Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 7:46

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 14, 2008 11:54 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Kaj pa iz mojega kratkega in jedrnatega odgovora nisi izvedel?
Mogoče bi moral napisati kako vpliva natančnost pri usmerjanju antene na kakovost in kako medsebojne motnje v analognem svetu?

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 14, 2008 12:16 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Najboljše v tem primeru je, da se še ene par mesecev počaka, da bo Slovenija dobila drugi MUX, prav tako Hrvaška in potem boš točno vedel, kateri kanali so aktualni. Ko bo do tega prišlo, pa je potrebno vzeti eno dobro širikopasovno anteno, jo postavit na drog in jo vrtet za 360° ter skenirat kanale. Potem, ko boš točno vedel, katere kanale dobiš in iz katere smeri prihajajo, boš točno vedel koliko anten rabiš in koliko jih boš zdužil. Verjetno boš z eno anteno lovil 1. in 2. MUX.

V mojem kraju trenutno kar je digitalnega v zraku dobro sprejemam, problem mi je edino 2. avstrijski MUX. To pa zaradi tega, ker imam filter uglašen še za stare analogne kanale. Predvidevam pa, da bom rabil štiri antene; prvo bom usmeril k Pohorju za 1. in 2 Slovenski MUX, drugo bom usmeril proti Slejemenu za Hrvaška MUXA, tretjo proti Avstriji za oba že zana MUXA in morda še čerto proti MaĂ°arski. Torej bom rabil filter s štirimi vhodi in na koncu še širokopasovni ojačevalec, ker so vsi kanali približno enako močni. Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 21, 2008 12:41 
Bom tukaj zastavil čisto laično vprašanje: lahko DVB-T loviš recimo s tole sobno anteno: http://www.bigbang.si/zvok/dodatki-in-o ... bna-antena?

gre za sobno anteno, kjer piše, da ima Frekvenčni pas: FM, VHF/UHV.....
Lahko sprejemam tako DVB-T kot analogen signal?

Mi lahko kdo predlaga najboljšo sobno anteno (najmočnejši ojačevalnik ali kaj drugega :P ) za najboljšo ceno? Recimo tale: http://www.bigbang.si/zvok/dodatki-in-o ... bna-antena?

Hvalaaaaaaaaa


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 21, 2008 16:23 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Sprejem s sobnimi antenami je vedno problematičen, in navedena ojačanja bolj malo pomagajo.
Vsekakor pa ima DVB-T to dobro lastnost, da lahko sprejemamo v še tako neidealnih okoljih z veliko odboji kot je znotraj stavb. In to s sliko brez motenj.
Na kratko povedano, če imaš TV oddajnik dovolj blizu oz. je signal dovolj močan boš DVB-T programe sprejemal brez težav z katerokoli sobno anteno. Lahko da se bo tista brez ojačevalnika celo bolje obnesla. Saj vsak ojačevalnik vnaša določen šum ki lahko digitalni signal celo poslabša.
Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 21, 2008 16:34 
Pri meni je tako, da mi lovi s pinnaclovo sobno anteno v eni sobi v hiši v prvem nadstropju... iz lj. gradu... v pritličju pa mi s to antenco ne lovi, signala pa nekaj zazna.... zato bi v pritličju, kjer bo TV vzel sobno anteno - malo boljšo - sicer pa je to pritličje obrnjeno proti Lj. gradu in loči ga steklo.... ni masivne stene... :roll:

Kaj pa glede ostalih vprašanj? :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 21, 2008 16:48 
Citiram:
Pri meni je tako, da mi lovi s pinnaclovo sobno anteno v eni sobi v hiši v prvem nadstropju... iz lj. gradu... v pritličju pa mi s to antenco ne lovi, signala pa nekaj zazna.... zato bi v pritličju, kjer bo TV vzel sobno anteno - malo boljšo - sicer pa je to pritličje obrnjeno proti Lj. gradu in loči ga steklo.... ni masivne stene... :roll:

Kaj pa glede ostalih vprašanj? :wink:
Jest imam take izkusnje, da sem v koncni fazi sobne antene odstranil, vzel eno jagico, dol odsraufal dipol in poiskal maksimum sprejema na omari in tja zalimal dipol. Sedaj imam kvalieto signala prek 90%, antenca se ne vidi, pa se napajat ni treba nic. Popacenje je pa minimalno.

Ce bos z antenco hodil po bajti, bos videl, da ti bo moc in kvaliteta signala skakala od skoraj nic do 90% na cirka 20cm do pol metra. Verjetno posledica SFN oddajanja oziroma sestevanja in odstevanja EM valov v neki tocki.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 21, 2008 17:08 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz imam eno anteno na podstrešju in zraven olačevalec (Inglar) in lovim z njo vse, kar je digitalnega v zraku. Tudi programe iz tistih signalov, ki prihajajo pravokotno na anteno.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 22, 2008 7:18 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Sem videl v BigBangu, imajo sobno anteno, ki jo lahko obrašaš s katerimkoli daljincem :). Cena 34€

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 22, 2008 8:16 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
Sem videl v BigBangu, imajo sobno anteno, ki jo lahko obrašaš s katerimkoli daljincem :). Cena 34€
Pa upam, da te ni prepričala v nakup :lol:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 22, 2008 8:42 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Sem se že skoraj dogovoril, da jo vzamem na probo, pa sem si potem premislil. Mam sedaj eno sobno za 14 € (tudi na probi), ki vleče slovenske in avstrijske kanale brez problemov, za hrvaške pa jo moram obrniti za par stopinj, s tem pa izgubim slovenske.

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited