Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 21:55

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 22:50 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Tako je, če to ne uspe, potem enostavno odklopijo stranko, mi pogodbeni pa se naj potem kregamo s strankami. Not me , Dusty... !!
Morda sem celo jaz eden izmed prvih štirih :)

Primoz PINOSAT

p.s. če bi vsi monterji razmišljali kot jaz, bi morda že ukinili ta butasti telefon. Ravno danes so me klicali iz Total-a, češ da ne dela call back ( čeprav je od montaže Total Dom minilo že 4 mesece ) na enem že montiranem priključku in naj grem pogledat ( seveda brezplačno ). Sem jim kratko in jasno odgovoril, da jaz nisem delal drugega priključka. Rešuje naj tisti, ki se je spustil v montažo Total Doma, pa čeprav pri stranki, kjer sem osnovni priključek delal jaz.

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 8:51 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Citiram:
Vendar: zadeva je POPOLNOMA PREPROSTA!

Ta strašni callback ni povsem nič drugega kot navadni klic ven. Pa še klic se ne vzpostavi, samo zvoni ven in tako stranka nima stroškov. Zato kvaliteta telefonske linije NIMA VEZE! Seveda je v sprejemniku analogni priključek in neposredno na ISDN liniji ne deluje. Na IP telefoniji (vsaj na T-2) tudi deluje.

Vse kar je, je potrebno imeti ob televiziji telefonski kabel in en analogni telefon, da se testira če klic lepo dela. Seveda je napeljevanje telefonskih kablov bolj zamudno.

Aktivacija kartice v sprejemniku je urejena s klicem in začne delovati takoj oz. v parih trenutkih po sporočanju številke kartice, callback pa je potrebno aktivirati dodatno in traja malce dlje. Pa pomembno je, da je sprejemnik nadgrajen na zadnjo verzijo!

Sam toplo pripočam Total TV dom.
Mitja, očitno si strokovnjak na področju telefonije. A mi lahko prosim poskusiš pomagati?! imam namreč ene 5 strank, ki bi zelo radi imeli Total tv dom, pa po mnooogo poskusih callback nikakor ne gre skozi?! Pa gre za čisto navadne telefonske priključke, Telekomove. Telefonija jim dela normalno, callback pa nikakor ne gre. Pri eni stranki smo poskušali sigurno 50-krat, s tremi različnimi recieverji, nevemkolikokrat smo naložili nanje zadnji software, ampak ne gre in ne gre...
Mogoče veš, kaj je vzrok???

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 10:05 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 22:30
Prispevkov: 102
Bravo slawonsky!

_________________
L.p.,sten


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 14:28 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Bi rekel, da so problemi lahko naslednji:

- Sprejemnik ne vidi linije (napačna povezava, drugačna napetost ali ton, kot ju pričakuje). Ponavadi je na liniji napetost okoli 20-48V. Ko sprejemnik zasede linijo, napetost pade na precej nižjo. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 14:45 
Hvala @peterdoo

Jaz bi dodal še, da je potrebno pregledati če so pravilno vpisane serijske številke sprejemnika in kartice pod pravo naročniško številko. Ter da operater na total TV sproži prošnjo za callback za pravo naročnino.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 22:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Peterdoo je povsem prav napisal, sem bil 20 let testni tehnolog za telefone.

Kot razumem, se ob prvem vklopu takoj ali kmalu izvede prvi klic. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 22:25 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 22:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To sem pa čisto pozabil, samo je treba paziti, da ne gre za kako kvazi centralo, kjer se telefon samo preveže, torej imajo v sebi samo 2 releja ali par triakov (tranzistorjev).

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 25, 2010 18:14 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Tehnični, mi lahko kaj več poveš o tako imenovanem PCM-u na Telekomovi liniji? Kaj takšna linija omogoča oz. česa ne omogoča? Je lahko PCM vzrok za nedelovanje Totalovega callbacka?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 26, 2010 9:48 
PCM omogoča priklop več telefonskih linij na en telefonski kabel. Telefonske linije delujejo normalno, kakšen širokopasovni internet (VDSL, ADSL) pa ne.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited