Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:49

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Če Jul 21, 2016 12:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Včeraj je izginil signal na vseh satelitih. Primoran sem se bil igrati z anteno ( motorizirani sistem ). Problem izginotja signala je bil v odključenem priključku na motorju. Ker sem že bil pri anteni, sem se še malo poigral. Signal na 16E sem uspel "nategniti" za skoraj 10%. Tudi signal na Pink folk ni bil nikoli tako dober kot sedaj. Se je pa pojavil drug problem: Sistem "normalno" funkcionora od 5W do 33E. Naprej na nobeno stran ni signala. Antena potuje "normalno" na obe strani. Nosilni drog je 100% v "vaservago" na vse strani. Prej sem imel signal na večini satelitov od 74,9E do 45W. Kaj se je zgodilo? V čem je težava? Motor? Kaj drugega? Hvala.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Če Jul 21, 2016 15:52 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Motor ni več 100% obrnjen na jug zašel je iz idealne "lege", kaj pa naklon antene?

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Če Jul 21, 2016 17:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Tudi sam mislim, da je motor malo "ausglajzal. Za naklon antene sem malo v dvomih.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Če Jul 21, 2016 22:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Motor ti obrača prenisko ali previsoko.Prvo moraš to ugotoviti potem boš vedel kako nastelati npr motor dol antena gor,motor gor antena dol vedno oboje.Verjetno si premaknil naklon antene.Jaz sem vedno motor nastavil na 46° potem pa še finese.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2016 9:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Citiram:
Motor ti obrača prenisko ali previsoko.Prvo moraš to ugotoviti potem boš vedel kako nastelati npr motor dol antena gor,motor gor antena dol vedno oboje.Verjetno si premaknil naklon antene.Jaz sem vedno motor nastavil na 46° potem pa še finese.


In kako lahko to ugotovim? Kar na oko najbrž ne?!? Sicer pa na 16E nisem imel nikoli doslej tako dobrega signala. Tudi, ko je zadeve nastavil mojster, je bil signal slabši.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2016 15:36 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Iz tega, kar praviš, sledi, da imaš premajhno deklinacijo oz. nastavljen prevelik elevacijski kot motorja. V Ljubljani, ki leži na 46°N, mora biti elevacijski kot motorja 44°. Najprej nastavi elevacijski kot motorja na 44° in ga obrni točno proti jugu. Potem z anteno na motorju poišči najmočnejši signal na 16°E ali 13°E in poglej, kaj se zgodilo na krajeh (68,5°E in 30°W). Če bo na krajeh signala manj kot na 16°E/13°E, anteno (ne motor!) malo korigiraj gor ali dol, da bo signal enakomeren po celem loku.

Slika

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2016 17:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Jaz sem imel prvi motor SAT CONTROL tam so bile priložena navodila zelo dobra ampak 44° ni šlo.Vprašanje koliko je bila tista scala točna.Sem pa sedaj preveril na motorju,ki ga imam za Gibertini 125cm na eni strani 46° na drugi 44° sploh nisem opazil tega.Vedno ne veš vsega.
Drog antene navreš naprej in nazaj pa ugotoviš ali je previsoko,prenisko.
Antena je na obeh skrajnih legah prenizka-ko drog ali krožnik nagnete nazaj(proč od satelita) se sprejem izboljša.
nagib motorja morate znižati-nastavite manjši kot, nagib na anteni pa povišati-nastavite večji kot.
Antena je na obeh skrajnih legah previsoka- ko drog ali krožnik nagnete naprej(proti satelitu) se sprejem izboljša.
Nagib motorja morate zvišati-nastavite večji kot, nagib na anteni pa morate znižati-nastavite manjši kot.

Vir navodila sat control


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: PROBLEM
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2016 18:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Hvala vsem. Mislim, da je vse nastavljeno, kot mora biti. In poleg tega je kar močno zategnjeno. Ne bom več poizkušal po metodi poizkusov in napak. Na 16E je signal, kot ga nikoli ni bilo. Bo kar tako počakalo na mojstra. 16E in Astra1 sta vsaj zame vendarle najpomembnejša satelita, vse ostalo je pa bolj ali manj, da se lahko pohvalimo, kaj vse ujamemo. Gledamo pa????

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited