Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:54

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Je DVB-T zmazek
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 1:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
iz tega se da sklepati, da nihče ne mara DVB T "zmazkov" na svojem sploh in oh hITEC televizorju :lol:

Pripis Tehnicnega:
Ker se je po tej objavi debata izrodila, mi je bila edina možnost, da temo razudelim in smo dobili novo temo o zmaskih - kaj čmo, radi se kregamo. :)

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 10:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nehi no, DVB-T nima nič z zmaski, je pa res, da ORF res oddaja zmaske, vsaj v primerjavi z našo čisto solidno sliko. Seveda bi lahko naši naredili še korak naprej ampak bodo raje šli 5 korakov naprej in spet 2 nazaj in dobili bomo HD zmazek, ki ga bi samo redki ločili od vrhunskega SD.

Ampak pustmo to, DVB-T je tudi pri severnih sosedih odraz tega, da nihče ne gleda na smisel početja.

Kar se pa 100 programov na satelitu in cene zanje pa to ni noben argument, preko satelita se lahko oddaja tudi samo 2 ali pa 200 plačljivih programov za ceno 0€, samo toliko da so regionalno omejeni s kartico, ki jo dobijo naročniki na ORF.

Skratka mutijo kot mi, samo da oni niso tolk hudo papežki in pametni, da bi za vsak kanal na enem oddajniku imeli svojo firmo + nimajo toliko IP-TV-ja

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 12:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
ko bom videl vsaj eno malce spodobno sliko bom pa tudi kaj drugače napisal ... najbolje bi pa seveda bilo, da zamenjam 50 inčev za 24 in not HD ready pa gledam s 3,5 m in bo vse tip top ... DVB T je čisti strel v prazno, ki ga noben ne mara mora pa biti ...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 12:25 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Sploh ne razumem te vaše trditve o slabi sliki na DVB-T..
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 16:28 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
A nimate vi na RTV neke naprave za digitaliziranje vsebine :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 06, 2012 1:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
hej Homer, ko jaz govorim o kvaliteti slike mislim predvsem kaki športni prenosi v živo ali pa kaka leto dni stara nadaljevanka. Zadnjikrat sem DVB-t probal pred kakimi 10 meseci s Krvavca in sliko primerjal s telemachom in T-2, tako da presneto dobro vem kaj vidim in pišem...razlika je bila že krepka v Mb/s čeprav vem da to ni vse je pa lahko že kar nekaj ... tv mam pa star 3 leta ...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 06, 2012 6:37 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Citiram:
A nimate vi na RTV neke naprave za digitaliziranje vsebine :roll:
Poglej, če imaš slabo osnovo, potem ti lahko digitaliziraš kakor hočeš, bo vsebina v najboljšem primeru taka, kot je osnova.
In če je osnova videokaseta večkrat presnemavana, bo tudi digitalizirana vsebina taka.
Sicer pa, "vi na RTV"?!

@janton

Mislim da je bilo že neštetokrat povedano, da RTV še nima reportažnega avta za HD. Je en reportažni avto za satelitski prenos, ostalo pa pa je menda še vedno "dobra" analogna tehnika.
Tri leta star TV in zadnjič preveril pred 10 imi meseci?!
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 06, 2012 8:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Različne vire je zlo težko priemrjati, sploh če gre za različne kodeke.
Sam gledam naše programe na DVB-T Samsung C530 na cca 2 x diagonala, kar je precej pod spodnjo mejo 2,5x. Kljub temu opazim kako napako zaradi stiskanja le izjemoma (predvsem ob kakem zahtevnem športu), ko so na vseh programih v statističnem paketu zahtevne vsebine. Ko preklopim na ORF, opazim napake v 5 minutah.
Bistvo je v nastavitvah, vse čirulečarule imam izklopljene, ostrina na nevtralnih 50, povdarjanje robov obvezno off, vključen imam samo postprocesing pa še ta na Avto.
Ko sem preklopil na HDMI, na katerem imam Denver STB je bila slika ubitačno grozna, mislil sem, da je problem v Denverju a sem po nekajminutnem nastavljanju TV-ja ugotovil, da je razlika verjetno samo še v postprocesingu, ki ga Denver verjetno nima. Skratka sliki iz obeh virov sta postali zlo podobni, a še vedno na prvi uč različni - pa je šlo za isti vir in strojno dekompresijo, ostalo verjetno zlo enako.
Težko primerjaš DVB-T H264 in T2 MPEG2, pa čeprav prihajata iz istega HTPC programa, vsak uporablja svoj kodek s svojimi nastavitvami.
Sicer pa Janton, na kaki razdalji si, ko primerjaš, pod eno diagonalo??

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 06, 2012 11:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
homer, kaj ima pa reportažni avto veze s prenosom alpskega smučanja ali pa skokov ... ja MB/s in Mb/s res ne ločim kajčeš, presneto dobro pa vidim, kakšna je slika od Telemacha, T-2ja in DVB Tja ... zaenkrat ni 1% razloga, da se ukvarjam z DVB Tjem pa četudi je zastonj :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 06, 2012 12:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
razlika je vidna z bilokere razdalje do max 3,5m ... morda razlike nebi opazil če bi gledal s 3,5m na 24 inčni monitor, vsekakor pa zadeva čisto dobro zgleda na klasičnem tvju z razdalje 4m ...
aja, ko se je prvič pojavila standardna slika v MPEG4 na satelitih, sem šel mal primerjat in nisem videl enega kanala, za katerega bi lahko rekel da ima sliko boljšo od MPEG2

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited