Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 8:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 73 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 58 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 23, 2006 13:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Jo ni, zato pa mi kupujemo tako...in to ni stvar prihodnosti, to je že tu in verjamem, da tako kartico narediti ni noben problem...očitno bi radi nekateri spet folk nategnili...mislim na izdelovalce seveda...upam, da bodo čimprej kakšni korejci začel štancat kaj pametnega ker Nemci itak niso sposobni narediti ničesar uporabnega...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 23, 2006 20:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem planiral o tem kar si (lulikin) napisal katero reči po naše, ap si me prehitel.
Linki, ki jih nekateri gledamo več kot pa vseh ostalih nekaj tisoč programov bodo verjetno kmalu deloma v 16 PSK, če nič drugega zato, da jih ne bi nihče gledal in takrat hočem bit zraven, za HDTV me pa en k.. briga, jaz jo preko linkov že lep čas imam. Naj si jo zataknejo kamor si jo čjo.
Kar se pa tiče 9/10 je ap to sploh nuja in brez tega robo prodajat bi moralo biti kaznivo. Pa nimam nič proti tebi, ukrepati bi morali proti proizvajalcem, ki na fičota lepjo merĂ°otovo značko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 23, 2006 20:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
A lahko poveš zakaj 9/10? Je to nujno potrebno in če, kakšna je prednost recimo če bi oddajali v 3/4 ali je to samo zaradi tega, da moramo kupiti novo kartico :roll:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 23, 2006 21:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vsaka FEC zaščita kuri bitno hitrost in večje kot so cifre, več bitov nam je na voljo za sliko, manj pa za korekcije napak. 9/10 ima za skoraj 7% večjo neto bitne hitrosti in gre torej v tak transponder 1 do 2 kanala več.
Nov FEC sistem je drastično boljši in že 9/10 omogoča enako zaščito kot klasični 5/6. To pomeni, da novih 9/10 zahteva enako močan signal kot starih 5/6. Razlike so znatno večje pri nižjih cifrah. S2-jeve 3/5 shajajo z manj signala kot 1/2 pri DVB-S, to pomeni 20% več bitov, kar je lepo število kanalov.
Torej 9/10 je nekaj podobnega kot 7/8 (tehnično enako kot 5/6) pri DVB-S in brez njega kanalov z 9/10 ne bo moč sprejemati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 04, 2006 22:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
No lulikin kako je zdej stemi karticami-je že kaj bolj jasnega :idea:
Nemci so na Astri zdaj vsaj delno opustili FEC 9/10 in na frekvenci 12,722 GHz H SR 22000, FEC 3/4, bi lahko gledali Pro7, Sat 1, Anixe HD...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 05, 2006 13:59 
Hvala za zanimanje. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 05, 2006 15:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ma dej spel se.
Najprej nas, še posebej pa mene, povsem po krivem obdolžiš in zasmehuješ (zaradi tvojega napačnega razumevanja slenga), nato se pa še pametnega delaš, pri čemer je povsem očitno, da pojma nimaš ali se pa samo delaš neumnega, da bi kaj prodal.

Tole je vse kar ti imam reči in nadaljne debate ne bo, dokler se ne opravičiš za zgoraj omenjeno.
PS: Pa mi to opravičilo ne bo čisto nič pomenilo, le toliko bi rad od tebe kot pogoj za normalno nadaljne sodelovanje, ki pa je očitno itak brezpredmetno, si pač na čisto drugem mentalnem nivoju - više ali niže naj pa publika odloči.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 05, 2006 17:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
[quote]Hvala za zanimanje. Ă

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 05, 2006 21:15 
Fant (lulikin) očitno res ne razume tehnike, in so mu določene stvari očitno znanstvena fantastika. Po vsem tem si bo pa verjetno mislil, da ga spet nakaj napadamo iz vseh strani. Pomoje res ni zaštekal, da bi vidva res kupila kartice od njega :?

Še en štos od danes:
Kolegu je rekla sodelavka, ki je sicer magistra elektrotehnike, da nista na isti valovni dolžini, on pa ji odvrne "Hvala bogu!"

:D


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Zdravo
OdgovorObjavljeno: Po Jun 05, 2006 23:15 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Pe Jun 30, 2006 18:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 73 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 58 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited