Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Kdaj bodo začeli oddajati POP TV, KANAL A in TV3 preko DVB-T ?
oktobra 2007 0%  0%  [ 0 ]
novembra 2007 11%  11%  [ 2 ]
decembra 2007 17%  17%  [ 3 ]
naslednje leto 72%  72%  [ 13 ]
Skupaj glasov: 18
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 09, 2007 22:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
@homer povprečni slovenski gledalec je vsekakor bolj zahteven kakor jaz...
DVB T ker smo med zadnjimi bi kamot lahko postavili na en dva tri in analogno izključili na en dva tri...tako bomo pa spet zapravljali denar in begali ljudi...vse se da samo volje ni ali povedano drugače nekateri še vedno vlečejo super plače za guncanje afn...
Bova videla kaj bo pol na koncu smešno-upam sicer da se krepko motim...sicer pa resolucija 720X576 sama po sebi še ne zagotavlja kvalitete, ravno tako kot ne simbolna hitrost 6666 ne....
DVB T omrežje bo seveda lahko predvajalo HDTV saj zato sem pa napisal da bi lahko naredila kar preskok in "nategnili" EU ampak ne smo raje hlapci itak in samo kimamo....pa ne mi zdaj o tem, da HDTV še nihče ne šiba...jebela cesta zakaj pa mi ne bi bili enkrat prvi...denarja za vse vrste traparij in kraj imamo pa kr ga češ...
Kar se pa OI tiče sem pa nekje ujel da bodo res testno vrteli v HDju in takrat bom po vsej verjetosti še bolj jezen na RTV, ker bo baje zelooo omejeno le na LJ...
P.S. danes nisem najbolje volje pa brez zamere (prekleta politika pa sem reku da se mi jebe zanjo)...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 11, 2007 12:01 
Tudi jaz mislim da bodo mnogim ti programi, ki jih bo nudil DVB-T zadosti sploh če pogledamo da sedaj mnogi dobijo komaj 50% nacionalnih programov, par lokalcev pa še kakšnei program s sosednjih držav.

Že konec oktobra se bo število zemeljskih avstrijskih programov preko DVb-T povečalo za 100%.

Kar se slike tiče saj pa ni slaba zakaj pa bi hiteli na HD naprej naj dajo 16:9 pa kakšen DD pol pa bo še čas za HD.

Seveda pa je pri nas največji problem v tem da ni DVB-T MPEG-4 sprejemnikov za široki trg ( poceni sprejemnikov).
Tu pa se vrtimo v začaranem krogu, ker ni dosti programov ni sprejemnikov, ker ni sprejemnikov ni gledalcev in ker ni gledalcev ni kake pretirane hitrosti pri uvajanju novih programov.

Bomo videli kako dolgo bomo še morali čakati na DVB-T MPEG-4 sprejemnike za 100 evrov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 11, 2007 17:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Bomo videli kako dolgo bomo še morali čakati na DVB-T MPEG-4 sprejemnike za 100 evrov.
Mnogim bo tudi 100 EUR preveč... Ko bo pala cena sprejmnika (če bo sploh kdaj) na 40-50 EUR, kot je zdaj povprečen DVD predvajalnik, ki jih folk npr. kupuje kar v Tušu poleg kruha, bo pa sledil razmah DVB-T-ja 8)

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 11, 2007 20:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V bistvu ni nobenega razloga da temu ne bi bilo tako. Ti dodatki praškom imajo MPEG4 dekoder, namesto DVD pogona dajo tuner in smo tam, DVB-T sprejemnik za 50€. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 11, 2007 21:21 
@ R@v3Sp@c3
Cena pada tudi DVB-T MPEG-4 sprejemnikom najprej so govorili da bo DVB-T sprejemnik stal 150 evrov zdaj pravijo da ga bo mogoče dobiti za 100 evrov ko bod štartali z MPEG-4 v ostalih državah pa se bo cena še spustila.
( Hrvati pravijo da se je dal na letošnjem IBC-ju dobiti DVB-T MPEG-2 sprejemnik za 25 evrov)

sicer pa se z dobro reklamno akcijo da prodati vse sploh če bodo na prvi strani reklamnega letaka reklamirali sprejem komercialnih TV programov v digitalni kvaliteti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: zdravo
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 12, 2007 2:17 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne So Okt 13, 2007 22:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 12, 2007 16:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
sploh ne vidim problema-Kitajci naredijo napol zastonj-samo hudić je v podrobnostih...nekateri bi pri nas prej radi še ornk zaslužili....

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 12, 2007 16:22 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
To je normalno ... kot pri vsaki stvari.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 12, 2007 19:47 
da je čim nižja cena pa je poleg velike količine potrebno tudi to da je čim manj posrednikov na poti od proizvajalca do kupca.

me prav zanima katere DVB-T MPEG-4 sprejemnike bodo vse testirali za MG. upajmo da tudi takega za 100 evrov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 12, 2007 21:23 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Vredu bi bilo,da bi testirali tudi televizorje s pravimi sprejemniki.
V Big Bang mi je prodajalec rekel, da imajo Sonyevi TV-ji že takšnega, da so preverili, kar pa dvomim.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited