Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:46

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 73 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 68 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2010 14:22 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
@Tehnicni, se strinjam s tabo.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2010 15:08 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Ah, ne moremo se tako pogovarjati.

Potem bom pa napisal tako kot Tehnični, z drugega zornega kota (to ni moje mnenje): Zakaj uporabniki elektrike v mestih in uporabniki kabelske/IPTV plačujemo tako visok prispevek, če nas z enim oddajnikom pokrijejo nekaj 100.000 in bi nam zato lahko znižali naročnino na polovico? Naj vam na bolj redko naseljenih območjih dvignejo naročnino na desetkratno, ker s tistim, kar plačujete, niti približno ne pokrijejo stroškov za oddajanje pri vas :)

Pa goriva na črpalkah naj bodo dražja pri vas, ker mora cisterna peljati dalj, pa pošta, elektrika, ...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2010 16:26 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Pravzaprav vas sploh ne razumem....
Prvo ste bili navdušeni nad komercialkami v MUX-A. Ko naj bi MUX-B začel delovati (pa potem ni), je RTV postavila komercialno ceno. Komecialke so se odklopile iz MUXa. Potem ste zganjali halo, da bi jih dali zastonj nazaj. No potem so se dogovorili za ceno in ko je začel MUX- B delovati, je bilo celo olajšanje, ker sta Proplusova programa ostala v MUX-a in je pokrivanje boljše. Sedaj so na RTV-ju spet barabe, češ da onemogočajo Norkring. Že mislel na HD programe takoj razdvoji Slovence. Eni absolutno za, drugi bi raje imeli množico PP programov in TV prodaj.
Zakonu, ki bi dal RTVju nekaj več svobode ni bila dana zelena luč, a zahteva se od RTVja reči, ki jih znotraj javnega sektorja ni mogoče narediti.
Eni bi radi, da RTV brani frekvence. Kateree frekvence? Saj ni nobena njihova (razen delujočih in dodeljenih za MUX-A). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 21, 2010 21:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne mene tle not tlačit, imam konsistentno miselno špuro, nasprejemljivost OiZ v okviru RTV in vse kar temu sledi vključno z nemogočim položajem Norkringa.

Kaj tule ni res?
[quote]- Vso HD opremo so kupili iz sedanjega ali minulega denarja potrošnikov elektrike. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 22, 2010 8:41 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Studijska HD oprema ni v direktni povezavi s pričetkom oddajanja HD. Ta se nabavlja že kar nekaj časa in se odslužena SD tehnika nadomešča s HD. Mislim da je popolnoma jasno, da moraš prej imeti popolnoma opremljeno studijsko in reportažno tehniko.
Zato se tam kjer ke že možnost oddaje in reportažni materiali snemajo v HD. Ti materijali bodo pozneje, ko bo tudi oddajanje redno, opremljeni s tistim "priljubljenim" (z) in predvajani.
Za primerjavo: RAI je pred pričetkom barvne TV skoraj 10 let snemal oddaje v barvah. Predvajano je bilo vse Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 22, 2010 9:41 
Homer se popolnioma strinjam z tabo
Nevem zakaj ne sme nacionalka oddajaki komercialnih programov
mi ki živimo bolj "zajebanih" lokacijah smo leta in leta plačevali
RTV prispevek pa smo lahko spremljali samo SLO1 pa še to bolj
švoh. Ta leta se je gradila infrastrruktura RTV s katere so se oddajali
tudi programi ostalih postaj pa smo o omenjenih postajah lahko
samo sanjali. Sedaj ko se je končno nehala ta Diskriminacija
bi nekateri favorizirali Norkring mi bi pa spet ostali brez komercijanih
programov čeprav smo tudi mi plačevali gradnjo infrastrukture in jo še
vedno plačujemo tako ali drugače.
Eni še vedno želite neenakost tudi v 21stoletju. :twisted:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 22, 2010 11:00 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Meni osebno ne predstavlja razlike ali komercialke oddajajo v A ali B MUX-u sem pa vseeno zadovoljen da je tako, ker so s tem komercialni programi enako pokriti kot nacionalni.
Moti me le ta špekulacija o tem da komercialke se v MUX-a vozijo pl zastonj. Koliko je tega res ne vem. Pa četudi se zdi da pri tem imata tako komercialka kot nacionalka profit je potrebno vse gledati na to da OIZ ne bi smel biti del RTV-ja

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 22, 2010 11:12 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Citiram:
.....OIZ ne bi smel biti del RTV-ja
S tem se popolnoma strinjam. In to bi lahko bil zunaj že najmanj 15 let, a so vsa razmišljanja v tej smeri bila vedno v kali zatrta. Tudi "nesojeni" zakon o RTVju, ki bi omogočil "javno-zasebno" je bil zatrt.
Pač so drugi bolj pametni, ki imajo tako urejeno že leta.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 22, 2010 11:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Da ne bo nesporazumov, seveda sem tudi sam za to, da so največji privatniki v MuxuA. Sam sem celo predlagal (na samem začetku), da se MuxA oddaja z optimalnimi parametri za čim večje pokrivanje (kot ORF) in seveda z vrsto pretvorniki, v njem pa Slo1 in 2 (morda še 3), KanalA, Pop, TV3 in danes verjetno še Pink, to je taman za 16QAM, en statistični mux in solidno sliko, s tem da je Slo3 in morda še kak v recimo 480 x 576. Ti parametri bi omogočali sprejem v vsaki luknji, s prenosnimi napravami in morda kmalu tudi na telefončkih.
MuxB pa po željah, recimo tako kot sedaj, če kdo hoče z dobro anteno tudi dobi signal v skoraj vsaki luknji.

Drugo je pa civilizirano, transparentno, legitimno .. obnašanje, ki ga zagovarjam (konkurenca), kar pa je za nas balkance pač nekaj nedoumljivega.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 05, 2011 18:59 
[quote="Homer"]Za primerjavo: RAI je pred pričetkom barvne TV skoraj 10 let snemal oddaje v barvah. Predvajano je bilo vse Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 73 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 68 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited