Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:13

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Total TV in DiSqC
OdgovorObjavljeno: Če Maj 01, 2008 19:03 
V čem je fora, da Totalov sprejemnik ne funkcionira dobro, če je Eutelsat W2 nastavljen na DiSqC B ??? Monoblock sem obrnil s priključkom navzdol in nastavil tako, da je bil A Hotbirth in B Eutelsat W2. Ko sem bil še pri stranki je delalo ampak naslednji dan me je že klicala. Napaka je bila v tem, da je naprimer samo v enem od desetih poizkusov napravilo preklop. Saj ko je preklopilo je delovalo ampak samo toliko časa dokler se ni zamenjalo satelita. Ko sem stvar obrnil tako kot običajno je pa bilo O.K.
Ali gre morda za kakšno foro v monobloku? Lepo bi bilo, če bi to delovalo saj bi v tem primeru monoblock obračali s priključkom za kabel navzdol.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 01, 2008 21:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
A to vsi monoblocki?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 01, 2008 22:59 
Znanec preklopi tako, da da točno določena kanala.
Drugače mu to total-skrpucalo ne preklopi.

Zdi se mi da je Hi-horizontalno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 7:36 
Mi sicer uporabljamo dva različna tipa monoblockov. Je pa res, da sem to preizkusil samo na enem tipu.
Z priključkom navzgor je lahko malo problem zamakanje vode pa kljub temu, da stvar zelo močno tesnimo.

Je pa zanimivo pri teh sprejemnikih za Total TV, da se ne kvarijo. (potrkam na les) Mi smo jih zmontirali že blizu 400 pa smo imeli do sedaj samo dve okvari.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 10:43 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Darko, problem zna nastati , če bojo preko satelita nalagali nov software, takrat boš šel ponovno nastavljat k vsaki stranki, saj očitno pri nalaganju sprejemnika zahteva Diseqc A za Eutelsat W2, drugače sprejemnik zablokira in se sesuje. To lahko enostavno preizkusiš, da probaš pod nastavitvijo ročno naložit software, boš videl, da se bo sprejemnik sesul, če Eutelsat W2 ni nastavljen na DISEqc A.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 11:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
A ti to resno? Pri mojih starših je na poziciji BB, na četvernem DiSEqC, pa ob zadnji nadgradnji (že precej dolgo nazaj) ni bilo nobenih problemov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 02, 2008 23:17 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Ja, jaz sem poskusil na 2 različnih sprejemnikih ročno nadgraditi software, in obrnil monoblock navzdol, tako, da je Hotbird A in Eutelsat W2 kot B in oba sta takoj zablokirala.

Primož PINOSAT

p.s. Sedaj sem poskusil še na mojem, kjer imam Eutelsat W2 na Diseqc D in pri nalaganju software takoj zablokira.

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2008 18:43 
Ne znam preklopiti tako,da bi imel sprejem iz astre namesto iz hotbirda, poskušal sem z nastavitvijo tako kot je navedena na Totalovi strani, vendar mi po potrditvi na koncu ne lovijo astra programi, prav tako tudi hotbirdovi ne, prosim za pomoč, saj bi rad danes gledal DSF (hokej)

hvala za pomoč


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited