Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 6:15

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 7 8 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 15, 2008 23:25 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Ko dobiš novo kartico ( ali pa zamenjaš paket ) moraš met kartico vstavljeno v sprejemnik, preklopit na kodiran kanal ( recimo na HBO ), pol pa moraš počakat od 1 minute pa vse do 30 minut, da se ti kartica aktivira ( računalnik na UPC-ju ima vstavljene vse aktivirane kartice in čekira v nekem določenem ciklu, če je kakšna nova v uporabi ).

Jaz imam doma 3 kartice; da se mi je prva aktivirala sem moral čakat 2 minuti, za tretjo pa minimalno 15 minut ( kak maš srečo )

Kak pa imajo to tehnično izvedeno nimam pojma.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 16, 2008 7:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Podatke za vse kartice (nove in stare) pošiljajo ciklično in odvisno od slučaja se ti čas aktivacije spreminja. Pri "starih" se ti aktivira pred iztekom prejšnjega meseca, tako da tega ne zaznaš, razen če bi šel za dlje na dopust ali imaš kaj pametnejšega početi. :)
Skratka za te stvari ne potrebujejo povratnega signala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2009 23:08 
UPC je tudi uradno začel ponujati storitev Lastovka trojček iz oddajnika na Krimu:
http://www.upc.si/paketna_ponudba/lastovka_trojcek/

Paketi S, S+, M, M+, L so vsebinsko in cenovno enaki kot po kablu.
Razen hitrost interneta pri L paketu je manjša in sicer 4Mbps/512Kbps, kar je trenutno najvišja hitrost, ki jo ponujajo.

Od samostojnih storitev je možno naročiti samo televizijo, ki je prav tako cenovno in vsebinsko enaka kot po kablu (DVB-C).

Cena za priklop s pripadajočo opremo je 190€. O vezavi zaenkrat nikjer nič ne piše!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 17, 2009 19:28 
Odsoten

Pridružen: So Feb 07, 2004 18:19
Prispevkov: 99
Citiram:
V zvezi z LASTOVKO me je in me še vedno zanima, ali je programe mogoče gledati samo z originalno opremo, ki jo dobiš pri ponudniku, ali tudi kako drugače. Hvala pametnim in dobro obveščenim.
Sam sem že dvakrat poslal mail na info@upc.si o tej možnosti (samo naročnina) in še vedno mi niso odgovorili na to vprašanje. Delujejo mi tako, kot da jih boli k.... za potencialno nove naročnike...

Tudi na bolhi nekdo oglašuje možnost samo naročnine, vendar dobim odgovor, da naj se obrnem na UPC...

Nevem, men delujejo kot sami amaterji... sorry tko je...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 17, 2009 20:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
DVB-S Lastovko seveda lahko gledaš z vsako opremo, za kodirane pa potrebuješ Conax sistem, kartico pa naj bi se dobilo, brez sprejemnika in montaže, vsaj par mesecev nazaj je še bilo tako.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 18, 2009 7:34 
@Tehnični, pred nekaj časa si o možnosti sprejema govoril povsem drugače.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 18, 2009 10:31 
Treba je razlikovat med 2 različnima sistemoma:
1. Lastovka DVB-S
oddajnik: Krvavec, Trdinov vrh...
Tukaj je možno uporabiti lastno opremo za sprejem (LNB, parabola, sprejemnik)!
slabosti:
- manjša izbira programov,
- ni HD programov,
- ne omogoča interneta.

2. Lastovka DVB-C
oddajnik: Krim
Lahko uporabljaš svoj sprejemnik ali TV z vgrajenim sprejemnikom.
LNB (oddajno-sprejemni), ki se tukaj uporablja (pretvorba sprejemne frekvence 12GHz na UHF) je zaščiten s patentom pod blagovno znamko AIR in se ga ne da kupit v prosti prodaji - dobiš ga samo pri ponudniku storitev, v tem primeru UPC.
Z veliko tehničnega znanja in spretnosti pa je vseeno možno sprejemat signal iz Krima z svojo "predelano" opremo (dokler tv programi še niso kodirani). Podrobnosti je opisal Tehnicni v sosednji temi!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 24, 2009 18:35 
Danes sem dobil v poštni nabiralnik informativno zloženko o paketu
Trojček za Lastovko.
(Končno) se je malo premaknilo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 05, 2009 9:18 
Mene pa zanima kako se kaj v praksi obnese Lastovka s Krima - predvsem net in TV, tako v lepem kot v deževnem vremenu.

Ima kdo trojčka in je pri volji opisat svoje izkušnje?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 05, 2009 21:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Normalen dež tudi na 30km razdalje komajda kaj duši signal, tako da ni krize. Ko pa pride do hudega naliva ali zares močnega sneženja v obliki velikih mokrih snežink, takrat bo pa za pol ure mrk, morda kdaj tudi dlje, če si bolj oddaljen od oddajnika.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 7 8 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited