Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 13:47

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: dvb-t v analog pretvornik
OdgovorObjavljeno: Po Mar 19, 2007 11:26 
Pred kratkim sem si kupil tv kartico ki sprejema dvb-t signal. Ne spoznam se čisto nič na te stvari. In ko sem priklopil kartico in pač dal da mi poišče programe. Sem dobil samo slo1 in slo2. Potem sem se malo pozanimal, in zvedel da do zdaj lahko sprejemam samo te dva programa s to kartico.
Zdaj me pa zanima če obstaja kak pretvornik, da bi lahko gledal ostale programe. Torej nek pretvornik da bo lovilo analogni signal. Ă


Zadnjič spremenil ajamni2, dne Po Mar 19, 2007 11:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 19, 2007 11:36 
Aja še to me zanima. Npr. da se naročim pri t-2 na njihovo televizijo. A ve kdo če bom tam sprejemal dvb-t signal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 19, 2007 13:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Analognega signala s to kartico ne boš dobil. Boš moral dokupiti še dodatno analogno TV kartico - TV tuner. Prav tako ne bo nič, pri sprejemanju signala, ki ga ponuja T-2, ker gre za čisto drug sistem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 19, 2007 22:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sosedje ži vsi oddajajo v DVB-T, ali imaš možnost sprejema od njih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 8:35 
na žalost sem čez teden v ljubljani(torej ni sosedov), čez vikende sem v novem mestu, in še to sem v bloku kjer imam par sten vmes, da bi se videli gorjanci. Sem glih na napačni strani bloka. Nč upam da mi bo kartico uspelo prodati. :>
Hvala za vse informacije.
Aja še to, ka pa se da kupit kak ojačevalec, da bi bolj sprejemalo? Torej da bi tud iz hrvaške npr. lovil?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 9:21 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
na žalost sem čez teden v ljubljani(torej ni sosedov), čez vikende sem v novem mestu, in še to sem v bloku kjer imam par sten vmes, da bi se videli gorjanci. Sem glih na napačni strani bloka. Nč upam da mi bo kartico uspelo prodati. :>
Hvala za vse informacije.
Aja še to, ka pa se da kupit kak ojačevalec, da bi bolj sprejemalo? Torej da bi tud iz hrvaške npr. lovil?
Kar probaj v NM, hrvatje oddajajo digitalen oz. DVB-T signal iz Sljemena na k27 uhf :idea: , in ce si visje v bloku ti bo to potegnilo s kaksno sobno anteno z ojacevalcem (npr. 36 db), ki jo dobiš v teh. trgovinah (BigBang, Merkur...) ze za cca. 15 - 20 EUR... Par sten ni ovira, saj npr. v centru NM lovim celo TV3 iz Krvavca z sobno anteno (ocena 3-4), pa sem tudi na drugi strani bloka... Trdinov vrh in Sljeme pa se dobita cisto solidno v vecini mesta...

BTW: Ce bos vzel T-2 TV, potem ze dobis njihov "tv vmesnik" (za sprejem cca. 140 kanalov, 6 HDTV), tko da pri internet tv ti DVB kartica nic ne pomaga... glej http://www.t-2.net/?ctxID=8&funcID=1 8)

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Zadnjič spremenil R@v3Sp@c3, dne To Mar 20, 2007 9:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 9:25 
Sem že probal v nm na sobno anteno, pa ni nč najdlo. Oz. najdlo je slo1 pa slo2. Mam pa sobno anteno z 56db če se ne motm. Res pa je tudi da jo bolj kot ne rabim v ljubljani, ne pa v novem mestu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 9:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Sem že probal v nm na sobno anteno, pa ni nč najdlo. Oz. najdlo je slo1 pa slo2. Mam pa sobno anteno z 56db če se ne motm. Res pa je tudi da jo bolj kot ne rabim v ljubljani, ne pa v novem mestu.
Ne vem ce ima sobna antena lahko tok ojacanja, vsaj v realnosti ne, na skatlo pa lahko marsikaj napisejo?! Ni vsaka dobra... V Sparu npr. prodajajo anteno, ki naj bi imela max. 40 db ojacanja, pa je za en shit, nc ne lovi, samo najmocnejse signale (lepa slika, brez suma, je bla sam na TVS1), kot da bi mela se "dusilc" notr, kr neki... zato pa je tok pocen, uprabna je kvecjemu za sprejem fm radia ;) Pa ni bla sam moja zanic, je tud sodelovka kupila enako v tej trgovini in ji ni skor nic vleklo oz. slabse kot prej... Morda imas podobno "slabo" anteno... Pa se tv kartica v PC-ju ima ponavadi manj obcutljiv tuner, kot je v TV-ju, vsaj pri analognih signalih je blo tko...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 11:12 
anteno sem kupil v big bangu, bla je nekje 10k. Neka italjanska firma. Men se zdi da vivanco. Vsaj men se zdi. Pa dela tud bul slabo. Dela skor isto kot prejšna antena, k je 10 let stara. :> Skuz jo moram obračat, če hočm met dobro sliko :>


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 20, 2007 22:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ojačanje je čisto brez veze, 10dB je zadosti. Sicer pa sobna je sobna, največ dosežeš s premikanjem antene po vseh dimenzijah.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited