Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 23:15

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 07, 2010 9:15 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Kakor jaz razumem to zgodbo okrog AAC je, da sprejemnik (STB ali TV ) naredi pretvorbo iz AAC v AC3. Ta pa po optiki ali HDMI gre v receiver, ki ga potem obravnava kot Dolby ali DTS.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Če Jan 07, 2010 9:19 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Če Jan 07, 2010 9:27 
Citiram:

@ izzi
Kaj nekaj mešam in dajem v isti koš, kje sem se zgubu ?

Tle maš pa malo preberi in razjasni pojme o AAC , DD, DD+, EAC3, ...

http://www.dolby.com/index.html

Pa še čist tko en dobronameren nasvet , če vzameš za sveto tisto, kar prebereš na forumih , ... potem ne vem , kaj naj rečem.

Naj ti bo referenca kakšen takle web page.

P.S.

Jaz se v tej temi ne bi pogovarjal o tem, kateri STB ji imajo AAC kodek in kateri ne, .... debata o tem teče drugje, niti ne o navideznem sourroundu , Prologicu, etc. ter kaj je bolše , ampak o najboljšem - večkanalnem zvoku, ... predvsem kaj potrebujemo ter na kakšen način da pridemo do njega.
Ja, v redu, se ti opravicujem, ce sem te uzalil, ampak tebi pa tudi ni treba na vsak nacin dokazovat, kako nimam pojma, ker s tem sebe ne bos prav nic dvignil. :roll:

Na forumih se ponavadi preverja in siri svoje znanje ter sprasuje za nasvet strokovnjake, tako da se kako igrajo pomembno vlogo pri kaksni investiciji. Seveda govorim o strokovnih forumih.

Zdaj pa nazaj na temo in ker se tukaj filzofira, bom zafilozofiral o mojem pogledu na manjko podpore AACja.

Ce ti sedaj skatle ne podpirajo v popolnosti AAC in ne bo druge resitve z obstojecimi sistemi, bos cez leto ali dve pac kupil nov sistem, ali bos pa poslusal stereo, ali pa sploh nic. Simple as that. Smo pac v potrosnisko orientirani druzbi, kjer firme rine naprej marketing in prodaja in ne tehnika, zato nas bodo vedno in povsod zaj*bavali s takimi "cukercki".

Ce bi tehniki furali kakega proizvajalca TVjev recimo, bi TVji hitro vsi po vrsti vsebovali vse od dvb-c,t,h,s2 tunerjev, predvajali bi vse HD vsebine in dekodirali vse zivo, za kak euro ali dva bi pa ponujali firmware z implementacijo novih storitev. Proci v TVjih so namrec zadosti mocni in kakor opazam vsi novejsi TV temeljijo na linuxu, ali pa priznajo, da si sposojajo vsaj linuxove knjiznice, kot recimo Bravia.


Lep pozdrav.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 07, 2010 22:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Stvar je po moje zlo zakomplicirana. Da bi STB iz AAC pretvarjal v kak AC3 po moje ni šans. STB-ji imajo največkrat navadni stereo audio izhod in največkrat se bo torej AAC konvertiral v obični stereo. Za prostorski zvok bo torej treba kupiti ojačevalnik ali receiver.
Skratka fajn so nas zjebal.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited