Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:22

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Izboljšanje sprejema iz Krima
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 24, 2010 14:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sprejem iz Krima imam v času dežja povsem na meji. Ofsetka (mislimda 80cm od Iskre lakirana s sijajnim lakom, ki žge LNB-je) je nagnjena naprej in zato v glavnem suha, je pa LNB obrnjen navzgor, na pokrovčku vhodne odprtine pa se zadržujejo kapljice. Sem včeraj prekril vhod s samolepljivo folijo za zavijanje živil, pa so bile kapljice kvečjemu večje. Morda bi pomagalo voskanje antene in pokrovčka. 120cm primefokus anteno sem že enkrat povoskal z avtomobilskim voskom in je bilo na videz stanje boljše, ne vem pa kako bi na poliranje reagirala plastika na LNB-ju.

Da bi kaj dosti pomagal boljši LNB pa ne verjamem, saj je antena obrnjena na Krim in pobira kup termičnega šuma zemlje. Itak sem pa probal kup različnih LNB-jev, ki so dajali precej različne rezultate, verjetno zaradi razlik v fidhornu, ki zna vplivati na termični šum kombinacije antena - fidhorn.

Ima kdo še kako idejo, morda strehica nad LNB-jem, ali rotacija antene za 90°, tako da bi postali obe kritični površini vertikalni, anteno spoliram, iz LNB-ja naj bi pa kapljice spolzele - če so brez folije sploh prisotne?

Večja antena mi pa ni všeč, saj je na antenskem drogu za zemeljske antene, spodnji rob pa mora biti cca 1,5m od strehe, da gre signal preko sosedove strehe.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 26, 2010 22:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Danes popoldne signal padel za cca 15dB, sedajle se je sicer dvignil za cca 5dB, a še evdno daleč premalo za sprejem - morda mi je dež zalil LNB, ali pa morda na Krimu močno sneži?

Pripisano ob 0:21
Signal je že skoraj normalen, slika se kocka le še na najšibkejših kanalih, vreme pretežno oblačno.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited