Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Mar 19, 2024 9:42

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 17, 2011 1:59 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Moje čisto osebno mnenje kar se tiče "klonov"

Sam bi bil zadovoljen edino z originalom. Res, da je še enkrat dražji ampak vem kaj imam. Pri klonih me najbolj skrbi, da se zna zgoditi, da v parih mesecih vržem tiste "pol cene" lahko samo v kanto. V tem primeru recimo cca 200€. Za ta denar raje vzamem nekaj "originalnega" pa čeprav izgleda "krampasto" (VU se za moje oči po designu lahko skrije pred dreamom). Kar me je pri DM 500HD motilo je edino pomanjkanje LCD zaslona. Tisti na 800HD je vsaj za silo je pa spet cena toliko višja. VU+ je vsaj konkretna škatla z normalnim displayom in v katero sem lahko normalno montiral HDD. Ă

_________________
VU+DUO
Samsung 50C7790 3D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 18, 2011 16:58 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
EMU časi so že dolgo mimo, sej to menda benci2 ve?
Sej tudi CS-u se bližajo črni časi...

Namesto, da se kupi dm500hd klona, raje predlagam da kupite Xtrend ET-5000, ki pa ni klon in ponuja več od originalnega dm500HD. Ima recimo 3 USB priključke itd.

Podpora sicer ni tako razvejana, vendar imaš OpenPLi, VIX in še kakšno sliko na voljo. Po mojem mnenju več kot zadosti. Tle lhk še omenim, da ima Xtrend za razliko od top šit dreamboxa, 3.0.1 kernel. Dreambox, ki je za nekatere osebe kao oh in sploh (kar seveda ni res), pa ima 2.6.18 kernel, ki je star 4+ let.

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
 Naslov prispevka: HD Amiko Alien
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 18, 2011 19:01 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Lahko pa tudi Amiko Alien 8900, pri meni ga dobi za 148 EUR.

Na sosednjem forumu ga hvalijo, sam se z Linux sprejemniki nimam časa ukvarjat, da bi lahko podal kakšno oceno.

Primož PINOSAT

http://www.amikostb.com/?q=product&id=8

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 18, 2011 22:10 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Ga pa ni v vaši spletni trgovini :D Se še lahko kaj dobi, kar ni gor?

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Splet
OdgovorObjavljeno: So Nov 19, 2011 9:09 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Ja, ogromno stvari nimam na internetu, v spletni trgovini imam tiste stvari, ki jih imam vedno na zalogi.

Amiko-te imam pa kak teden dni, vzel sem le nekaj za vzorec, ko bom imel več,bom dal gor.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 19, 2011 13:31 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Xtrend ET-5000 je res prava stvar. Na njem baje dela DVB-C/T ključek. Skupen znesek ne presega 300€, pa na njem špilajo vsi trije DVB sistemi :P

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 17, 2011 14:29 
[quote="freesat"]Ma glej, vip2 sploh ni slaba zadeva. To, da se malo dlje boota niti ni tako grozno, ker reboote ne delaš ravno vsak dan, ne? Vsaj meni se to dogaja enkrat na mesec ali dva. Takrat pač počakaš tiste par minut pa je :) Sam sem sicer šel na VU+DUO, ki se obnaša približno podobno kot Dreambox 500 HD. Skratka dela super. Kar se predvajanja raznih DivX tiče nisem niti ne vem kaj testiral. Meni je najbolj pomembno, da mi dela cccam in edino na tej točki mi je VIP2 klecnil. Kot sem že omenil zaradi verzije serverja in na novejše verzije dela normalno (testirano-preverjeno).

Ne vem sicer kako se danes vrtijo cene teh sprejemnikov.. ampak vsak ima svoje pluse in minuse. VIP2 je bil za moje pojme sanjski sprejemnik, saj mi je omogočal tako DVBS kot DVBC tuner istočasno. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 18, 2011 1:13 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Ket em že prej omenil...

Sprejemnik sem primarno vzel z namenom, da bi lahko istočasno spremljal SAT + DVB-C. Ker se je zadeva ustavila pri CCCamu ga ravno veliko nisem testiral. Mami pač služi za gledanje DVB-C in to je to.

Intenzivnost bi lahko nekako prevedel v jakost signala, kvaliteta pa vemo kaj pomeni. Oboje imaš v mejah normale, bi bilo pa lahko boljše (sploh kar se kvalitete tiče). Peveri vtičnico, kabel in konektorje.

Kar se boota tiče sem imel v mislih čisti zagon iz ugasnjenega sprejemnika. Restart oziroma vklop iz stand by je mnogo hitrejši. Je pa res, da sprejemnika ne ugašaš vsak dan.

Fotografij do zdaj še nisem gledal (za vse postranske zadeve poleg TV uporabljam PC) Tisti zunanji "pomnilnik" od verbatima je pa kar normalen trdi disk (HDD) Diski za PC so v glavnem 3,5 inčni, laptopi uporabljajo 2,5 inčne in tudi zunanji diski so samo "normalni" diski. Za 3.5 potrebuješ še dodatno napajanje, 2,5 se pa lahko napajajo samo preko USB. Je pa stvar praktično enaka. Razliko bi opazil, če bi recimo hotel snemati en HD program na USB ključek ali pa na ta tvoj disk. Ključki so izgleda prepočasni in vse skupaj trokira. Pri snemanju na USB HDD pa vsaj jaz nisem imel težav. Na glede na to, ali so bili mali (2,5) ali veliki (3.5) z dodatnim napajanjem.

Ostala vprašanja ti odgovorim, ko si vzamem čas in stestiram.

lp
D

_________________
VU+DUO
Samsung 50C7790 3D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 18, 2011 13:18 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Je pa res, da sprejemnika ne ugašaš vsak dan.
Potem sem jaz eden izmed redkih, ki ugašam sprejemnik vsak dan :D Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 18, 2011 13:54 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Mogoče sem že v začetnku narobe napisal. Malo dlje se boota, ko ga PRVIĂ

_________________
VU+DUO
Samsung 50C7790 3D


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited