Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 22:01

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2014 11:26 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 18:17
Prispevkov: 408
15,8 je bil stat satelit. Odkar je W3 je tocno 16stopinj vzhodno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2014 15:50 
Odsoten

Pridružen: Če Mar 25, 2010 18:34
Prispevkov: 276
Ne razumem,kot sem že opisal na sprejemniku EDISON MINIPLUS poiščem satelit eutelsat 16v in ko pa priklopim totalov sprejemnik
pa ni slike,se mi zdi kak da ne bi bilo točno na 16v.
V petek sem hodil po novi kabl in sem ga lepo priklopil direktno iz lnb-ja do sprejemnika,zaenkrat dela samo ne vem kak dolgo.
Zgodi se tudi večkrat da je na televiziji črna slika zvok pa dela.(Mislim da je lahko kriv SCART kabl)
Kabl sem dobil zraven priloženi k sprejemniku in sem ga pač priklopil.
Kaj mi priporočate,da treba kupiti novi kabl?????????


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: To Apr 15, 2014 16:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A meniji delajo, ko je črna slika. Če bi bil slab kabel ponavadi TV napiše, da ni signala.

Na kaj usmerja Edison? Je to digitalni signal in kaže kakovost signala?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 29, 2014 14:50 
Crknil mi je totalov sprejemnik. Monter mi je danes povedal, da lahko sd sprejemnike montirajo do konca junija, se pravi samo še jutri. Če pride v torek 1.7.2014, bo lahko montiral samo HD sprejemnik. To se mi zdi samo nategovanje, da bodo več zaslužili na totalu. Zanima me kdaj nam bodo ponudili kakšne konkretne uporabne hd kanale. Tisto kar imajo v svoji HD ponudbi je bolj švoh. Nekaj športa in dokumentarnih kanalov večinoma brez slo podnapisov. Sploh slo kanali imajo slabo ločljivost. Zavajajo pa nas da imamo HD kanale iz Astre, ampak saj so nekodirani in niso v njihovi shemi, pa uporabni samo za tiste, ki znajo nemško. Res so za časom.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 29, 2014 15:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
@humax113, moral bi biti zadovoljen, da boš dobil sodobnejši sprejemnik.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 29, 2014 15:09 
Ja, pa avtomatsko bom imel višjo naročnino za HD sprejemnik, oz. HD paket. Saj bi bilo ok, če bi bila ponudba HD ok.... Sicer pa bom razmislil, višja naročnina pa dve leti vezave, ne vem.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 29, 2014 16:06 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 22:30
Prispevkov: 102
Citiram:
Imam vprašanje,imam na novo totalov sprejemnik samo je sd in črne barve.
Zdaj pa me moti nekaj, skoraj vsaki drugi dan mi pokaže obvestilo da moram pregledati kabl,ker mi izgine slika.
Doma imam anteno Gibertini 125 cm fiksno in tale sprejemnik zraven,pa me čudi zakaj se mi pojavlja ta napaka.
Vzel sem si sprejemnik EDISON MINIPLUS sem šel ven k anteni zraven sem imel mali lcd in sem anteno nastavil
točno na eutelsat 16v imel sem signala 93 in ko sem videl da imam nastavljeno sem tale moj sprejemnik
EDISON MINIPLUS odklopil potem pa sem šel v hišo in vklopil totalov sprejemnik in enostavno nisem
imel slike kaj bi to lahko bilo.
Kabla do hiše imam nekje 22 metrov in na tem kablu imam trikrat spojko je mogoče to krivda,da je
pač tale totalov sprejemnik zelo elergičen.
Kak veliko anteno priporočate za normalno gledanje total tv.
:pomagajte: :pomagajte: :pomagajte:
Glede na to, da se pri kolegu dogaja enako (ima triax 90) odkar je menjal sprejemnik (sivi za SD črni), kaže na to, da je novi-črni manj občutljiv...

_________________
L.p.,sten


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 29, 2014 16:22 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Citiram:
Crknil mi je totalov sprejemnik. Monter mi je danes povedal, da lahko sd sprejemnike montirajo do konca junija, se pravi samo še jutri. Če pride v torek 1.7.2014, bo lahko montiral samo HD sprejemnik. To se mi zdi samo nategovanje, da bodo več zaslužili na totalu. Zanima me kdaj nam bodo ponudili kakšne konkretne uporabne hd kanale. Tisto kar imajo v svoji HD ponudbi je bolj švoh. Nekaj športa in dokumentarnih kanalov večinoma brez slo podnapisov. Sploh slo kanali imajo slabo ločljivost. Zavajajo pa nas da imamo HD kanale iz Astre, ampak saj so nekodirani in niso v njihovi shemi, pa uporabni samo za tiste, ki znajo nemško. Res so za časom.....
Pa saj po 1.7. ob menjavi ne boš več prisiljen imeti HD paketa.

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Po Jun 30, 2014 7:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Citiram:
Ja, pa avtomatsko bom imel višjo naročnino za HD sprejemnik, oz. HD paket. Saj bi bilo ok, če bi bila ponudba HD ok.... Sicer pa bom razmislil, višja naročnina pa dve leti vezave, ne vem.....


Meni se zdi naročnina povsem ustrezna. Sicer bi se pa med starejšim in novejšim sprejemnikom vedno odločil za nov model. Potrebno je gledati naprej, saj nas že politika dovolj potiska v zgodovino.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Total tv sprejemnik
OdgovorObjavljeno: Po Jun 30, 2014 7:25 
Citiram:
Citiram:
Ja, pa avtomatsko bom imel višjo naročnino za HD sprejemnik, oz. HD paket. Saj bi bilo ok, če bi bila ponudba HD ok.... Sicer pa bom razmislil, višja naročnina pa dve leti vezave, ne vem.....


Meni se zdi naročnina povsem ustrezna. Sicer bi se pa med starejšim in novejšim sprejemnikom vedno odločil za nov model. Potrebno je gledati naprej, saj nas že politika dovolj potiska v zgodovino.
Ja, to bi držalo, če bi bila ponudba HD kanalov takšna kot mora biti. Ker pa NI......


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited