Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 58 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 27, 2008 8:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Itak imajo signal za Lastovko v DVB-S sistemu, Ario pa samo preslika kabelski signal v satelitski DTH band in na sprejemu nazaj, tako da gre potem ta signal lahko po stolpnici do x televizorjev, skupaj s telefoni in internetom. Gotovo uporabljajo tudi isti signal kot za kabel in je torej tudi v zraju stanje kodiranja identično kot v kablu, kjer je (kot vem) več ali manj skoraj vse nekodirano. Da bi uporabili DVB-T bi bilo pa že malo noro.
Glede oddajanja so pa že precej nazaj štartali poizkusno, pa tudi v etru je en močan signal tam nekje okrog 11900.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Lastovka na Krimu
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 13:23 
Citiram:
Lastovka naj bi bila na Krimu s trojčkom, tudi uradno menda
Lastkovka na Krimu že deluje in bo menda v januarski številki revije Monitor, ki izide konec decembra, o tem podroben članek. Gre za DVB-C, ki se oddaja na satelitskih frekvencah 12 Ghz, za kar je seveda potreben poseben sprejemno oddajni LNB (na običajni satelitski anteni).

Boris.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 13:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako daleč pa se da v lepem vremenu z 80cm anteno še sprejemati DVB-C signal. Storitev ponujajo le v precej ozkem krogu, se mi zdi nekaj čez 30km.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Pe Dec 12, 2008 23:03, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: UPC Lastovka
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 15:31 
Citiram:
Kako daleč pa se da v lepem vremenu z 80cm anteno še sprejemati DVB-T signal. Storitev ponujajo le v precej ozkem krogu, se mi zdi nekaj čez 30km.
Menda 60 cm do 10 km, 80 cm do 15 km, 100 cm do 20 km. Za 30 km bi človek verjetno že rabil krožnik 150 cm? Ne gre samo za sprejem, ampak tudi za oddajanje (telefon in internet uplink). Signal sam sicer ni na DVB-T frekvencah, ampak na 12 Ghz.

Boris.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 23:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 13:51 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Zanimivo.
Sem pa mnenja da je DVB-C sistem za pošiljanje po "luftu" neprimeren.
Slabost je že Tehnicni opisal. Poleg tega pa je DVB-C tudi veliko bolj občutljiv za motnje kot DVB-T ali DVB-S, zato se bojim, da bodo imeli uporabniki teh storitev veliko pritožb.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 21:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Saj na teh frekvencah načeloma ni motenj, zato bodo problemi bolj ali manj le zaradi prenizkega signala.
Ima pa ta sistem super lastnost, napravica je samo frekvenčni konverter, ostalo opravijo televizorji, ki jih lahko priključiš kolikor hočeš, skratka en tak sistem in ceu blok ima kabelsko TV in morda tudi internet, ne vem s kako brzino lahko oddaja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 14, 2008 1:23 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Internet je kabelski, torej po standardu DOCSIS, ne vem, kako se obnese v praksi. Za download sem nekje zasledil številko 35Mbps, vendar se ne spomnim pod kakšnimi pogoji. Ario ponuja največji paket 8/1Mbps. Koliko takih uporabnikov prenese en oddajnik, mi ni znano.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 14, 2008 9:12 
Odsoten

Pridružen: To Okt 26, 2004 16:52
Prispevkov: 53
Ni mi jasno zakaj tega niso najprej omogočili na obstoječih oddajnikih, ampak gredo postaviti novega, ki reflektira na področje kjer je velika pokritost z kabelsko. Prav veliko se jih po moje ne bo odločilo za prehod iz kabelske na Lastovko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 14, 2008 11:53 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Brez skrbi, okolica Ljubljane (npr. barjanske vasi) bo to pograbila z obema rokama.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 58 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited