Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fensi antena (reVox AS-2000)
OdgovorObjavljeno: Po Nov 10, 2008 23:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pred cca 2 mesecoma dobim mail v katerem mi en forumaš ponuja eno zanimivo antenco - kdo je to bil še vedno ne vem. Po opisu se mi je kar zdelo, da gre za Revox in preko Sadjevca je antena pred dobrim mesecem priromala do mene. Obrnem jo na Astro in skušam kaj najti z analognim sprejemnikom in nič od nič, samo signal mi kaže. Ko pogledam na škatlo hitro vidim, da gre za anteno za satelitski DTH band (11,7G in več) in to s krožno polarizacijo. Seveda jo takoj odprem, ugotovim, da se ji da enostavno odstraniti "pretvornik" iz krožne v linearno polarizacijo. Fino, ravno za Lastovko bo, problem je bil, da je bila antenica v LNB-ju nagnjena pod kotom 45°. Žaga za železo, prežagam ohišje, odtrgam integrirani LNB, ga zarotiram in prisilikonam nazaj in etotijena, fensi antenca za Lastovko. Manjši problem je lokalni oscilator, ki je 10750. Rešil sem ga tako, da sem vse frekvence transponderjev iz Krvavca znižal za 1GHz in stvar dela brez problema.

Bom enkrat poslikal celo stvar, na netu pa sem našel samo tale oglas - kolikor jaz razumem maĂ°arščino. Gre za zelo neposrečeno sliko, gre namreč za trobljo oziroma lijak, slika je pa s strani vhoda signala v lijak.

http://www.teszvesz.hu/item479348561_re ... ml#gallery

Upam, da se bo darovalec javil.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 11, 2008 20:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Sten je bil to.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 11, 2008 21:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Slika
Lepo se vidi odžagano in zarotirano ohišje LNB-ja.

Slika
Revox AS-2000 na frčadi naše stare neugledne bajte. Pred njo 55cm ofsetka, obe obrnjeni na Krvavec.

Neverjetno kako svinjska lahko postane antena po cca 2. letih in to na deželi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 11, 2008 21:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
A to ti prisluškuješ komu?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 12, 2008 8:51 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 22:30
Prispevkov: 102
Me veseli, da je prišla antenca v prave roke - sem si kar mislil, da boš ti nekaj uporabnega "pogruntal". Tistemu žaganju bi se morda lahko izognil, če bi uporabil priložen vmesni kotni element, saj potem dosežeš vse naklone in polarizacije? Pa dobiš dovolj signala?
Ali imaš še kakšno idejo za uporabo? V našem koncu žal ni lastovke.
Morda bi uspel še kakšno antenco izvrtat.

_________________
L.p.,sten


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 12, 2008 10:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nič ni bilo priloženega s čemer bi lahko montiral anteno pod kotom, vmesni element je pa za montažo na steno in pri montaži na vodoravno podlago odpade. Itak pa to pri krožni polarizaciji nima nobenega smisla, saj nagib ne šteje.
Resda bi se ga dalo uporabiti za nagib, vendar bi bile sile nanj po moje previsoke in bi se sčasoma palstika deformirala, pa še stena frčade bi mi bila napotje, da ne omenjam težavnega usmerjanja, pri katerem bi se istočasno spreminjal nagib oz. polarizacija.
Signala je pa kot toče, sprejemnik kaže Q 100, Level pa itak ni relevantenbom videl kako bo ko bo kak naliv ali sneg, takrat se odločim ali 60-ko odstranim. Morda bo kak problem ožji obseg, mislimda na škatli piše, da je samo do 12250, lastovka gre pa čez.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 11:17 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 22:30
Prispevkov: 102
Uspel sem nabaviti še par teh "fensi" antenc, ker si me ti malo "razdražil" s tvojo modfikacijo...V teh krajih signala lastovke žal ni, zato sem poskusil nekaj drugega... Originalni konverter sem odvijačil, na njegovo mesto pa fiksiral običajnega (V/H-0,1dB), kateremu sem odrezal feed. Signala res ni viška, a zadevica na močnejših transponderjih A in HB čisto lepo deluje.
Razmišljam, da bi en LNB predelal, da bi delal kot oddajnik in potem dve antenci uporabil za link. Tehnični, kaj misliš o tem?

_________________
L.p.,sten


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 11:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Verjetno bi šlo to tudi s cirkularno polarizacijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 20:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno bi šlo, vhodna tranzistorja okrog obrneš in med sabo zamenjaš ter malo prevežeš bias in napajanje. Pa seveda izhodni ojačevalec preskočiš. :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited