Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:27

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Domaci EPG za Lastovko
OdgovorObjavljeno: So Avg 18, 2007 17:40 
Ena od najbolj imenitnih lastnosti Lastovke je EPG.

No, bi bila. Vcasih namrec oddaja, vcasih pa tudi ne. Ce takrat, ko ga ni, poklices na Ljubljanski kabel, ti bo dezurni student povedal, da "ga trenutno izgleda ni" in da "ga vcasih pac ni". Ta "vcasih" vcasih traja dan, vcasih pa dva tedna.

Ko sem imel tega dosti, sem si sprogramiral svoj EPG. Ce ga hoces pobirati, potrebujes dreamboxa in mv_plugin. Izvirni mv.dinglisch.net je videti nekam mrtev, na sreco pa se rec dobi na sourceforgeu. Z njim lahko gledas tako "uradni" EPG kot mojega, ne vem pa pravzaprav, kaj se zgodi, ce imas oba. Najbrz se na kaksen neumen nacin stepeta.

Po instalaciji mv-ja moras v /var/tuxbox/config/mv dodati

Lastovka x u r 0 lastovka 7 lastovka- .xml http://212.235.189.51/epg/

Potlej pa gres v mv, menu, inputs in izberes Lastovka.

Gornja vrstica bo pobirala EPG za sedem dni naprej. Ce hoces, lahko gres na vec dni (generiram do 15), vendar bos potem brez sporeda pri kanalih, ki oddajajo spored samo za en teden vnaprej.

Morda je stvar uporabna tudi na kakem drugem sprejemniku. Gotovo je uporabna na PCju, s kakim programom, ki podpira standard XMLTV.

Razlike med mojim in "uradnim" EPGjem so v tem, da moj
- nima kanalov, ki me ne zanimajo
- ima vse kanale, ki me zanimajo, torej tudi Mezzo (ki ga v "uradnem" ni).
- ima vse oddaje na National Geographicu in ne samo slabe tretjine
- nima sumnikov v naslovih oddaj, ker mi povzrocajo probleme pri snemanju oddaj
- nacelno vsebuje angleska imena in opise, ne pa slovenskih, ker imam raje anglescino od slabih slovenskih prevodov

Katere kanale imam, bos izvedel na http://212.235.189.51/epg/lastovka.xml. To je (priblizno) file, ki ga bere tvoj dreambox, ko pobira moj epg.

Ce si bo kdo zelo zelel se kaj, lahko dodam, ce mi pove web site, kjer to lahko dobim in ce oblika HTMLja ne bo prevec sitna za parsanje. Cez .NETove cookije, recimo, se ne bom prebijal. Siolovi sporedi odpadejo.

Za POP TV in Kanal A ne pobiram opisov oddaj, ker se mi ne da. Ze to, da sploh kreiram EPG zanju, nasprotuje zgoraj napisanemu, da imam samo kanale, ki me zanimajo.

Spored na RTV Slo je nekoliko vprasljiv, ker ga vlecem iz nekega sumljivega XMLja na siteu RTV Slo. Ce se bo izkazal za zelo vprasljivega, bom ukrepal. Gotovo ne bo tako azuren kot njihov lasten EPG, ki bo na Hotbirdu. Ko bo. (Po izkusnjah sodec: nikoli.)

Spored se obnavlja vsako noc. Ce koga slucajno zanima skripta, ki ga sestavlja (in ima z njo kaj poceti), jo dobi na http//212.235.189.51/epg/make_epg.py. Da jo pozenes, potrebujes Python 2.5.

Predvidena uporabniska podpora: mizerna. Ce ti, recimo, ne uspe instalirati mv-ja, ne bom odinstaliral svojega, da bi se enkrat pogruntal, kako to gre. (No, zdi pa se mi, da ga samo skopiras. :)

Na stvar glej kot na open source: sam sem to sprogramiral, ker rabim. Ce pride prav se komu, imenitno. Ce bo crknilo (v skripcih bom recimo, ce Estonci, od katerih poberem vecino sporeda, spremenijo svoj web site), bom popravil, ker to sam uporabljam. Ce kdaj ne bom imel casa popraviti, pac nekaj casa ne bo delalo.

Pripombe, predlogi in porocila o napakah pa so seveda dobrodosla. Aja, ze ce bo to kdo res uporabljal, naj mi pove, da bom vedel. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Domaci EPG za Lastovko
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 19, 2007 23:19 
Citiram:
Ena od najbolj imenitnih lastnosti Lastovke je EPG.

No, bi bila. Vcasih namrec oddaja, vcasih pa tudi ne. Ce takrat, ko ga ni, poklices na Ljubljanski kabel, ti bo dezurni student povedal, da "ga trenutno izgleda ni" in da "ga vcasih pac ni". Ta "vcasih" vcasih traja dan, vcasih pa dva tedna.
Enako kot ti, mislim da je EPG super zadevca. Res je mal smotano, ko ne dela, ampak moraš malo potrpeti.
Moram reč, da zadnje par dni deluje bistveno bolje kot pa prej. POP TV je bil najbolj razsekan v tedenskem prikazu, zdaj je pa v redu.

Si mogoče kaj preveril v zadnjih dneh?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Domaci EPG za Lastovko
OdgovorObjavljeno: Po Avg 20, 2007 14:45 
Citiram:
Enako kot ti, mislim da je EPG super zadevca. Res je mal smotano, ko ne dela, ampak moraš malo potrpeti.
Moram reč, da zadnje par dni deluje bistveno bolje kot pa prej. POP TV je bil najbolj razsekan v tedenskem prikazu, zdaj je pa v redu.

Si mogoče kaj preveril v zadnjih dneh?
Ne, od pomladi uporabljam svoj EPG, uradnega vidim samo v status baru. NGja se vedno pogosto ni, na Discovery Science in Civilisation pa se menjata pravi zapis in "dummy event", zaradi cesar je status bar stalno aktiven, kar je neskoncno sitno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 20, 2007 21:38 
Za NG ne bi vedel kaj je bilo prej, ampak trenutno ga vidim.

Glede Science in Civilisation sem pa tudi jaz pred tednom dni opazil tisti Dummy Event, zato sem to sporočil na Ljubljanski kabel, kjer sem celo dobil pravega človeka na telefon, ki mi je rekel, da bodo uredili. Kakor sem opazoval, se od petka naprej to ne pojavlja več.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 23, 2007 0:42 
Citiram:
Glede Science in Civilisation sem pa tudi jaz pred tednom dni opazil tisti Dummy Event, zato sem to sporočil na Ljubljanski kabel, kjer sem celo dobil pravega človeka na telefon, ki mi je rekel, da bodo uredili. Kakor sem opazoval, se od petka naprej to ne pojavlja več.
Hm, danes se še vedno pojavlja. Mogoče se bo nehalo naslednji petek. :)

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 22, 2008 0:56 
Od 23. avgusta lani bo kmalu minilo 52 petkov, meni pa se ta dummy event se vedno pojavlja. Ljubljanskemu kablu/Telemachu je za tole priblizno vseeno.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited