Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 13:22

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 968 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 193 94 95 96 97 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 12, 2008 18:40 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Tele lokalne radie lahko poslušam z ušesi na radiu, ne da gledam videostrani, kaj bo v Žužemberku za občnega zbora.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 12, 2008 19:50 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Da je 2/3 bednih, je precej mila ocena.
Praktično vse razen teh ki so predvidene za multpleks, so powerpoint prezentacije z vložki video spotov. Torej brez vsebine!
To se sicer lahko predvaja preko lokalnih KTV in IPTV, je pa totalno neuporabno za DVB-T, ker so stroški oddajanja preveliki, razpoložljivi multipleksi pa peveč "žlahtni", da bi se take programe oddajlo.

Brez tujega lastništva in zaledja v velikih programskih hišah, bo verjetno težko nastal kakšen program kot je RTL (tudi hrvaški RTL je nemški)


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 12, 2008 20:03 
V avstriji imajo za lokalne programe tretji multipleks, ki pa ima malo pokritost.

Sicer pa bomo videli kateri slovenski TV programi bodo poleg komercialnih na drugem multiplksu, ko bo začel delovati.


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 12, 2008 20:26 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Morali bi preprečit, da bi drugi mux dobila v roke katera od privatnih tv-postaj oz. povezanih oseb, ker se bo začelo veliko izsiljvanje napram ostalim, ki bi mogoče lahko konkurerali.


Se mi pa zdi, da bomo dolgo ostali samo pri enem muxu.


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 13, 2008 9:20 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Ă

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 13, 2008 18:56 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Berem tele prispevke o DVB-T, pa zraven razmišljam, kaj lahko omenjena tehnologija prinese dobrega meni oz. mojim sokrajanom. Živimo namreč v hribovitem področju, sami hribi in doline... Tako področje je seveda z zemeljskimi signali zelo težko pokriti. Komercialne tv postaje nas s svojim signalom seveda niti ne povohajo, usmilila se nas je edino nacionalka. Ampak da so s svojim signalo pokrili našo občino, ki šteje recimo 400 gospodinjstev, so rabili zgraditi 5 (pet!) analognih tv oddajnikov. Torej povprečno enega za samo 80 gospodinjstev. Pa kljub temu kakih 20% ljudi še vedno tarna, da imajo slab sprejem ali ga celo sploh nimajo.
Samo jedro vasi je sicer povezano v kabelski sistem, ki pa se zaradi velikih razdalij med hišami ne bo več širil.Siol tv pokrije približno isto področje kot kabelska, torej jedro vasi. Pri T-2 za nas niso še niti slišali...
Veliko gospodinjstvom sem zmontiral Total Tv. Večina ljudi je nad storitvijo navdušena. (Kdo pa nebi bil, če je prej videl samo prvi in drugi program TvS, pa še to ponekod slabo) Eni pa so seveda skeptični glede tega (beri: škoda jim je dat tistih 16 € na mesec ...:oops: ). Nekateri so celo že slišali za DVB-T in pravijo: "Zakaj bi sedaj montirali satelitsko in plačevali, če bomo pa kmalu lahko vse slovenske tv programe gledali iz oddajnika RtvSlo?"
Pri tem pa jaz postanem skeptičen... Mar bo RTV res digitaliziral vse svoje analogne oddajnike, tudi take, s katerimi pokrijejo manj kot sto hiš??? (Btw, "najmanjši" med našimi oddajniki pokrije reci in piši vsega 20 hiš...
Vem da digitalizacija oddajnika prinese velike stroške, zato jaz ne verjamem, da bi se to res kdaj zgodilo...
S tem, ko digitalno ddajajo že veliki oddajniki, kot so Krvavec, Krim, Trdinov vrh, Boč in ostali, pa si ne moremo nič pomagati, kajti v celi občini ni niti ene hiše, ki bi imela pogled na katerega od omenjenih oddajnikov, kar z drugimi besedami verjetno pomeni, da tudi ne more sprejemati signala iz teh oddajnikov!?

Kaj torej... čakati, da se nas bodo usmilile tv hiše in nas požegnale s digitalnim oddajanjem, ali pa veselo nadaljevati z montažo okroglih anten, usmerjenih proti nebu??? (Ta signal pa lovimo povsod, pa čeprav je blo treba anteno v več primerih našraufat tud že na dimnik ;) )

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 13, 2008 20:44 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Ă


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 13, 2008 20:58 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Tako je, tudi na MB področju test HD slike, prevoz po Ljubljani. Sem najprej čudno gledal,ko mi je Neotion našel CH-5, slike pa ni bilo, potem sem pa hitro preklopil na CT 5000 HDin HD test. Zanimivo.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 13, 2008 21:02 
Primorce so pa zgleda iz tega testa izpustili. Še vedno samo klasični štirje kanali.


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 13, 2008 21:03 
glede na to da ta vikend RTVjevci prenašajo skoke s Planice bi lahko na enem testnem kanalu za dali orginal sliko ki jo pošiljajo v svet (16:9).


Na vrh
   
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 968 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 193 94 95 96 97 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited