanko, je pa tukaj nekje)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 22, 2007 21:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 25, 2007 23:02 
[quote="Tehnicni"]Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 25, 2007 23:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nastavi an slabšo polarizacijo in na en kanal kjer ravno še dela. NAto pa zlezi do antene in malo krivi nosilec LNB-ja v vse smeri in če bo v kako smer signal hitro močno narasel, imaš slabo nastavljeno. Za prvo silo bo zadosti, če ti nekdo vpije, ko zasledi porast Q.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 26, 2007 20:09 
Citiram:
To ne mislim zasuk ampak oddaljenost od parabole.In tu prav pride dolg vrat EDISION konverterja.
Ne me basat, tud oddaljenost od parabole vpliva?To pa je vsekakor (vsaj zame) bombastična informacija.Sicer mam drug problem -z slo1 in 2,pa sm konventer enkrat malo zasukal v smeri urinega kazalca in pridobil skor 15% na kvaliteti...zdej sm pa dobu to inf. bom pa mogu probat (kolkr mi bo FTE omogočal).

:aplavz: Tenks Matjaž!


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited