Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:13

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 19, 2013 16:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Ali je kdo testiral inverto black ultra high gain.Ga precej hvalijo,da ne bi vrgel denar stranj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 20, 2013 11:15 
@lojze ta lnb je odlicen! ... iz tujine jih imas po 15€ s postnino oz. vsaj blo je tako


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 20, 2013 20:56 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Še vedno je :D

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 23, 2013 1:50 
si kaj zrihtal :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 23, 2013 9:43 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 23, 2013 9:44 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 25, 2013 14:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Lahko potrdim,da je ta lnb bolši od zamenjanega inverto IDLP-40SL na vseg frekvencah.Sem ugotovil,da je nekaj narobe z anteno,če jo skriviš spodaj tako,da se nosilec lnb dvigne je bolši sprejem.Štelanje po višini ne pomaga.Brat ima anteno 10cm manšo istega proizvajalca(satcontrol) lnb iz lidla za 5EVR na badru bolši sprejem.Pri tej anteni je mogoče lnb nastaviti po višini pa nisem siguren kje točno mora biti usmerjen.Ali v sredino antene? Morda je kaj narobe nosilec lnb?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 25, 2013 14:32 
Citiram:
Lahko potrdim,da je ta lnb bolši od zamenjanega inverto IDLP-40SL na vseg frekvencah.Sem ugotovil,da je nekaj narobe z anteno,če jo skriviš spodaj tako,da se nosilec lnb dvigne je bolši sprejem.Štelanje po višini ne pomaga.Brat ima anteno 10cm manšo istega proizvajalca(satcontrol) lnb iz lidla za 5EVR na badru bolši sprejem.Pri tej anteni je mogoče lnb nastaviti po višini pa nisem siguren kje točno mora biti usmerjen.Ali v sredino antene? Morda je kaj narobe nosilec lnb?

Mislim, da je potrebno kar preizkušati. Igranje pomaga.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 25, 2013 15:51 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Sprobal sem neki ojačevalec sat signala. Majhna škatlica brez napajanja, montiraš med lnb in sprejemnik. Cena pod 10 evrov.

Testiral sem obe varijanti: ojačevalec privijačen na sat sprejemnik, ter ojačevalec privijačen pri diseqc stikalu. Rezultati so bili skoraj isti.

Na 19E in 13E je sprejemnik kazal cca 5-10% signala več, pa ne na vseh kanalih. Astro 28E je pa pol kanalov ubil za 10-20% signala. Na nekaterih kanali pa kar ni bilo slike.

Ni mi pa ojačal željenih kanalov, tako da je bilo več minusovkot plusov.
Meni je vseeno, če na sprejemniku piše 65% signala namesto 60%, slike pa vseeno ni.

Tako da kar veselo na testiranje. Se moraš sam odločiti, kaj imaš, kaj bi pa rad gledal.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited