Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 23:59

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 8:54 
Odsoten

Pridružen: Če Maj 24, 2012 23:00
Prispevkov: 2033
Telealto (canale5) 1978, ko sem lahko v čudoviti Yugi gledal neskončne prenose sej ZKJ, ki so polnile program RTV Ljubljana.

http://www.enrifer.altervista.org/Telealtomilanese.htm

RTV Ljubljana je bil edini kanal, ki je bil gledljiv, ker so se rtvjevci vsedli
na 6 kanal in uničili sprejem rai1, ki je bil na ITALJANSKEM 5.
Ob številnih, večdnevnih prekinitvah RTV nasilja, pa smo lahko spremljali rai1.
RTV Ljubljana je zasedla 6 kanal, kljub praznemu frekvenčnemu prostoru...

Namenoma ali rtv idiotizem?

Ampak usoda je hotela, da sem v živo videl enega najlepših nastopov
na tem planetu.

http://www.youtube.com/watch?v=1Yu9FA0rbyE


Zadnjič spremenil gziii, dne Pe Jun 01, 2012 9:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 9:31 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Citiram:
Kdo ti omejuje priklop na kabelsko ali enega IPTV operaterjev?
Kdo omejuje? Infrastruktura je glavni omejevalec! Marsikdo nima dostopa do dovolj zmogljive internetne povezave za HD kanale. Marsikdo nima možnosti kabelske. In takih krajev je ogromno. Edino satelitska omogoča, da se pokrije celotno Slovenijo, čeprav tudi to ne more imeti vsak (tisti v blokih recimo, vendar imajo ti ponavadi vsaj kabelsko, če ne kaj drugega).

Jaz osebno imam doma satelitsko kot primarni vir TV kanalov, imam tudi kabelsko (operaterja mimogrede ni na trenutnem seznamu imetnikov teh novih kanalov), ki pa je zaradi slabe ponudbe, ne uporabljam, jo imam samo zaradi super interneta. Internet preko telekom kabla je pa močno prešibak, zato ga nimam več.

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 9:59 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Citiram:
Jaz osebno imam doma satelitsko kot primarni vir TV kanalov, imam tudi kabelsko (operaterja mimogrede ni na trenutnem seznamu imetnikov teh novih kanalov)
Saj tudi Teleinga ni na seznamu pa sem siguren, da bo imel (če še nima) oba SLO HD kanala.

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 12:38 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@gziii
Napisal si precej bedarij ....

Tisti Telealto pred letom 80 je bil v Milanu in delal je s 100W. Torej popolnoma lokalen oddajnik (morda celo nelegalen ali napol legalen). Iz tistega obdobja je bila tudi Telebarbara, ki smo jo poskušali loviti na Obali. Večinoma je bila zadeva kljub ojačevalcem negledljiva ali napol gledljiva.
No verjetno je še kje bil kak lokalec, a vse skupaj ni bilo pomembno. Italijani so gledali TV Koper in se več ali manj požvižgali na te programe!
Ko je začela z barvami tudi tedanja TV Ljubljana pa so bili nadvse navdušeni Američani v Avianu, ker so lahko gledali Hollywoodske filme z originalnim tonom

Druga bedarija ki jo pišeš je, da so RTVjevci postavili oddajnik na 6K, da bi tebi onemogočili sprejem 5K. Kanale si ni izmislila Jugoslavija, ampak so bili dogovorjeni in skoordinirani na konferenci v Stockholmu ( če se ne motim leta 1961). Zato RTV ne bi mogla postaviti oddajnikov na kakšnem drugem kanalu, pa četudi bi to hotela. Smisel mednarodnih dogovorv pa ni ščitenje kanalov izven področja pokrivanja, ampak izogibanje motenj v področju pokrivanja. Področje pokrivanja RAI pa ni bilo in ni Slovenija.

Kar se tiče prenosov sej ZKJ, je tega bilo malo nič, še posebej če to primerjamo z današnjim časom, ko je temu namenjen celo en kompleten program, s povzetki pa si "šopan" še na najmanj treh programih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 12:57 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@OldSkul
Nihče ne more zagotoviti programov vsem. Tudi RTV ne!
RTV niti z zemeljsko TV ne more zagotoviti sprejema vsem, tega pa tudi zakon ne zahteva, saj je tehnično neizvedljivo. Poleg tega, je HD dodatna ponudba za katero ni nobene zaveze.

Zemeljska TV je samo eden od načinov pokrivanja, skupaj z ostalimi (IPTV, SAT in kablaši), pa zagotavlja praktično 100% pokritost.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 13:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Homer oprosti ma si se tudi ti izgubil v svojem prevozu jogurta. Razumem, da je RTV proizvajalec programov, ne razumem, pa zakaj ga mora plačevati nekdo, ki ga ne vidi. In če proizvajajo HD kanal tudi iz mojega prispevka, so mi ga dolžni ponuditi, oziroma ne od mene izterjati plačilo za nekaj kar mi ne nudijo. Jaz za jogurt ne plačujem mesečnega prispevka, ker ga ne jem, če pa me prime volja da bi ga pojedel potem ga pošteno kupim.

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 14:10 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Kolikor vem, se RTV prispevek ni povečal.....
Zato ne plačuješ nič več!
Sploh pa HD ni "nov program", da bi bil vsebinsko prikrajšan!
Recimo mene bolj moti, da MUX-A ni po celi Sloveniji z enako vsebino.
Tako npr ne morem gledati TV Koper kadar sem npr na Koroškem ......


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 14:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
@Homer če drugega ne, si bil pred 20 leti verjetno eden redkih, ki je vedel, da bomo danes namesto druge Švice, druga Afrika :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 14:53 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
V Švici imajo točno en DVB-T MUX po celi državi, razdeljen na tri regije. Zaključek: Slovenija pri DVB-T je druga Švica ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 01, 2012 17:05 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@peterdoo
Odlično napisano!


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited